Macko Puf: Krv a med

• Česko Medvídek Pú: Krev a med (viac)

Christopher Robin počas svojho vysokoškolského štúdia zanedbáva zvieratá v Stoakrovom lese a neposkytuje im žiadnu potravu. Medzi hladujúcimi zvieratami sa Puf a Prasiatko rozhodnú nakŕmiť sami a ich zvieracie inštinkty sa znova prebudia. Okrem medu túži Macko aj po krvi. To ale predstavuje smrteľné nebezpečenstvo pre turistov, ktorí tam prichádzajú. Puf a Prasiatko sa však chcú pomstiť aj Christopherovi Robinovi za to, že ich opustil. (Vertigo Distribution)

exe. odpad!

Na Macka Pú som sa veľmi tešil, už iba z toho dôvodu, že sa jedná o hororové spracovanie detskej postavy, na ktorej mnoho z nás vyrastalo ako deti. A že sa dočká hororového spracovania, tak to ma len potešilo, že sa takýto počin chystá. Boli tam ale aj obavy, aby tvorcovia využili potenciál a dali do toho maximum, aby to bolo dobré pre hororových nadšencov a ešte pred vydaním prvého traileru na tento originálny nápad som bol plný očakávaní, ako sa s tým popasujú. Asi o týždeň na to vyšiel trailer a nepretržito som sledoval, aké informácie sa dostávajú vonku, lebo asi mesiac a pol nebolo o filme nič známe, žiadne informácie, dátum premiéry, nič, čo by malo dať divákom nejaké info. Keď bol po prvý krát zhliadnutí trailer mnou, pocity boli dosť zmiešané, nevedelo sa, čo od filmu čakať, aký bude dej, vraždy (zopár ich ukázali v traileru, čo pokazilo zážitok z filmu), ale keď bol trailer zhliadnutý viac krát po dlhšom čase, tak som začal dosť pochybovať o kvalite snímku, či bude schopný ponúknuť niečo, čo by mohlo ohromiť. A potom prišla ďalšia veľká rana, a to bol rozpočet, ktorý bol iba 100 tisíc dolárov, čo je na dnešné filmy sakra malo a obavy začínali narastať, pretože s tak malým rozpočtom nemôže vzniknúť dobrý film, ktorý by mohol nejak zaujať. No a dnes (21. 3. 2023), po dlhej dobe rozporuplných pocitov som si to, kiež by sa dalo povedať pozrel, skôr pretrpel. Winnie the Pooh je ukážkovým príkladom, ako sa filmy točiť nemajú, ako úprimne, z mojej strany nebol očakávaný žiadny zázrak, ale to, čo moje oči videli a môj mozog spracoval, tak toto mi proste nedá. Príbeh sa točí okolo Robina, ktorý vychoval zvieratká, išiel na výšku, stal sa doktorom, zvieratá opustil na dlhší čas, našiel si priateľku a macko Pú s Prasiatkom zdivočeli, atď. Ďalej sledujeme 5 úplne vymletých dievčat, ktorím by aj Zlatá malina bola málo za ich herecký výkon, nelogické, tupé, až komické. Film zlyháva vo všetkých smeroch, čo sa deja a vývoja postáv týka, je to strašne napísané, natočené, kamera je otras, herecké výkony trápne, až smiešne. Dejovo je to prázdne, nevýrazné, nudné, plne klišé a toľko nelogických rozhodnutí postáv som už dávno nevidel a hororov mám pozretých hromadu, ale toto je vyšší level. Za pozornosť stojí iba jedna scéna, kde jednej postave rozomelú xicht kolesom na aute, ale to je tak všetko, čo dokáže Winnie the Pooh ponúknuť, strašne veľa vrážd je mimo záber, čo nepôsobí veľmi dobre na takýto hororový žáner, navyše čistá voda naliata červenou farbou alebo ešte horšie digitálna krv, ktorá zmizne niekde vo vzduchu a ani nedopadne na zem je ale že úplne bijúca do očí, nerealistické, lacné, ale však s takýmto rozpočtom sa nie je ani čomu čudovať. Ďalším kameňom úrazu je kamera, ktorá nie je dobre spracovaná, pri niektorých záberoch strašne roztrasené, čo pôsobí veľmi rušivo a často sa ani nevie, čo sa vlastne odohráva. Ako je už pri hororoch zvykom, nečakajte logiku, rozvážne uvažovanie postáv, lebo tam to skrátka nenájdete, ale Rhys Waterfield to posunul na novú úroveň, kde postavy mali minimálne 5 šancí uniknúť, ale nedokázali ani len to, tá tuposť bije do očí, doslova bolí sa na to pozerať, nesympatické postavy, ktoré aleže vôbec nemajú súvis s príbehom, kopa nevyužitých potenciálov, aj keď ten film nemal svojim spôsobom nejaký potenciál, lákavý bol jedine názov. Čo však asi najviac kazilo dojem zo slasheru, neboli postavy a ich nelogické chovanie, nebola to roztrasená kamera, boli to 2 veci, katastrofálni "zabijaci" a katastrofálne CGI. Pri gore bola jasne vidieť počítačová krv a roj včiel bol takisto ako zo študentského filmu. A ďalší veľký kameň úrazu boli práve kostýmy a masky Pú a Prasiatka, ktoré boli kúpené z Wishu, pôsobilo to veľmi lacno a nerealisticky, ba až komicky, ale tak s takýmto rozpočtom sa dalo také niečo očakávať, je to málo, veľmi málo, debilný a primitívny scenár týmto dáva poslednú ranu kladivom na klinec do truhly. () (menej) (viac)

