Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

gu-staff

Jo, jo, jo tohle je film, kterej jsem zhtal ve svejch 12 letech jak malinu. Triky mně posadily na zadek, Arnie ke klaďas, a akční scény neměly konkurenci. Navíc song od G'N'R tohle je (slovy fanoušků Troškovy trilogie) "nehynoucí klasika". Vidím ho každý zhruba druhý rok, a rád ho pokaždý schroupnu. 100%, tenhle film je milník. ()

saladín.

Chcem dat viac hviezdiciek...chcem dat viac hviezdiciek...ale potom sa mi vzdy vybavi ten obrazok Arnieho o.i. do taveniny hrdinne klesajuceho....a nemozem. To nikto z velevazenych uzivatelov nevidi tu detinsku pitomost a gycovitost? Pretvaranie popkulturnych ikon zrovna cez stupidnu politicku korektnost, anyone? _________ Zda sa ze kolektivna sugescia u veci ktore pozna a bavil sa o nich v skole KAZDY vskutku funguje. Poucne. ()

Dexter666

Film vznikol v dobe, keď som bol ešte decko - o to viac som bol Arnoldom samozrejme posadnutý :-) Spomínam sa na tú vedy ešte porevolučnú dobu, ako bežala nevýdaná kampaň aj vo verejnoprávnej TV (reklama s trailerom bol pred hlavnými správami asi fakt unikát). V BRAVE som čítal filmový fotoromán, pozeral Štúdio kontakt, ktoré bolo vtedy vyhrdené len tomuto filmu, You culd be mine je jednoznačne najlepší rockový odpalovák všetkých čias...ach jaj, bol som úplne posadnuý a veľmi nahnevaný, keď ma ako 8-ročného nechceli vziať na to do kina. Videl som to potom asi o rok u kamaráta na pirátskej VHS. T2 je jeden z fimov, ktorý som videl snáď 100krát a nikdy ma neomrzí - dokonalý scenár, stále výborne vyzerajúce triky (aj keď je to už 17 rokov!!!), desivý T-1000 a hudobný podmaz, ktorý sprevádza príchod metalického diabla je úžasný. Slnkom zaliate L.A. tvorí dokonalú kulisu megasúboju dvoch strojov. Nedávno som zhliadol aj Special Edition a pár nových scén som hltal s nemým úžasom (scéna s Arniem trénujúcim úsmev bol riadna prča - bez nej bola kinoverzia omnoho temnejšia, chápem, preču ju tam nedali). Pre mňa tento film asi navždy zostane číslom jedna. ()

anubiskt

Popkulturní dědictví, které by mělo být pro fanouška filmu (nemluvě o fanouškovi Arnieho či sci-fi) něco jako povinná četba. Po celkem úspěšné jedničce lidé bažili po pokračování terminátorské jízdy, ale Cameron vyčkával, dokud nebude mít na stole kvalitní scénář a hlavně použitelné mistrovské triky, se kterými by mohl film bořit mantinely. Čekání se vyplatilo, za což svědčí čtyři Oskary a mnohými kritiky označení nejlepší film všech dob. Velmi zajímavé je, že ve dvojce se ze snad nejoblíbenějšího záporňáka filmového plátna stává ochránce, což si myslím, že od Camerona byla jistá sázka na riziko, ale zde platí tisíckrát omílané risk je zisk. Ačkoliv se jedná o přehlídku dokonalých triků a akčních extází, nechybí zde sonda do psychologie postav (např. zničená Sarah) nebo naservírovaná filozofická otázka o tom, zda si lidstvo zaslouží existenci po apokalypse, což si myslím, že tento snímek dostává do vyšší úrovně, protože dokáže oslovit více lidí. Rozhodně se ale v první řadě jedná o dílo, které vás strhne dynamičností, špičkovými triky a parádními honičkami a ze svých pařátů nepustí až do samotného konce. ()

LAminator

DOKONALÉ nevím co k tomu dodat vše uz je tu napsáno snad jen že je v tomhle filmu všeho přesně tak jak má být a málo který akční film je tak dojímavý Zdokonaluje dokonalost svého předchudce. Rozhodně nejlepší akční sci-fi film všech DOB! ()

tubera

Jeden z nejlpšíc akčních filmů,který kdy spatřil světlo světa! Triky na dobu vydání byly naprosto převratné a ani dnes nestárnou.Terminátor 2 je přesně ten typ filmu,ze kterého by jsi měli vzít ponaučení všichni,kteří se snaží natočit dobrý akční film. ()

superzurda

Jestli byl první díl skvělý, tak ten druhý je naprosto dokonalý. Arnold v koženým na harleji je pouze úvod. Scény při útěku z blázince či honička s policejním vrtulníkem jsou již legendární. Mně osobně se nejvíc líbí i odsouzení lidstva za to kam to dovede. "Vyrobili jste atomovou bombu a mysleli jste si jak ste tvořivý!!". Co bysme mohli čekat, když to máme v sobě: sami sebe ničit. ()

