Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Asha je bystrá dievča, ktorá si váži a miluje svoju rodinu a ľudí z ostrova Rosas na ktorom sa narodila a na ktorom žije. Verí v dobro a robí v živote to, čo je pre  jej milovaný Rosas správne a zároveň sníva o tom, aby sa všetky priania splnili. Pre sedemnásťročnú dievča ako je Asha sú priania všetkým  a v skutočnosti sú základom aj kráľovstva ostrova Rosas. Rosas je miesto, kde sa sny môžu doslova a do písmena splniť. Rosasu vládne silný kráľ Magnificio, ktorý vie plniť priania a želania ľudí. A tak ľudia z celého sveta cestujú na ostrov, aby odovzdali svoje želania a priania kráľovi Magnificiovi, ktorý sľubuje, že ich sny a priania budú u neho v bezpečí, nemusia sa ničoho obávať a on im tieto priania jedného dňa splní.
Kráľ Magnificio však nie je až taký dobrák a vie si užívať svoju úlohu pri plnení želaní, ale vychutnáva si aj kontrolu nad ľuďmi, ktorú prostredníctvom svojho daru má. On sám rozhoduje o tom, komu sa želanie splní a komu nie. Až Asha zistí, že všetky želania, ktoré sú príliš veľké, ambiciózne alebo ohrozujú záujmy Magnifica, nebudú splnené. To znamená, že v Rosase je naozaj veľká časť ľudí, ktorí sa nikdy nedočkajú splnenia svojich snov, a najsmutnejšie je, že ani nevedia, o čo prichádzajú. Keď sa Asha dozvie túto krutú pravdu o Magnificovi a prianiach, nemôže len tak sedieť a nič nerobiť a začne konať za spravodlivú vec. (Cinemart SK)

(viac)

Videá (7)

Trailer 6

Recenzie (90)

vydumnica 

všetky recenzie používateľa

Keď som bola malá, môj prvý film v kine bol Snehulienka a môžem povedať, že mám veľmi rada klasické animované disneyovky a videla som ich skoro všetky. Wish je síce plné kúziel, no paradoxne chýba mu kúzlo, pravé čaro, to niečo, čo robí z Disneyho filmov niečo special. Pôsobilo to na mňa chladne, alebo lepšie povedané, až tak to na mňa nezapôsobilo. V disneyovkách a muzikáloch je pre mňa dôležitá hudba a spev. Tu sa mi ani jedna pesnička a celkovo hudba nepáčila. Videla som verziu v originále. Miestami som sa aj trošilinku nudila, hoci príbeh ako taký ma zaujal a hlavná hrdinka Asha mi bola celkom sympatická. Pre malé deti je tam dosť zla a zlých kúziel, zlý čarodejník, keby to bol môj prvý kinofilm v detstve, asi by som sa aj trochu bála, je to ako tak vykonpenzované malými zvieratkami, ktoré rozprávajú. Čo mi tu ešte chýbalo, je humor. A romantika. Darmo, žijeme už v inej dobe a tá sa odzrkadľuje aj v Disney tvorbe. Dočkáme sa ešte niekedy rozprávky, ktorá sa skončí bozkom princa s princeznou alebo sa už budú točiť len feministické girl-power "I don't need a man"? Animácia je krásna, ale to je už samozrejmosť. 100 rokov Disney. Žiaľ, Wish sa nedá ani porovnať s Frozen alebo s Beauty and the Beast či Popoluškou, tie sa dajú pozerať opakovane, ale Wish mi asi stačilo vidieť raz. Moje prianie sa až tak úplne nenaplnilo. Priala som si, aby Wish bola disneyovka, ktorá by obohatila nielen Disney svet, ale aj mne darovala jedinečný zážitok v kine a svojich verných fanúšikov odmenila krásnym pocitom, aký človek má, keď sleduje tie staré "pravé" Disney filmy. [Cineplex Mannheim, BonusTicket, 2D, OV]. 65%. ()

Aljak 

všetky recenzie používateľa

Na scéne animákov je už pomerne ťažké zaujať niečím novým, čo tu ešte nebolo. Ale mám pocit, že Wish bol presne ten typ animáku, ktorý bol originálny a celý koncept sa mi celkom pozdával. Zaujímavý dejový rámec so sympatickou hlavnou hrdinkou, milým dôvtipom, motívom priania a rafinovanou negatívnou postavou - to všetko prispelo k atraktivite tohto filmu. Trochu mi prekážala Ashina naivita a sem tam nejaká zbytočná infantilita, ale inak to bolo milé a v podstate aj mierne nadpriemerné. Nebyť tej silnej predvídateľnosti, dal by som aj o hviezdu viac. Takto 3* ()

Reklama

Derek 

všetky recenzie používateľa

Disney Nam k svojim 100. narodeninam nadelil jeden z najslabsich animakov poslednej doby. Vsetko od hlavnych hrdinov, pribehu a pesniciek je nevyrazne a mdle. Jedina vec co vybocuje z podpriemeru je animacia, ktora je zaujimavy mix CGI a rucnej animacie (i ked asi ide o full CGI). Ak by niekto zadal ChatGPT aby prisiel s animakom k Disneyovskej storocnici nevypadalo by to inak. ()

Sany33 

všetky recenzie používateľa

Príbeh: Asha sa snaží stať učnicou kráľa až kým nezistí na čo používa priania svojho ľudu. Herecké obsadenie: Videné v kine so slovenským dabingom, ktorý je ako inak dokonalý. Prevedenie: Dokonalá animácia na úkor príbehu. Tak by sa dal v krátkosti zhrnúť nový Disneyho počin. Hudba, na ktorú som sa tešil asi najviac ma vôbec nechytila za srdce ako tomu bolo v minulosti. Temné pozadie celého príbehu spôsobovalo mojej malej dcérke až obavy. Pocity: Doba je nastavená tak, že klasické príbehy o láske s jemným nádychom dobrodružstva a humoru sú už minulosťou. Teraz sa budeme v každom jednom príbehu stretávať s emancipovanými hrdinkami ako napríklad nedávno Raya alebo teraz Asha, ktoré sami pokoria zlo celého sveta. Môj syn, ktorý má 9 rokov mi povedal, že už má po krk babských rozprávok a že nemá čo pozerať. A po malom zamyslení som usúdil, že má pravdu. Pridaná hodnota: Nová muzikálová rozprávka s jemným záporákom a nudným príbehom. 40% ()

TheEvilTwin 

všetky recenzie používateľa

Gratuluju. Disney k oslavě výročí 100 let udělalo doslova nejhorší animák, který jsem dosud viděl, a to jsem jich už viděl opravdu hodně. Přání je totiž snad nejzbytečnější a nejnudnější disneyovka bez sebemenší pointy, jakékoli práce s postavami nebo vůbec premisou děje. Všechny charaktery jsou tuctové a bez nápadu, není tady nikdo "zapamatovatelný", pointa a celý příběh jsou jen recyklace předchozích pohádek a i záporák se úplně ztrácí. Písničky jsou nudné, emotivita NULOVÁ, dětské poselství ŽÁDNÉ a když se za 90 minut nezasměje v poloplném kině jediné dítě ANI JEDNOU, tak je něco opravdu špatně. Odpad. ()

Galéria (29)

Zaujímavosti (12)

Súvisiace novinky

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Reklama

Reklama