Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

Ted.Cintala

Prvýkrát som tento film videl, keď som mal asi 5 rokov. Od tej doby som sa nevedel nabažiť Terminátorom. Každý mi vždy vravel: "Prečo sa na to pozeráš? Veď je to iba vymyslený film." Ja som v tom nevidel len vymyslený film, videl som v tom majstrovské dielo James(a) Cameron(a). ()

mine.slayer

Dobrých, alespoň dle mého, filmů s Arnoldem je pět a to přesně v tomto pořadí, Terminátor 2, Pradátor, Terminátor 1, Total Recall a Dvojčata. To je asi tak vše co bych k tomu chtěl napsat. ()

Al90

Tady není co řešit,hit to byl ve své době,hit je to pořád a pro mě lepší dokonce než dvojka :) Arnold si zápornou roli užívá a to jeho ,,já se vrátím,, nelze zapomenout :))Efekty na svoji dobu jsou zdařilé,film nemá vyloženě hluchá místa,nenudí.Arnold Swarzenegger,Michael Biehn,Linda Hamilton a ve vedlejších rolích Lance Henriksen,Paul Winfield záhrali své role dost dobře. Úvodní obrazovka s jmény herců a ostatních členů tohoto filmu za doprovodu našlapané terminátorské melodie dlouho zůstává v paměti a rovněž i závěrečná scéna kdy Sarah odjíždí se svým džípem do oblasti kde právě probíhá bouře a do toho zase stejná melodie,to v člověku fakt dlouho zůstává :))) Zajímavé scény: útok v Tech Noir baru,likvidace policejní stanice a samozřejmě závěrečný souboj ()

Richard333

Narozdíl od ostatních dílů Terminátora je tento jedinečný a to tím, že Arnold Schwarzenegger je ten zlý a to je pořádná podívaná, protože on se nedá tak lehce zničit, pořád nevíte kdo vyhraje a to je prostě nejlepší. V dalších dílech byl hodný a to tak trochu čekáte, že vyhraje to už není ono!!!! ()

BaseDallas

Filmu vládne kamenná tvár, surovec z budúcnosti, Mr. Olympia, her Švajcneger a je to podľa mňa najlepší Terminátor, aj keď zub času vykonal svoje. Kopec akcie, hercom úlohy sadli, efekty na tú dobu prvotriedne, fajnová hudba, ale predovšetkým výborné sci-fi. Námet o kompjutroch, ktoré dostali vedomie valcuje a pri dnešných možnostiach mrazí. Toto je science fiction s reálnou možnosťou, že sa niečo podobné v budúcnosti stane, preto Terminátor napĺňa podstatu slova sci-fi do bodky. A to mám rád. ()

dragon

Skvelý sci-fi film, výborná hudba a postavy.Arnold Schwarzenegger ako ničiaci stroj T-1 vyzerajúci ako človek ide zabiť matku dieťaťa ktoré ešte na tomto svete nieje.Na druhej strane mladý vojak z budúcnosti Kyle (Michael Biehn), ktorý musí matku vodcu hnutia brániť aj keby ho to stálo život.Stroj alebo človek.Vyhrá silná mechanika alebo odhodlaný bojovník. ()

karatista36

No, co k tomu dodat. Naprosto fámózní film, herci se předvedli. Efekty jsou možná dnes maličko zastaralé, na druhou stranu, takových filmů není tolik. ()

ohinek

Celé mi to přišlo děsně tuctové, předvídatelné a bez nějakého většího nápadu. Že se ti dva dají do kupy bylo zřejmé od jejich prvního vzájemného pohledu. A ty triky byly opravdu k pláči. každý žánr má těžké začátky, a není důvod kvůli tomu filmu nadsazovat hodnocení, i když ho dělal fenomén Cameron. Dnes už to zkrátka nestačí. ()

Arany

První a podle mě nejlepší film série a jeden z nejlepších snímek vůbec. Naprostá zoufalost, strach, napětí z filmu jenom sálá. Perfektní herecké výkony a hudba. Předností snímku jsou především přirozené dialogy a stavba příběhu. Technickou předností jsou samozřejmě perfektní triky. Film nestojí na akci, ale na skvěle napsaném a zpracovaném příběhu. ()

Kanty

Klasika Arnie je vhodne gumový Geniálny režisér začína! Scenár je super. Len vidno výrazne nízky rozpočet 6,4 mil. USD T2 je o hodne lepší ale aj tak 88 % ()

tomikkasal

Jeden z nejlepších sci-fi filmů. Hlavní úspěch dělá filmu samozřejmě Arnold, který hraje výjimečně záporáka. Příběh je ale docela pochopitelný, tvůrci ve své době předpokládali nadvládu strojů v budoucnu, když jde technika tak rychle dopředu ()

judy

Než jsem film Terminátor viděla, byl pro mě samotný název symbolem bezduchého zabíjení a špatného herectví A.Schwarzeneggra . Nic se však nemá zavrhovat předem. Film má děj, Schwarzenegger hraje (robot nemá emoce, takže strnulost tváře je o.k.) a dokonce i romantika.Bylo to super překvapení. Film nemá jen akci, ale taky (což jsem to té doby vůbec netušila) protiválečné poselství. Vize temné budoucnosti (byla už v nějakém sci-fi zářná??), atraktivní motiv časové smyčky. Fakt dobrý. ()

(fun)tomas

Najzaujímavejšia na prvom terminátorovi je hlavná myšlienka filmu. Na rozdiel od ostatných sci-fi filmov o cestovaní v čase, nie je cieľom zmeniť budúcnosť, ale naopak zabrániť jej zmene, o ktorú sa nepriateľský stroj v podaní Arnolda Schwarzeneggera snaží. Triky su roztomilé a v žiadnom prípade by sa nedalo povedať, že prevratné, keď zoberieme do úvahy, že rok pred terminátorom bola v kinách uvedená už tretia trikovými efektami nabitá časť hviezdnych vojen. Avšak režisér prispôsobil príbeh efektom a nie efekty príbehu, čiže sú v tomto prípade postačujúce. Každopádne akokoľvek naivne môže vyznievať Terminátor v súčasnosti medzi myriadami novodobých sci-fiček, svojou originalitou a spracovaním sa radí k filmovej klasike v tomto žánri. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)