Paul Matthews je muž, ktorého by ste si v skutočnom živote pravdepodobne nevšimli: Plešatý, v pokrčených nohaviciach a hnedých kožených mokasínach, je profesorom na univerzite, o ktorej ste nikdy nepočuli. Má manželku, ktorá ho podporuje, dve dcéry a ambície, ktoré nie je schopný realizovať. A potom sa stane niečo zvláštne. Tento nenápadný muž sa zo dňa na deň začne objavovať v snoch miliónov ľudí po celom svete a stane sa tak globálnou celebritou. Razom sa mu začnú plniť všetky želania a jeho riedko navštevované prednášky sa rýchlo zapĺňajú. Ale spozná tiež, aká vysoká je cena slávy. (ASFK)

tutu22

Když máte docela originální, ale ne moc hluboký námět o muži zjevujícím se ve snech, kterého hraje Nicolas Cage, tak chcete mít hodně vyšinutý ty sny a ještě víc vyšinutýho Nicolase Cage. Nic z toho se neděje. Místo toho jen jednoduchá cancel culture satira. Přijde mi to jako hrozně promarněnej potenciál. Ale když od toho nebudete čekat moc, tak je to rozhodně fajn a relativně zábavnej film. Jen žádná petarda. ()

RavenSpector odpad!

Ze začátku zajímavě se tvářící nápad co po půl hodině přestal být zajímavý a alespoň trochu zábavný. Klasický Cage posledních x let. Škoda, doufal jsem, že konečně vstane z mrtvých a vygeneruje něco trochu zábavného. Ale opět se to nepovedlo. ()

Rebel24

Dream Scenario pôsobí na prvý i druhý pohľad ako totálne béčko, avšak jeho prednosťou je originalita v nápade. Nicolas Cage hra uplne všedného nudného vysokoškolského profesora, ktory sa jedného dňa začne random zjavovat ľuďom v ich snoch. A zatiaľčo kým tam iba hrabe lístie je za celebritu, pri nočných morach sa karta začne obracať. Filmov podobného charakteru je stále nedostatok a Borgli správne priniesol svieži vietor, mal si však ešte niekoho prizvať na dozor ci písanie scenára, lebo snímke urgentne chyba záverečný klímax a gradacia, čo sa doslova pýtalo po predošlej dejovej výstavbe. Taktiež hudobná zložka je veľmi chaba a vôbec nedokáže podržať atmosféru práve v scénach, kde dejová kvalita kolíše. Veľkou prednosťou je Nicolas Cage, ktory si takto strihol azda najlepšiu postavu kariéry, pretože jeho Paul Matthews môže byť pre súčasnú generáciu novodobý Freddie Cruger. Navyše filmy s totálnymi paradox situáciami veľmi vítam, takže v sumáre ide o originálny snímok, avšak druhý Butterfly Effect sa zial nekoná. 72% ()

tuctovychlap

na konci síce tak trochu rozmňahňané, ale štyri si skvele hrajúci Nicolas za tento film rozhodne zaslúži..a mať to iný koniec (či lepšie uchopený), tak dám aj piatu *.. ()

vinducha

Ani mě nepřekvapilo , když jsem v titulcích uviděl jméno spoluproducenta Ari Astera . Je to přesně v jeho stylu , akorát mi přijde , že kdyby to režíroval on , mohla to být daleko větší palba. Nenudilo , ale vzhledem ke zdejšímu docela velkému nadšení , mě to jako zas  taková úžasná pecka úplně nepřišlo. ()

JKB

Veľmi vtipná, originálna satira výborne zahraná Nicolasom Cagom. Neskutočne trápne (v najlepšom slova zmysle) scény presne sadli môjmu humornému vkusu. Škoda však, že záverom film trochu poľavil no aj tak môžem len odporučiť. ()

