Starodávné apokalypsy

Jednou přišla povodeň (E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia Once There Was a Flood
Veľká Británia, 2022, 31 min

Réžia:

Marc Tiley

Kamera:

Will Fewkes

Graham Hancock (sprievodca)

Graham navštíví Gunung Padang, archeologické naleziště v Indonésii, a hledá známky ztracené civilizace – a katastrofy, která ji nejspíš zničila. (Netflix)

Martrix

Pokud měla tato epizoda navnadit, tak se to moc nepovedlo. Bylo to na hraně typicky konspiračních dokumentů, což je škoda a Hancock to nemá zapotřebí. Vyplatí se ale pokračovat ve sledování, protože kromě toho, že je to pěkně udělané, tak se časem dostane k těm zajímavějším věcem. Pokud ale slepě věříte vědcům, nejspíš budete trpět. ()

stone

Knihy Hancocka znám a jsou velmi poutavé. Tady to ale sklouzává do klasické zahadologické povrchnosti. Našli 3 komory georadarem, ale pak vrtali jinde. Normální by bylo navrtat komoru a spustit tam kameru. Proč to neudělali? a) komory si úplně vymysleli b) vrtali nad komorou,  ale nic nenavrtali c) navrtali komoru, ale permoníci jim ulomili vrták... Za b) bude asi správně, protože georadar je většinou nespolehlivé zařízení, které nikdy nic neobjevilo,viz Josef Mužík a další hledači. ()

sodomex

Zajímalo mě to, co z toho bude. Po prvním dílu vidím, že se to žene klasickou nevědeckou cestou. Problém pána je, že má svou pravdu, kterou chce prostě dokázat a už 30 let hledá sebemenší důkaz, který mu to potvrdí. Dám šanci ještě 2. Dílu. ()