ac1976

Raz darmo Cameron vie čo znamená sci-fi, akcia, napätie... Myslím, že aj keby natočil porno tak by to bolo akčnejšie a zaujímavejšie ako väčšina komiksových blbostí, ktoré sa dnes premnožujú. ()

matobystro

Noo neviem, neviem či je lepší Scot alebo Cameron ale uprednostňujem originál. Cameronov štýl je už viac ,,hollywoodsky,, ale všetkého tu bolo z mierou. Určite už vypršalo to napätie a neznámo z votrelca ale tento film je predsa niečím len napred od jedničky asi je to tími efektami a akčnejším scenárom. Repleyova stále sexi-retro odvážna a teraz aspoň viem že s kade čerpal Cameron scenár pre Avatara (nakladač, matka votrelcov, neznáma planéta...). Tak ako u Terminatora aj v tejto serii asi dvojka o chlp predbehla jedničku ale predsa mám oblúbenejšiu Scotovu verziu. Asi sa so mňa stáva ,,Votrelcológ". Len teraz sa bojím pokračovať v sledovaní Votrelca, bojím že si u mňa skazí meno aj keď Finchera mám rád. PS: pre niektoré filmy by malo byť hodnotenie na ****** (6) hviezdičiek ... ()

TonyStark

První díl byl hlavně o husté a téměř až komorní (pokud lze ten obří vehikl Nostromo tak nazvat) atmosféře a partě běžných astronautů,kteří se ocitli v živé noční můře. S pokračováním ale přišel megaloman James Cameron a řekl si "OK, tak to tady pořádně rozsvítíme". Do příběhu obsadil asi největší hovada co se v roce 2179 dají sehnat - americké vesmírné mariňáky a Ripleyovou v roli poradkyně,která už s tím šmejdem z vesmíru má nějaké zkušenosti. Sebevědomí drsňáci co mají hustý hlášky a kolťáky proklatě nízko, přistanou na základně,která se z neznámých důvodů odmlčela.A začnou jatka. Jestliže Scottův Vetřelec byl spíše dusný horor ,tak tohle je akční scifárna non plus ultra - velkolepá jízda se vším co k tomu žánru patří a s typickým Cameronovým rukopisem. ()

AlexUnited

Pre mňa je toto pokračovanie dosť veľkým sklamaním. Spočiatku je všetko výborné - hlavne napätie a atmosféra porovnateľná s fantastickým prvým dielom ale v momente keď sa objavil prvý votrelcový útok na scéne, sa niečo zlomilo a ja už som len každú chvíľu sledoval hodiny, kedy sa to celé skončí. Najlepšie postavy (napr. štýlový seržant s cigarou) sú postupne predvídateľne likvidované, taktiež je vopred jasné kto to celé prežije (usmrkanci predsa nikdy nezomierajú), mnoho scén prvoplánovo vykradnutých z jednotky a záver sa vlečie a vlečie, nie a nie skončiť a keďže vieme že žiadne prekvapenie sa konať nebude, tak je to strašná nuda. Technicky a vizuálne je samozrejme aj tento diel zvládnutý výborne a na svoju dobu takisto nadčasovo (to treba objektívne priznať) ale klišovitý priebeh deja v druhej polovici mi skazil celý dojem. ()

JosefTomas

Stavební kámen silných ženských hrdinek, poprvé a naposledy ukázaný správně. Ženská není chlap a nikdy nebude tak silná. Ženská je ještě silnější a to kvůli všem věcem, co dělají ženské ženskou. Ne že se chlapská postava přepíše na opačné pohlaví a hotovo. Vetřelci jsou důkaz, jak se to dělá správně ()

george82

Naprostá paráda a jednounačně jeden z mála filmů, kdy je pokračování lepší, než první díl. Vetřelci jsou kult stejně jako Predátor nebo Pulp Fiction. Prodloužená verze je za mě ještě lepší. ()