Polux

6/10 | Trailer mě po hromadně nadšených ohlasech, které film a Cage v hlavní roli předcházely, upřímně moc neohromil, ale doufal jsem, že si všechny nejlepší momenty Borgli schovává až do samotného filmu. Bohužel se v tomto případě naplnila marketingová "worst-case scenario" poučka o tom, že nic lepšího (zábavnějšího/šílenějšího/absurdnějšího) se do traileru nedostalo jednoduše proto, že nic lepšího (dtto) ve filmu už zkrátka není. Borgli se v hollywoodském debutu rozhodl vydat znovu cestou žánrového mixu, ve kterém se prolínají prvky komedie, dramatu, thrilleru a pár dalších žánrů, opatřeného sociálně-kritickým komentářem, což dohromady místy funguje a místy naopak moc ne. | Jednak veškerá satira, poukazující na současné společenské problémy, a kritika sociálních sítí, kapitalismu (reklamy jsou špatné, ano:-)?) a praktik fenoménu cancel culture je zde podána tím nejbanálnějším způsobem (chybí tomu nějaký meta přesah) a jednak střídáním žánrů žádný z nich nedostane v průběhu děje dost prostoru na to, aby se dané téma prozkoumalo více do hloubky (obzvláště stran snových sekvencí šlo zajít mnohem dále). Jedna, pohříchu krátká, zábavná scéna, umně se pohybující na hraně trapnosti a humoru (ne-rande s asistentkou), je na celý film zatraceně málo. Nečekané přehození výhybky v poslední čtvrthodině, ve které se ústřední motiv filmu náhle začne řešit z podstatně odlišné perspektivy, navíc působí jako z úplně jiného filmu a finále namísto úderné pointy tak vyzní úplně do ztracena. | Největším pozitivem je tak nakonec skutečně Cage, který ve filmu předvádí jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů minimálně za posledních pár let, ale to je do značné míry dáno tím, v jakých produkcích se posledních pár let objevuje, tzn. nenáročné nízkorozpočtové žánrové braky, ve kterých je slovní spojení charakterní herectví neznámým až zakázaným pojmem:-). Nicméně ano, Cage v umírněném režimu tady divákovi připomíná, za co kdysi dávno dostal sošku a nominaci na ni a kvůli jeho maličkosti stojí film určitě za pozornost. Škoda jen, že těch důvodů není o něco více. | PeZet ()

Knifeos

Studio A24 si za posledních pár let vybudovalo velmi působivé postavení mezi studii a platí za krále menších, originálně odvážných filmů, které mají na diváka vždy silně zapůsobit. Tentokrát opět rozhodli prozkoumávat těžké společenské jevy a psychiku člověka a pro to neexistuje lepší obsazení než Nic Cage, přece. To leda ve snu :) No jo, ale legrace v tento moment doopravdy končí, protože ano, Nicolas Cage se v roli pozornosti se dožadujícího podivína našel a předvedl jeden z životních výkonů. Na film se hrozně příjemně kouká a divák se nemusí bát, že se při sledování bude ztrácet, jak se tomu občas u filmů A24 může stát. Režisér Borgli uchopil snové téma filmu velmi zručně a dokázal ho vygradovat až do extrémních bodů, po kterých jsem od začátku toužil a které mě následně emočně dost zasáhly. Mnohokrát se v komentářích opakuje, že konec, který zmíněnou gradaci utnul a přešel k rozuzlení, dojem z celého filmu částečně potopil. Já to tak úplně necítil. U tohoto filmu měli tvůrci více možností jak film zakončit a volba padla na variantu, která byla možná nejméně předvídatelná. Přidáním vůbec největšího fantaskního prvku nabídli divákovi odpověď na otázku "a co bylo dál?", což u tohoto studia nebývá samozřejmostí. Po vztahové stránce mezi postavami sice došlo možná až k přílišnému smíru a útlumu poměrně vyhrocené situace před epilogem, přesto ale konec vyvolává lítost k postavě Nicolase Cage, zároveň mu ale nabízí možnou naději do budoucna. Dream Scenario je tedy celkově výtečným odpíchnutím do nového filmového roku, od kterého si mnoho slibuji. No a herecký návrat Nicolase Cage na špici a příchod nového nadějného režiséra na scénu jsou jen a jen dobrou předzvěstí. 7.5/10 ()