MorraEddie

Nestačím se divit jaké filmy dnes jsou schopné dorazit na plátna kin. Vždyť tenhle brak a teď jsem volil ten nejslušnější výraz měl jít rovnou na vod kde by se k němu dostalo jen to nejužší jádro fanoušků. Celé je to totiž tak špatné jak jen to může být. Počinaje ochotníkama co se nazývají herci až po otřesné gumové masky. Jako plus vidím úvod, který dejme tomu celkem bavil a pár zvráceností během filmu, ale jinak slabý jak čaj. ()

Lilith03 odpad!

Vždycky se snažím najít něco pozitivního, ale co mám hledat tady na téhle kopě hoven? Nulové napětí, příšerní herci, příšerná zápletka, absolutní nelogičnost a příšerné masky. Už jen za ty masky medvídka Pú a prasátka máte odpad! ()

Dombzila

Dnes jsem si dal repete Medvídka Pú, a musím říct, že jsem docela zaskočen. Ten film rozhodně není tak tragickej, jak se říká. Dobře, scénář je hodně stupidní, stejně jako postavy, a herecký výkony jsou dost slabý. Ale na druhou stranu smrti tu jsou hodně fajnový, teda až na příšernou CGI krev, která je docela kazí, a záporáci vypadají vcelku dobře. Potom tu je i pěknej vizuál a slušné lokace. Nakonec bych dodal, že film má solidní tempo a netáhne se. Tím vůbec neříkám, že se jedná o nějakej skvost, ale na druhou stranu to odpadová záležitost určitě není. 45 % ()

Little_Sawy

Sledujeme bandu vypatlanejch holek které jdou na chatu do stokorcového lesa kde ale žijí Medvidek Pú a Prasátko, který už mají dosť všeho a začnou vraždiť pro své potěšění. Kamera je tady víc jak špatná, hlavně když se už někto rozhodně k útěku, je to prostě bolesť sledovať. Čekala jsem rozhodně víc kdyby si s tým tvůrci lépe pohrali, mohl z toho vzniknout slibnej horor.. jenže, nestalo se tak. Kdy má prísť na nejakú gore scénu tak je buď mimo záběr nebo je tak hrozne natočená že jsem byla až zhrozená a cítila jsem se trápně že jsem na to vůbec šla. Nĕkdy se ale na to koukat dalo, místami to vtipný i bylo, ale jen někdy. ()

Destoroyah

Úprimne som čakal niečo lepšie a brutálnejšie ale tu sa diala jedna absurdná vec za druhou. Dve zmutované zvieratká povraždia skupinu žien ktoré majú rozum spomínaných zvieratiek. Prekvapilo ma že gore je tu celkom dobrý a brutálny ale nečakajte nič viac. S príbehom to nie je nič veľké, postavy stupídne a logika v tomto filme je doslova nulová. Jediné čo vám tento film môže dať sú krvavé a brutálne scény, pár zábavných a hlúpych chvíľ a niekedy aj celkom dobrú atmosféru. HODNOTENIE: 5/10 ()

Jansuper

No, máme tu opět velice klišovitou amaterskou vyvražďovačku, musím uznat že děj je trochu stupidní a nesmyslný, ale ten příběh zas tak špatný není a je docela dobrý, opět nechápu nespočet nelogických chování našich postav, ty postavy jako ujdou, děj byl někdy nelogický, ale musím uznat že mě to bavilo, a docela to i uteklo, bylo to napínavý,  masky pigleta a medvídka pů vypadali velmi dobře, a takové mega Gore sem teda nečekal, je to opravdu velice násilný brutální film, myslím že párkrát sem sebou cukl jakožto malé leknutí, i když žádné extra lekačky tu nebyly, aspoň ne pro mě, lokace sou velmi zajímavé, hudba je vynikající a kamera opravdu skvělá, je neuvěřitelné až kam se ta dnešní filmařina dostala, co vychází za filmy, kdo by tohle byl čekal, dětské postavy a tady sou vyobrazení nechutně, děsivě a byly sadistycký, ale něco sem fakt nečekal a býval sem párkrát za film překvapen něčím co sem nečekal, i když plno věcí se dá předpovědět, když je to plné klišé ()

gogo77 odpad!

