Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

CZechi

Sofistikovanější akční porno jsem ještě neviděl. Celou dobu mi stál jak z ocele. Skvělá kamera, akční scény, protagonisti. Vše zahrané a vytvořené do naprosté špičky. Měl-li bych tu vyzdvihnout vše, co si ten film vyzdvihnout zaslouží, byl bych tu až do soudného dne, každopádně to nejlepší z nejlepších tkví v úplném základě. Udělat z hlavního záporáka z jedničky hlavní kladnou postavu. Stroj, který nikdy neklepe na dveře učící se lidskosti. Jen by mě zajímala jedna věc. Byla při natáčení tohohle filmu už v plánu i trojka? Vzhledem k tomu, že ji měl na starosti jiný režisér, mohla být dvojka taky zamýšlena jako poslední díl se zasraně hustým a zajímavějším koncem, který je stále zasraně hustý i v kontrastu s trojkou. V celkovém výsledku jsou to 2 hodiny pocitu ranního sraní, což jak všichni spořádaní lidé vědí je lepší než i ten nejhluboczejší anál. ()

Keiniku

Při každé příležitosti hrdě prohlašuju, že jsem obrečela Terminátora. K tomuhle typu filmů mě směřoval otec, takže jsem Terminátora Druhého viděla asi v deseti. A dodnes si to užívám jako v deseti. S jedničkou nesrovnatelné, aspoň pro mě. Asi mám Arnieho prostě radši jako klaďase, umožńuje mu to spoustu skvělých a miloučkých momentů, které původní velmi hrubou kostru brousí do jakési lidštější (doslova) podoby. ()

Kosir

Nějak mě míjí to houfní nadšení. Terminátor je kultovní věc a podobně jako ostatní filmy jej hodnotím s přihlédnutím k době vzniku. Měl jsem ho doma jako relikvii, natočený na VHS a koupený na burze v Kotcích. Pokračování je naprosto infantilní, samoúčelné. Samozřejmě trikový pokrok je nesporný, avšak samotný děj postráda nejen logiku, nýbrž i tempo. Ty dvě hvězdy jsou za animaci, i když ten dojemný end by si zasloužil spíš vhození do koše. ()

silverslide

Rozhodně nejlepší film své doby a nejakčnější sci-fi co mohlo být.Ten film působí tak reálně a skutečně že tomu věříte až do dnes.Velkou poklonu Jamesu Cameronovi a Arnoldovi, bez nich by byl film poloviční. Dvojka je závěrečná a předčila jedničku, což se málokdy stává ve filmech. Škoda je že o dalších pokračování se to nedá říct. 95% ()

wlad81

Mne síce trochu vadí idea "dobrého terminátora", ale keď sa nad tým povznesiem, tak konštatujem, že tomuto filmu nechýba vôbec nič. Vizionár Cameron vytvoril niečo tak pokrokové, že ani po neuveriteľných 23 rokoch sa Deň zúčtovania po technickej stránke nehanbí a kľudne by mohol prísť do kín tak ako je aj teraz. Okrem iného by som vyzdvihol fantastický výkon Roberta Patricka, tak mrazivo chladný šakal, ktorý ide po svojej koristi. Paráda. Stále však mám mrazivejší pocit z jednotky, a to o dosť, tá je atmosfericky aj príbehovo o stupienok vyššie. ()

kalmaf

Nemám nic proti Sci-Fi ani Arniemu ale považuji již za ohromný zázrak že tak strašné dřevo jako je on se prosadilo ve filmu a přijde mě ohromně přehnané že výtvor jehož kvalitu tvoří hlavně filmové triky, které uznávám na svou dobu byly výborné ale dnes na nich není nic zajímavého a zvládne je každé Africké televizní studio, je třináctý že všech filmů světa v historii. Herecké výkony jsou hrozné a scénář minimálně průměrný. ()

Cermi_CZ

Jeden z několika filmů mého dětství který si pustím kdykoliv...naprostá kultovka a skvělej Arnie...v Directors Cutu boží Jednou sem si ho pustil 2x za sebou,no fakt:) ()

PanX

Pokračovanie terminátora suveréjne predčilo svojho predchodcu a to vo veľkom štýle. Jednotka je super ale toto nemá chybu. Grandiózny príbeh založený na desivej budúcnosti ľudstva a robotov, revolučné špeciálne efekty, legendárny Arnie a Cameron počiarknutý soundtrackom od Fiedla. Jednoznačne najlepšia scifi akcia na akú sa môžete pozrieť. ()

Gorgon

Představíte si něco jiného pod pojmem akční klasika? Možná kromě Ramba, určitě první volba. Nejlepší díl se skvělou akcí, skvělými efekty a super herci. Arnieho vrchol. ()

mpet

Jedno z nejlepších akčních sci-fi, které je k vidění. Ačkoliv už je to více než 20 let, co to bylo natočeno, pořád T2 nemá ve svém žánru téměř žádnou konkurenci. James Cameron natočil, podle mého názoru svůj životní film, který se jen tak něčím nepřekoná. Výborné triky, skvělá akce, úžasný děj, výborná atmosféra, slušné herecké obsazení a solidní hlášky jsou dokonalou pozvánkou pro každého diváka, aby si na dvě hodiny sednul, udělal popkorn, otevřel pivo a sledoval tuto úžasnou podívanou. A ačkoliv jsem už T2 viděl mnohokrát, nikdy nepromarním příležitost se na ní podívat znovu. ()

milous11

Na tu dobu nejlepší triky co kdy kdo udělal, parádní film, i po letech ho mohu vidět a pořád se tak stejně bavím tak jak když jsem ho viděl poprvé, fakt pecka, nejlepší díl ze všech Terminátorů. ()

rebel2009

Film dobrej, ale ten dabing......Český dabing pomalu upadá, před měsícem jsem slyšel Funese, kterého daboval Lábus, chudák Fanda Filipovský, ten se musí obracet v hrobě, před pár dny změnili hlas Penny a Amy v Teorii velkého třesku a včera mě dorazil předabovaný Terminátor.....Arnolda v roce 1992 daboval Zavřel,nyní Soukup...děs běs http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=106 ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)