Slida79

Nevím nějak mi tam něco chybělo, jako ano je to absurdní, místy vtipné, dobré herecké výkony, ale pro mě někdy až moc přitažené a nejasně vykreslené figury -pozor spoiler- např. manželska která nevíme proč ho vykopne, že s ním být už nechce, pak naznačení jestli má nového partnera ale úplně nejasné vyústění situace- někdy to působí že nějaká scéna chybí, či tu a tam nějaká přebývá. Jakoby byl finál opravdu vymyšlen až ve střižně. 70% ()

hanca.uh

Tak takhle špatný film jsem v kině už dlouho neviděla. Co, proč, o čem to jakože bylo?? Nesympatické obličeje všech herců doplňovaly nezáživné kecy s nulovým požitkem. Jednu hvězdu dávám spíš jen za ten počáteční námět, který by s jiným režisérem třeba nemusel být zpracován tak hluboce nudně. Komplexní nezáživnost filmu dokazuje i to, že i moje kamarádka (jinak taky filmová fanynka) sedící vedle mě po 15 minutách promítání v kině natvrdo usnula:-) ()

mmirri

Zase jedno perfektně nastavené zrcadlo naší společnosti. Každý máme sklon někoho zrušit nebo alespoň pomluvit. A v zoufalství občas dobrovolně sáhneme po tom, co nám ještě víc ublíží.  Pro mě tedy film k zamýšlení s bonusem skvělého výkonu N. Cage. Mnozí tady haní konec. Já vidím právě tu realitu, kdy v zoufalství sáhneme ještě po větší blbosti než dosud. ()

orangee

Po dlouhé době nové věčně se neopakující téma filmu. Situace sama rostoucí, která se navíc otočí proti samotnému hrdinovi a změní mu celý život, aniž by na tom nesl nějakou vinu, v divákovi vyvolá mnoho pocitů a zamýšlení. Výkon samotného Cage je úctyhodný, transformace v nezajímavého člověka od vedle, kterého semele nová stále rostoucí technologie, byla v jeho podání vážně skvělá. Škoda zase useknutého konce filmu, jako je to v posledních letech zvykem. ()

Peky

Není to film pro každého, ale za zhlédnutí rozhodně stojí, už jenom kvůli té hlavní myšlence a originálnímu námětu. Bohužel i já se ale nemohu ubránit dojmu, že z toho nápadu šlo vytěžit daleko víc, závěr je hodně nedotažený a neuspokojivý, škoda. Těžce se mi to tak popravdě hodnotí, tři hvězdy mi přijdou málo, čtyři zase moc. ()

sarulefilm

Příjemná komediální jednohubka, která v sobě skrývá i hlubší myšlenky. Bohužel jsem čekala trochu košatější děj, na konci to bylo zbytečně natahované. Samozřejmě hlavní je Nicolas Cage, který si roli naprosto užívá a pokaždé když se objeví na plátně, tak se má divák na co těšit. ()

Jaroslaw

To se mi snad zdá je velmi zdařilý snímek,který skvěle funguje jako satira dnešní moderní společnosti,má velmi kvalitní scénář i režii a Nicolas Cage si svou postavu opět zandal na pána,co více dodat,skvělá záležitost,která se vryje pod kůži. ()

matous20063

Film se skvělým napádem a ještě lepším začátkem, Cage svou roli hrajě bravůrně. Začátek je nápaditý, vtipný a prakticky bez chybný. V druhé polovině filmu se to ovšem dramaticky zhorší, skončí více světlejší komediální část začíná temnější cást, tím se film ale zabil. Absolutně mě to přestalo bavit, z vtipné komedie se stalo nudné drama. Škoda, mělo to poteciál ale druhá polovina filmu mě zklamala. 55% ()

coulismoulis

Amerikansky pokus dohnat a predehnat Lanthimose, ktery ale pres slibny pocatek zustava zasekly v jakesi starecke konzervativni uprdenosti a o nejakem punchi nebo myslence aspon trochu dotazene do konce si muze opravdu jen nechat zdat. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

24.12.2023

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)