Asha je bystrá dievča, ktorá si váži a miluje svoju rodinu a ľudí z ostrova Rosas na ktorom sa narodila a na ktorom žije. Verí v dobro a robí v živote to, čo je pre  jej milovaný Rosas správne a zároveň sníva o tom, aby sa všetky priania splnili. Pre sedemnásťročnú dievča ako je Asha sú priania všetkým  a v skutočnosti sú základom aj kráľovstva ostrova Rosas. Rosas je miesto, kde sa sny môžu doslova a do písmena splniť. Rosasu vládne silný kráľ Magnificio, ktorý vie plniť priania a želania ľudí. A tak ľudia z celého sveta cestujú na ostrov, aby odovzdali svoje želania a priania kráľovi Magnificiovi, ktorý sľubuje, že ich sny a priania budú u neho v bezpečí, nemusia sa ničoho obávať a on im tieto priania jedného dňa splní.
Kráľ Magnificio však nie je až taký dobrák a vie si užívať svoju úlohu pri plnení želaní, ale vychutnáva si aj kontrolu nad ľuďmi, ktorú prostredníctvom svojho daru má. On sám rozhoduje o tom, komu sa želanie splní a komu nie. Až Asha zistí, že všetky želania, ktoré sú príliš veľké, ambiciózne alebo ohrozujú záujmy Magnifica, nebudú splnené. To znamená, že v Rosase je naozaj veľká časť ľudí, ktorí sa nikdy nedočkajú splnenia svojich snov, a najsmutnejšie je, že ani nevedia, o čo prichádzajú. Keď sa Asha dozvie túto krutú pravdu o Magnificovi a prianiach, nemôže len tak sedieť a nič nerobiť a začne konať za spravodlivú vec. (CinemArt SK)

swenyx

Přání hodně zklamalo. Jedno z nejvíc klišé Disneyovek co jsem viděl. Takový to že v kolektivu je síla, dobro vždy vítězí a podobný píčoviny, kámo, who cares. Navíc prostě ty braindead postavy, proč jsou prostě furt šťastný. Borec na ně doslova zaútočí černou magií a oni si začnou zpívat, wow, to je kokotina. Jediný co ten film tak nějak zachraňovalo byly muzikálový sekce, písničky v českým dabingu se hezky poslouchaly. Jinak líbilo se mi jak se snažili tím kozlem zkopírovat Peritta který byl v Kocour v botách: Poslední přání a vůbec se jim to nepovedlo, Disney za Dreamworks hodně ztrácí. ()

Vlking3598

Tešila som sa na to hrozne dlho a musím povedať, že nie som sklamaná, no občas som vo filme mala pocit, že dej plynie dosť rýchlo a ide sa z pesničky do pesničky, ale priznám, že pesničky mi tentoraz neskutočne sadli. Nejdem sa zaoberať logikou filmu, je to ROZPRÁVKA cielená na deti a ak s tým človek ráta a dokáže sa s tým aj vyrovnať, tak si to podľa mňa aj celkom užije a recenzie "kritikov" tu na čsfd môže mať viete kde. Pre mňa jediné, čo nemôžem nevypichnúť je fakt, že som tentoraz absolútne chápala "záporáka" - ľudia žijú v krajine, kde sa každý mesiac splní niekomu želanie, ak to, čo si dotyčný želal nie je totálna sprostosť a neohrozí to ostatných. Takto to funguje asi vyše 100 rokov (len hádam) a každý je s tým úplne v pohode a potom sa 17 ročné decko rozhodne, že sa želanie musí splniť každému a v podstate zhodí celý systém. Byť na mieste kráľa = záporáka, tak sa tiež naseriem. ()

13Maty13

"Včera v noci jsem svěřila své přání hvězdě. A hvězda mi odpověděla."     /// Bohužel pro mě Přání není ten velký milník k výročí 100 let Disney. I tak se ovšem jedná o poctivý animák, který svým příběhem sice moc neohromí, ale hravým vizuálem, skvělými písničkami a pár odkazy potěší. No a moje přání je, ať tohle studio dělá nadále co možná nejlepší animáky.   / Hodnocení: 6,5/10. ()

jana86

Prečo každa Disneyovka musí byť muzikál. A to nehovorím o tých textoch v pesničkach. Otras. Stačilo raz vidieť a pá, pá ()

kyblik2

Toto mala byt rozorávka na 100 výročie Disney? Uff. Jedna hviezda za peknú animáciu, ktorú však Disney, alebo Pixar vedeli už cca 20 rokov dozadu. Dej totálny guľáš, prehnaný počet nudných pesničiek, klišé dej. Hodinu po dopozeraní mám problém wi spomenúť nanl postavy a dcérka ktorá miluje rozprávky sa občas mrkla na tv. Radšej sa hrala s bábikami. Hrúza... ()

Miroslav.Zac

Doufám, že slibované zlepšení kvality disney filmů se týká i těch animovaných, protože směr, kterým se tvůrci kdysi všemi milovaných pohádek vydali, je jednoznačně špatný. Přání je toho důkazem. ()

drdus

Normálně bych dal tak 4 hvězdičky, ale musím pět, abych trochu vyvážil nespravedlivé hodnocení. Tohle je ten váš vděk! :) ()