RafaKrakal

Jedno z top 5 sci-fi vůbec a řekl bych, že vůbec nejlepší film z celé série Vetřelce. A Michael Biehn, Sigourney Weaver, Bill Paxton v hlavních rolích jsou prostě fenomenální. Není co dodávat, jasných 5 hvězd :) ()

horor2

Zatím co první díl byl spíše hororem, druhý díl je akční jízdou. Hromada vetřelců, cool hlášek v podání Billa Paxtona, propracovaný až vymazlený příběh v čele nekompromisní Sigourney Weaver, která si na zmetka z kosmu brousí zuby. James Cameron to udělal podle sebe a já mu za to děkuji! Pro mě nejlepší díl z celé série. Nemůžu si pomoct. ()

savatage

Na Vetřelcích jsem byl tenkrát v kině. Prý že se z toho poseru. Neposral jsem se, ale odcházel jsem z kina se skvělým zážitkem, nebo James Cameron posunul hranice Vetřelci o level výš, který už nikdo bohužel nepřekonal a tím je první a druhý díl tučnými písmeny zapsán do kinematografie sci-fi žánru, jako nesmrtelný!!! ()

dalibor.durcak

Dvojka, která se svému předchůdci absolutně vyrovnává a v ničem si s ním nezadá. Skvělá podívaná a jazda od začátku do konce. Sigourney v nejlepší formě, troufnu si označit za její nejlepší filmový počin. A malá Newt skvělá, stejně jako android Bishop. Kulervoucí jazda, opravdu! ()

mrclTV

Bol som natešený, že dostanem veľkolepú dve a polhodinu trvajúcu bitku toho najdrsnejšieho zo Zeme proti tomu najlepšiemu z Vesmíru, ale... niečo mi tu vadí. Veľmi pomalý rozjazd, veď takmer prvých 70 minút to je veľmi, bojím sa povedať, na pomery prvého Votrelca, slabé. Potom keď už sa zábava rozbehne naplno, je to poriadna kvalitka. Ale chýba mi tu trochu tá atmosféra malosti a beznádejnosti človeka. Jasné, je tu partia mariňákov, ktorí sa v úvode filmu tvária maximálne drsne a keď príde do tuhého, pri prvej akcii pustia do gatí (a kto by nie, že? :D) Ale to nie je to isté, čo nám naservíroval prvý Votrelec. Dvojka je "len" kvalitnou akčnou hrou na schovávačku. Ale ten záver, to bolo niečo. Mal teda riadne grády, no i tak film tesne nedosahuje kvalitu prvotiny. ()

johnny01

Podobné jako jednička, ovšem ve scénáři jen málo nového - podobná zápletka, podobný děj i konec. Nepovedl se dlouhý a pomalý úvod. Nejsilnějším momentem je smrt seržanta, nikoliv snad strach z vetřelců... ()

Stranger77

Viděl jsem ten film mnohokrát. Poprvé na začátku 90. let v kině jako dítě a byl jsem z toho úplně mimo. Hrozně jsem se bál, ale zároveň se mi to strašně líbilo. Od té doby viděno kromě domácí produkce i v kině (speciální verze) a dnes jsem si to dal znovu a musím říct, že to je super. Adrenalin tam je pořád a triky taky nestárnou tolik, jako třeba v prvním Terminátorovi, i když ten je pořád super, ale ty triky ta zestárly o dost víc. Prostě paráda. Za mě existují jen první dva filmy, to co se dělo poté (a předtím - nedíky Ridley) už mělo dost proměnlivou kvalitu. ()

Mire

Keďže DVD s týmto filmom sa mi dostalo do rúk viacmenej náhodou, netuším, aké okolnosti predchádzali tomuto pokračovaniu a na čo to nadväzuje. Hodnotím len tento film ako samostatnú položku, ktorá v dobe vzniku isto nechávala za sebou nejednu spadnutú čeľusť. To už v dnešnej dobe síce nie je možné, ale aj tak to bolo fajn pozeranie. Pekne napínavé, dobrá atmosféra, na svoju dobu dobré efekty... A tie príšery boli naozaj odporné :) Asi si pozriem rovno aj jednotku. ()

PlayEasy

James Cameron to pojal "trošku" jinak než předchůdce, nám se to ale všechno - se vší úctou k vynikající jedničce - líbilo ještě víc. Nabitý scénář, nabité obsazení, nabité zbraně ...a jde se masakrovat! Akční náhul plný nezapomenutelných hlášek, který ale ani při tom všem neztratil nic z toho jedinečného klaustrofobického dusna... A dál - revoluční dílo předstihující svoji (a snad i naši) dobu a bez přehánění nejlepší film osmdesátek. 100% ()

cinema_cz

Film režiséra Jamese Camerona začíná přesně tam, kde skončil děj předchozího snímku. Napětí už sice není takové jako u prvního filmu, ale i přesto se ve 137 minutách tep divákova srdce mnohokrát pořádně zrychlí a po několika hororových šocích i na chvilku zastaví. Film má navíc díky rychlým střihům i výborné práci kameramana až neuvěřitelný spád a tempo. (07/1991, Jiří Houdek) ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015