The_God

Jeden z nejlepších filmů v historii kinematografie, pokud ne ten nej. Výborný scénář, obzvláště v prodloužené režisérské verzi, skvělé výkony herců i režiséra, na svoji dobu neuvěřitelné triky, které i dnes vypadají působivě (Arnoldova otevřená hlava v rež. edici vypadá skvěle), to vše podkresluje hudba Brada Fiedela. Pravděpodobně jediný film, který u mě kdy bude mít 100%. ()

aannemer

Tady opravdu NENÍ co řešit. ještě dnes si dobře vzpomínám na to, jak jsme koukali do noci na ojetou VHS s pokoutnou kopií z kinoplátna a hltali jedno z nejúžasnějších akčních sci-fi všech dob. A je moc dobře, že se tvůrci k filmu ještě jednou vrátili a vznikl director´s cut se spoustou skvělých záběrů navíc. Jen mě sere ten český překlad názvu. Den zúčtování je naprostá blbost, protože to je SOUDNÝ DEN! ()

jjjerry

Má vše co má podle mě mít správný akční film. Hrdina-kdo může být lepší než „Švancík“, nezapomenutelné speciální efekty a hlavně logický promyšlený děj, který dnešním přeefektovaným akčním filmům chybí. Perfektní režie Camerona (Vetřelci). Jsem pro tento film asi trochu neobjektivní, taky jsem ho poprvé jsem viděl jako malý kluk a krev mě tuhla v žilách, když se T-1000 "vytaví z podlahy před automatem a tím chudákem policajtem". Jsou to taky nezapomenutelné hlášky. Těšil jsem se na DVD s directors cut, ale bohužel bylo předabováno a dnes i tu novou verzi vysílá televize a doslova mě to trhalo uši. Těch pár doplněných scén a kvalitu DVD jsem po chvíli vyměnil za nahrávku VHS z Novy s původním dabingem:) Kdybych viděl dnes Terminátora jako premiéru v kině tak bych hodnotil asi méně. ()

Ajay

Kybernetický Arnold Černejafričan v jedné ze svých nejlepších rolích, Cameron hold umí svořit dílo jak na papíře tak filmovém plátně. Hlavně ty FX jsou úžasný, když někdo dělá něco a dělá to dobře, nezbývá ostatním než čubrnět. ()

Brainback

Terminátor mě popravdě moc nezaujal! Pro mě je Terminátor průměrný akční film s originálním dějem a pamětnými hláškami od Arnieho. ()

sAreOn

Třošku teď doháním, co bych měl dohnat. A Terminator mezi to určitě patří, protože se jedná o jeden z nejlepšícj akčních filmů. ()

storkanek

Ano, je to nejlepší akčňák všech dob. Arney mi na straně dobra rozhodně sedí víc a Robert Patrick vypadá dokonale ďábelsky. Závěrečná scéna se řadí mezi (pro mě) nejdojemnější. Brečet když umírá robot? Toho já jsem schopen... ***** ()

racing666

Nejlepší natočený Terminátor. Ty triky nemaj prostě chybu. Skvěle zahrané role (Arnold a Linda Hamilton). Celej film je prostě úžasnej. A na konci jsem si taky pobrečel, když jsem to viděl poprvý. Pro mě nejlepší sci-fi akčňák. ()

Charlie.Harper

Tak toto je Pán Film. Pre mňa najlepšie sci-fi na svete. V tomto filme mi nechýbalo nič. Efekty na viac než špičkovej úrovni, prepracované akčné scény a Arnold vo svojej životnej úlohe. Tieto fakty robia z filmu Terminátor 2 dvojhodinový pôžitok, ktorý je nám krásne servírovaný ujom Cameronom. ()

tamadas

Tyhle dila dělaji svět. Opravdu malokdy se stane že dvojka překona jedničku to je jedno plus. A dalši nasledujou. Vinikajici přiběh, trikove sceny, spousta hlášek a hlavně skvěly Arnold v hlavni roli. Kdo neviděl Terminatora, ten jakoby nebyl ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)