Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

knoxwile100 odpad!

Jak já nesnáším rádoby nesrmtelného herce Schwarzeneggera, Stallona a cokoliv společného s jejich extrémě debilní postavami Terminátora, Ramba a Rockyho... Jo Cameronovi já hold na kloub nepříjdu.. ()

Bull

Terminátor byl jeden z prvních filmů Jamese Camerona a podle mně i jeden z jeho nejlepších filmů.Podle mně je taky dobrý "Terminátor 2" a "Avatar".Ale tenhle film má v sobě něco co se nedá slovy vysvětlit.Totiž něco mezi Adrenalinem, Sci-fi,Akčním filmem a Thrilerem.Moje osobní seřazení od nejlepšího terminátora po nejhoršího:Páté místo-Terminátor salvation(66%),čtvrté místo-Terminátor Genisys(65%),třetí místo-Terminátor 3 vzpoura strojů(74%),první a druhé místo-Terminátor a Terminátor 2 den zůčtování. ()

leonskennedy

Nadčasový film kde Arnold snad naposledy na dlouhou dobu v záporné roli a jde mu to skvěle.Výborný výkon také od Michaela Biehna!Skvělí roboti a bezva hlášky. ()

oskiii

Terminátor 1 - nejlepší film všech dob. Skvělý příběh, hudba, dynamičnost, herecké výkony a na tehdejší dobu top triky. Zatímco tady Pekař s Krejcárkem vyšetřovali ukradenou andulku v Pitavalovi, za oceánem Cameron tvořil své nadčasové mistrovské dílo. ()

KyleReese

Kruhy nemají ani začátky ani konce. Na tom je založen geniální, i když ve své podstatě jednoduchý scénář tohoto výjimečného filmu. James Cameron, tou dobou neznámý režisér, se pustil do projektu, ze kterého se stal přelomový film v oblasti sci-fi, a uspěl. Bylo to zejména kvůli několika faktorům: a) Výše zmíněný scénář, jehož jedinečnost vynikne do nejmenších podrobností teprve v knižní podobě nebo po opětovném shlédnutí. b) Jeden z nejcharizmatičtějších a nejlépe zahraných zabijáků nebo chcete-li záporných postav v dějinách kinematografie; c) V té době neviděné mechatronické triky a masky. Přidáte li k tomuto všemu návdavkem postupně dávkované napětí, skvělé akční scény, ve kterých přímo cítíte lidskou zranitelnost stojící proti chladnému stroji bez svědomí, výborné další herce a pevnou režii, pak je výsledný produkt opravdový skvost. Nemohu se také nezmínit o hudbě Brada Fiedela, neboť instrumentální část soundtracku patří k mým srdcovým záležitostem. Sečteno a podtrženo, ultimátní hodnocení a pro mě osobně člen top ten. ()

soukyd33

Neuvěřitelný příběh a dobrodružství Sáry Connorové. Terminátor z budoucnosti má pouze jeden jediný úkol, a to zabít Sáru Connorovou. Pouze jeden člověk ho možná dokáže zastavit. Tento film mě dostal, a na tu dobu je famózní! Poznámka: Pouze jedno místo v celém filmu je falešné, a to scéna s maskou. Každý jistě ví. Jinak není co tomu vytknout. Doporučuji. Hvězdiček 5***** ()

Camel91

Prvního Terminátora si vážím čím dál víc, ten strach z nezastavitelného stroje , který nemá city, strach ani bolest. Bezmoc a napětí z toho je cítit i dnes, fakt bych se s ním nechtěl potkat. skvělý film! Když si vezmu krom druhého dílu, tak už nikdy jsme nedostali film s touto tématikou v podobné atmosféře, kdy by divák měl z Terminátora pocit strachu,nebezpečí nebo vůbec nějaký pocity, začíná se z toho stávat akční CGI digi scifi výplach a prvky hororu už jsou asi navždy pryč (Dnes jsem viděl poprvé trailer na nového Terminátora: Temný Osud a ten mě donutit sesmolit hodnocení T1, protože já se chci u Terminátora bát, akční nářezy už zkoušeli v předchozích dílech) ()

karlvonarbei

Na to, jak byla 80. léta dle mého soudu v americké kinematografii strašná, film je i dnes velice dobře "na koukání" a rozhodně nevykazuje nějaké známky obrovské trapnosti. Jelikož začátek celé ságy nepůsobí tedy nějak přespříliš, celkem logicky na něj navazuje po 7 letech zdařilejší a také v mnohém (nejen trikově) pokročilejší dvojka..hlavní je ten fakt, že ani jednička není béčkový krvák. Raději si všimnu hudby, která podkresluje různé scény - tehdy bylo velmi novátorské nejen pro tento druh filmů využívat nové technologické vymoženosti z oblasti syntetizátorů, ale zvukový rejstřík nebyl přeci jen tak bohatý jako dnes, proto mnoho scénické hudby z let 1983 - 1987 dnes splývá v jednolité až nudné pozadí těchto snímků. ()