WenceslasHip

Disney hodlal přijít s něčím velkým, jelikož už je to 100 let od založení Disney Brothers Studio. Co jsme jako věrní fanoušci dostali? Nudu, plošnost, bezcharakternost, neosobnost, žádný náznak lásky a zájmu. Myslím, že kdyby se drželi původní verze aka Stardust příběh by byl mnohem lepší. Oni se však na poslední chvíli rozhodli použít AI, které vygenerovalo nejvíc random texty, postavy a zápletky. Písničky ve filmu absolutně ztrácejí význam a do teď nedokážu pochopit, co vlastně představují. Originální píseň At All Cost, použili i přes to že měla z zprvu zcela odlišný kontext a přidali ji tam, protože hold byla chytlavá, a vůbec je už nezajímalo, že celý smysl písně již nedává žádný smysl. Všechny postavy jsou naprosto nezajímavé a ploché. Hlavní hrdinka ala roztěkaná dívčina, která má sen již bohužel přestal fungovat. Radši ani nebudu zmiňovat random Easter eggy na různé Disneyovky. Největší propadák a trapas, který jsem v kině viděl. 4/10 ()

SpiderBoy

Na film Přání jsem se velmi těšil, protože měl představovat takové oslavení sta let společnosti Disney. A musím říct, že mě film nezklamal ani v nejmenším. Příběh se mi moc líbil, byl prostý, ale přesto velmi zajímavý a překvapivý. Všechny postavy mi přišly velmi sympatické, obzvláště pak Asha, ale musím říct, že jsem si tentokrát snad nejvíce užil hlavního záporáka tohoto filmu. Jeho charakter se mi prostě hrozně líbil a bylo osvěžující zase jednou vidět opravdového padoucha a ne nějakého "nepochopeného", který se na konci polepší. Opět tleskám českým překladatelům za skvělé písně, v tomhle jsou opravdu jedničky. Myslím, že svůj účel oslavy Disneyho a jeho animovaných přátel to splnilo na výbornou, takže můžu vřele doporučit! 9/10 ()

FlyingGentle

Disney má nový originální příběh v hezkých exteriérech, ale přiznejme si hned: šetřilo se na výpravě, barvách i hudebních aranžích. Písně jsou lacinější než u Ledového království a i Encanto by vyšlo ze souboje vítězněji. Přesto je tu pár nečekaných prvků: z Magnifica se stane poměrně rychle prohnaný zloduch a v konečné fázi se třesete, jestli má vůbec dobro šanci. Zápletka je nosná a song o „revoluci“ má správné koule, že hned nakopne příběhu novou energii. Hrátky kouzelné hvězdičky jsou tak vtipné, že se jsem poctivě rozesmál. A závěrečná scéna je pohádkově dechberoucí. Takže dávám nejvyšší počet, ale jen za tu skvělou myšlenku, že své přání si můžeme vyplnit jen my a nikdo nám ho nesmí nikdy ukrást. Když poslouchám anglický soundtrack na YTB, tak musím překvapivě říci, že se tentokrát česká verze velice vyvedla! ()

jara12

"Disneyho nový animovaný film Přání sliboval grandiózní oslavu stoletého výročí Mickey Mouse. Bohužel však příběh o mladé Ashe a jejím putování královstvím Rosas nesplnil očekávání. Navzdory vizuálnímu půvabu a kombinaci moderních a klasických prvků Disneyovek, Přání ztrácí na originalitě a poskytuje pouze rutinní zážitek. Režie a příběh nevyčnívají, chybí humorné situace a zapamatovatelné postavy. Navzdory nostalgickým odkazům na ikonické pohádky se film nedokáže vymanit z průměrnosti. Přání nakonec zůstává obyčejnou disneyovskou produkcí, která se ztrácí v bohaté historii studia." ()

vrch07256732

Film natočený k 100 Disney výročiu - je tam veľa narážok na rôzne staršie Disneyovky (Zootropolis, Snehurka atd...) co ale vôbec nie je na škodu ak cely filn vnimame ako debut k storočnici. Momentálne počúvam pôvodný Soundtrack v EN (maternej kvality Spotifi), musím uznať že ten slovenský soundtrack v kine bol hlasovo bohatší a aj lepší. Dejovo klasika, povedal by som aj dosť aktuálne skryté narážky na témy súčasnosti bez ohľadu na ktorom brehu stojíte. Záverom: vcelku vydarená záležitosť doporučujem Sk dabing a kino. ()

snop

Když člověk většinu filmu fandí hlavnímu záporákovi a nejvíc ocení fanservis a závěrečné titulky, je něco blbě. ()

user1982 odpad!

Suhlasil som so zaporakom hned od zaciatku. Nie kazde zelanie si zaslizi byt splnene. Krasne poukazali na to ze ludia aktualne nemaju myslenie na nasledky. nevedia si spocitat ze co moze spôsobiť ak spravim taky a onaky krok v zivote. totalne zlý celý film a to co sa tam dialo. utrpenie pozerat. to uz radsej sidliskovy sen. ()

pravda1

Asi jedna z najhorších disney rozprávok ake som videl.Tiež jedna z mála rozprávok čo som v polovici vypnul pretože to už nikoho nebavilo.Jedna obrovská nuda bez humoru ktorá sa snaží zaujať ale bez úspechu.Staré zlaté disney animáky......za mňa škoda času..... p.s.........musia stále trepať do každého animáku tie trápne debilné piesne...strašne ma to vyrušuje a lezie mi to na nervy......sú to hlavne rozprávky nie muzikály..... ()

janmatys

Průměrný animák od špičkového studia, který chtělo pro lepší výsledek vytvořit klasicky, nikoli jako muzikál, nicméně neurazí. ()

majorzeman13

Pěkný,hezký animovaný snímek roku 2023. Kombinace 2D a 3D je hodně fajn ! I stopáž filmu je v pohodě. Jen těch písniček mohlo být o něco méně..... ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)