Starodávné apokalypsy

• Veľká Británia Ancient Apocalypse
Veľká Británia, 2022, 4 h 11 min (Minutáž: 29–33 min)

Réžia:

Marc Tiley

Kamera:

Will Fewkes

Graham Hancock (sprievodca), Joe Rogan

Novinář Graham Hancock hledá po celém světě důkazy o záhadných ztracených civilizacích, které na naší planetě žily v poslední době ledové. (Netflix)

Hemlock

Velice zajímavý a dobře natočený dokument, jehož popularita poroste ruku v ruce s každým hejtem od kdejakého vědeckého odborníka (čím více bude rigidní, tím lépe). Přitom je paradoxem doby, že ikdyby se prokázala 100% pravdivost a historie lidského pokolení by se musela překopat od základu, většině dnešní populace, která nevidí skrz displej ani týden zpět a nezná historii vlastní země, natož celého lidstva, by taková informace buď unikla, nebo jí byla úplně u prdele. Dávám čtverec a Hancockovi fandím. ()

segovesus

Tohle je teda ukňučená parodie. Autor furt brečí, že má pravdu, ale je proti němu spiknutí - mainstream archeologů. Ubohé. Proč tohle jako vzniklo? ()

Maraboy

Výpravně je to hezké, zbytek jsou jen pohádky, jak někdě na History channelu a neustálé se navážení do archeologů a expertů. Chybí mi tam hodně protinázor, ten je tam minimálně,a když je, tak skoro až vykresluje experty jako arogantní konzervy. Celé si to jde za jedinou myšlenkou a povrzení své teorie Grahama Hancocka. 20% ()

v.indruchova

Pecka, pro všechny s otevřenou myslí. Nikdo vám nic necpe. Jen "polemizuje" co když. Neustále nacházíme nové důkazy, že to co se učíme ve škole prostě nesedí. Pro mě není pochyb že tu byla rozvinutá civilizace a to mnohem dále než naše. Když jsem toto připustila najednou vše zapadlo. Naše chudinka země zažila spoustu katastrof /na to jsou důkazy- až 19 větších/, ale hodně zásadní byla ta o které se často zmiňuje tento dokument. Obrovské množství důkazů jsou stále pod vodou a také zemí. O Atlantidě /nebo také přesně o zániku atlanského kontinentu- není myšleno město- často chybně vykládáno) se zmiňuje hodně knih a z různých zdrojů je potvrzována její dávna existence, nejen platon o ní píše. To je důležité poznamenat. Než si někteří uděláme závěr je třeba míti více informací. ()

MetlosDragon

"Příběhy", které by se daly shrnout v jednom filmu nebo 5-10 minutových dílech. Opakující se věty a dronové záběry na pyramidy a heroické záběry na pána, který se cítí dotčen, ale za mě nepoukazuje na nic nového, obsáhlého, hlubokého, jen natahuje na 35 minutový obsah. Musím však říct, že jsem o většině míst neslyšela, takže mi rozšířil obzory aspoň v tomto směru. ()

Joachim36

Na to jak je tato série hejtována z některých vědeckých kruhů, tak překvapivě obsahuje velmi málo EZO prvků. Ten hejt mě překvapuje, protože to co dělá Graham Hancock, tomu se dá říkat popularizace vědy. Ale asi pro spoustu lidí on není jeden z oboru a navíc se stýká s divnými nedostudovanými blázny, takže je to nebezpečné a mělo by se to zakázat! Kdo to kdy slyšel, že byla nějaká vyspělá civilizace v pravěku... tůdle nůdle. Zakázat!!! Nebo ještě takhle začnou nějaký jiný blázni mluvit do globálního oteplování... teda globální změny klimatu, a to by bylo.... heretici, upálit!!!  Když to shrnu: Jestli byla nebyla vyspělá civilizace je mi celkem fuk. Hancock se rád nechá unést fantazií a jako spisovatel si to přeci kurva může dovolit. Série oplývá super vizualizacemi. Super je nasnímání staveb z pravěku, o spoustě z nichž jsem ještě předtím neslyšel.... a hlavně informace o YDIH ...což jako teorie celkem nabývá na plauzibilitě (a opravdu článek na wikipedii nic neznamená). Největší přínos série tedy vnímám v rozšíření pozornosti na toto téma. Proč? Protože kolize s něčím co letí ve vesmíru, a přiletělo by to směrem od Slunce (kam se nám blbě kouká), by byla opravdu, ale opravdu hodně nepříjemná událost. Gája by jí dala, ale my bychom nemuseli. ()