Standey

Přelomová klasika všech klasik. Nezapomenutelný robot Arnie v době, kdy ještě filmařina byla poctivá ruční práce bez CGI. ()

Bleught

Pan Cameron je vizionář, novodobý Jules Verne. A to není dobře, protože cokoliv Verne předpověděl a vynálezci pak vynalezli, se vždy nejdříve obrátilo proti lidem, aby jim to pomohlo až poté, co jim to uškodilo. V této scifi je hlavním problémem umělá inteligence, kterou Cameron sice nevynalezl, ale už před 35-ti lety tušil, že tudy cesta nevede. Lidstvo blbne, počítače moudří, a chvíle, kdy se to protne, bych se dožít snad ani nechtěl.... ()

Mistr119

Konečně jsem viděl Terminátora...teda, chápu, že snímek už má nějaký rok, ale absolutně nechápu, co na něm všichni vidí? Jestli jenom otce akčních filmů, tak to je teda sakra málo!! Bylo by to bývalo alespoň na 3*, ale ten předvídatelný, ale i trapný scénář..? Pro mne rozhodně nepovedené béčko, navzdory věhlasu... Kdyby ten Arnold alespoň něco hrál...ale promenádující se kulturista s drsným výrazem? To je herecký výkon, který z něj udělal celebritu?? ()

futislav

Z dnešního pohledu velmi nadčasové téma, zejména když zvednete hlavu k noční obloze a vidíte "vláček" Elona Muska a uvědomíte si, že těch družic tam bude kolem 12 000 a doba kdy bude vyslán voják z budoucnosti, který má Elona zabít, aby se nespustilo 5G se nezadržitelně blíží. ()

Feacher

Legendární film, který odstartoval celou sérii. Jako většinou, tak první díl je tím nejlepším ze série. Na tu dobu výborně technicky zvládnuto, tleskám! ()

Bogrant

Klasika, kult či legenda? Znesie to všemožné kladné terminológie. Stačí jedna - nekompromisne dobrý akčný film. Film, ktorý korunoval Arnolda na post akčnej hviezdy, popri tom, ako on korunoval Terminátora na post akčnej klasiky, kultu či legendy. Cameronove životné dielo však prišlo až o pár rokov neskôr v úplne inom žánri. ()

mire.k

Klasika. Z dnešního pohledu možná slbší efekty ale o to silnější scénář. Co by dnešní filmaři s veškerou technikou a penězi dali za to natočit něco tak jednoduchého. kultovního a úspěšného. ()

Petr.Tesar

Když jsem prvně jako malý viděl prvního Terminátora s tváří Arnolda tak jsem byl po zhlédnutí úplně mimo a do dnes mi ten film leží v hlavě. James Cameron zde dokázal že filmařině opravdu rozumí a v té době s tak malým rozpočtem dokázat natočit něco tak strhujícího a nápaditého dovedl jen málokdo. Scifi o zabijáckém kyborgovi z minulosti který se snaží zabít jedinou ženu která má porodit zachránce lidstva v nastávající válce se stroji a na jejíž ochranu je poslán voják také z budoucnosti nabízí akci, napětí, lásku ale hlavně temnou atmosféru spolu se skvělým synth soundtrackem. Film který se zařadil mezi legendy a patří tam do dnes a kdo ho neviděl jako by neexistoval. ()

Little_Sawy

První Terminátor je už klasika, kterou by měl vidět každý filmový fanatik, ve které hrá Arnie, svou zápornou roli témeř dokonale. Až tak dokonale, že jsem byla ve střehu a napětí když jsem ho viděla v akcií pokaždé když vytáhl bouchačku a začal kropit lidi kolem sebe jen aby se dostal ke splnění ůkolu - Sarah Connorové. I když mi bylo hrozně líto Kyla, kterej byl sympaťák a tak nějak sem s ním už i celej film vydržela skouknout jen pro to, ať jse přesvědčím kolikrát natrhne prdel Švajcovi. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)