0/10 .... a na toto peniaze sa de vzali? ... wtf .... nenormalna blbost s hroznym scenarom, vykonmi ako v zlej tureckej telenovele, absolutne nelogickymi scenami a jedine co bolo na tom dobre bola kratka minutaz ... dej to nemalo takze nemam ani co viac napisat ()

Ondrejjekid

Medvídka Pů jsem si zamiloval, už od začátku vytváření hororového filmu Medvídka Pů. Zůstalo ve mně ještě spoustu vzpomínek z pohádky z mládí. Jak to říct? Efekty nejsou zase takové bomby, ale film mě obrovsky překvapil, za mě to je spíš jako komedie, než horor, protože vždycky když jsem viděl prásátko, měl jsem záchvat smíchu. Vím, že se tu najde spoustu haterů, kteří tomuto filmu dají odpad, ale musíte to brát spíš z té komediální stránky. Celkově za mě Suprový film 7,5/10. ()

chad odpad!

Brakový krvavý bizár s nehercami, bez poriadneho deja a s dialógmi na úrovni žiakov z osobitných škôl. Pán Milne musí robiť v hrobe piruety. K dnešnému dňu 40. najhorší film podľa IMDB. ()

Miroslav.Zac

Narvat dvě nařvaný hovada do masek zvířat, které ani vzdáleně nepřipomínají roztomilá zvířátka z knížky, nechat je zmasakrovat pár pipek v bezduchém ději je na facku, rozhodně ne však na víc jak jednu hvězdičku (a to jen proto, že odpad ze zásady nedávám). ()

Rogamko

Mal som možnosť vidieť tento skvost a to bol des. Ako ani ma nenapadá čo by som napísal ako recenziu asi len toľko že medvedík Pú a jeho kamarát Prasiatko sa dostali na dráhu besniacich tvorov ktoré zabijú všetko čo vidia, postavy nesympatické takže, napätie tiež nič, no proste katastrofa. Ako bolo to nechutné, hlavu ani pätu to nemalo, Zlatú malinu to vyhralo právom. Čo som sa dočítal tak má byť pokračovanie, čiže ocenenie druhá Zlatá malina sa blíži. To by asi bolo všetko čo sa dá k tomu napísať, snáď si to Pú neprečíta. 1/10 ()

Krustovskij

Divíme se, že kina upadají, ale když vám nabídnou tohle. Jak se to mohlo dostat do nabídky multikin? Tři a víc hvězdiček může dát jedině člověk, který by si měl najít odbornou pomoc. A to není o žádném vkusu, protože tohle je blbý i na béčko, parodii nebo studentský film. Jednu hvězdičku dávám za námět, který mě do kina - bohužel - nalákal. Větší slátaninu bez příběhu, zápletky a vlastně čehokoliv logického jsem snad nikdy neviděl. Scénář příšerný, záměrně hloupé hlášky bez špetky vtipu. ()

Recenze

Názov a samotný námet, vás dokážu nalákať viac ako samotný film. Aj takto by sa dalo zhrnúť toto dielo, ktoré malo pripomínať divokú jazdu, no miesto toho to skôr pripomína študentský film. Keďže je film 18+, čakali by ste, že kill- scény budú dokonale premakané, no opak je pravdou. Všetko sa odohráva z diaľky, a ťažko sa týmito činmi navodzuje atmosféra. Konečné hodnotenie: 1/5 ()

SavagerXx

Jedna hvězda za nápad udělat z Medvídka Pú slasher, ale jinak naprostá sračka. Je vidět že rozpočet byl hodně bídnej když i kapající a stříkající krev nebo rozmáčknutá hlava je viditelně velmi levné a velmi umělé CGI, dokonce i když se už snažili udělat nějaký praktický efekt tak k němu přidali nějaký to bídný CGI. Masky Pú a Prasátka jsou asi to nejdražší na tom filmu. Herci jsou skvadra neherců, chovají se všichni úplně debilně i na poměry jednoduché vyvražďovačky a konec je prostě nic neříkající useknutí jak kdyby jim došel film. Udělat slasher který je konzistentní v praktickém gore přece není tak těžký dneska ne? Dřív ve starých Nočních Můrách nebo Pátkách 13 neměli problém vyrobit fejkovou krev. Příklad: Terrifier, jednička je nízkorozpočtový slasher se zabijákem v masce který nemluví, stejná premisa ale výsledek je úplně jinde. Doufal sem že dostanu Bčkový slasher kde se i trochu zasměju nad vyvražďováním a pokochám se gore ale tohle byla stejná sračka jak poslední Jeepers Creepers, ten byl teda ještě horší protože byl skoro celý film před zeleným plátnem. ()

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

09.03.2024

Den před předáváním slavných Oscarů tradičně probíhá vyhlášení cen, které si hollywoodské celebrity často za rámeček nedávají. Řeč je samozřejmě o Zlatých malinách (Razzies), které posměšně oceňují… (viac)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)