flyer.nick

Samozřejmě se nedá věřit všemu co v dokumentu je. Ale jak Graham Hancock sám říká, on není archeolog, jen investigativní novinář. Takže to vše nepodává jako nezvratná fakta, ale spíš jako možnosti. A jako novinář si asi může občas něco vyfabulovat, ale současně se nesmí úplně vzdálit od reality a zdravého rozumu. A když se nad tím vším člověk zamyslí, je to zajímavý pohled na věci, které si nikdy nebudeme umět vysvětlit, a opravdu jeho teorie nebo tvrzení nejsou z říše sci-fi, ale zní reálně, navíc to, jak se k jeho teoriím staví ostatní až agresivně odmítavě tomu dodává punc "co když má pravdu?". Teda mohl by mít pravdu, což se ale bohužel nikdy nedozvíme. ()

TaToten

Je to príliš naťahované... Oveľa viac informácií sa dozviete, keď si pustíte nejakú Hancockovu prednášku na YouTube, alebo podcast Joea Rogena, kde bol niekoľko krát aj s geológom Randallom Carlsonom. Avšak našlo sa tu zopár noviniek, ktoré som doteraz inde nevidel. ()

Amberjack odpad!

Neskutečně nebezpečný pseudo-vědecký odpad, kde autor dává průchod svým smyšlených teoretickým zvratkům bez jakýchkoliv důkazu. Další známka úpadku Netflixu a lidstva jako takového. Tupým, vymaštěným levičákům, kriploprogresivistům, eurohujerům, ekoaktivistům a dalším duševním mrzákům s dvouciferným IQ tady na csfd to ale (nepříliš překvapivě) nevadí. V době psaní komentáře má seriál hodnocení 70 %... Nic jiného než odpad si ovšem nezaslouží. A lidstvo si zřejmě nezaslouží nic jiného než bídně vyhynout. Covid, inflace, ruští barbaři na Ukrajině...opravdu doufám, že brzy přiletí agresivní mimozemštani a vyhladí tupou lidskou rasu. ()

Aceboris

Super spracované, mám od Graham Hancocka pár knižiek, takže pokiaľ ho trošku sledujte viete presne kam bude mieriť. Žiaľ tak ako všade tak aj tu nieje ochota skutočne preskúmať to o čom tvrdí napríklad v Indonézii kde je zarážajúca história danej pyramídy až 25 tisíc rokov. Samozrejme, pokiaľ by sa to potvrdilo tak všetko môžeme zahodiť a začať odznova a práve tu je tá naša skamenelosť. Pokiaľ naozaj existovali vyspelé civilizácie, ako napríklad bajna Atlantída, a zrazu zo dňa na deň zmyzli, tak sa muselo niečo stať. Katastrofa, ktorá zničila tieto civilizácie nám môže prezradiť to aby sme nedopadli presne tak isto. To , že Graham mimo iného spomína rôzne vynálezi, lietajúce predmety atď. nepovažujem za slabosť, práve naopak. Aj Erich Von Danniken bol považovaný za bájkara, ktorý spája nemožné s možným, ale niektoré veci ktoré odprezentoval nedokázal vyvrátiť nikto z oponentov. A väčšinou to tak je, že pokiaľ dochádzajú argumenty tak sa zmôžem k osobným útokom a zosmiešňovaniu. ()