Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

jetyl

Pět hvězd tomu dát nemůžu, ale děkuji všem Svatým, kteří zapůsobili na ty, kteří stvořili něco takového a dokázali, že to u nás sakra jde.. Kamera, lokace, casting, výběr herců.. i když se objeví známé tváře, dobře zapadají do celku, který působí neotřele, inovativně.. a tváře méně známé - skvělá volba.. Jen tak dál. ()

Dal_i

'Bod Obnovy', doporučeného kamarádkou na filmovém festivalu v Karlových Varech, mě příjemně překvapilo. Výjimečná audiovizuální stránka, včetně kulis, efektů, hudby a kostýmů, přenesla celý zážitek do úplně nové dimenze až do mě přišlo něco podobného jako u 'Blade Runnera'. Za takto kvalitní práci v českém sci-fi si rozhodně zaslouží uznání. Jediným malým zklamáním byla obsahová stránka, zejména co se týče dialogů herců. Zde bych si představoval buď odvážné experimentování, nebo jemnější vyprávění bez přebytečné řeči. Film se někde ztrácí mezi těmito dvěma polohami. Přesto jsem si celé dílo užil a rád bych jej doporučil všem, kdo mají rádi sci-fi." ()

petisebesta

ale tak jako jooo.. az na ty dialogy. Ty dialogy nelezou hercum pres pysky. A jsem zvedav zda mladsi divaci nebudou potrebovat titulky pro slovenke soudruhy co si zahrali mumlajici postavy...po delsi dobe kdy nema clovek celou dobu u ceskeho filmu pocity trapnosti spojene az s husii kuuzii! Ale prece jen.. Svet pod hlavou je lepsi. ()

Pcermis

No takhle na Český film super počin a dufám, že další se budou inspirovat ale upřímně jsem byl trošku zklamaný podle toho co se z toho dělalo jsou ta takové případy prvního oddělení se Sci-fi pvrvky jako neí to špatné ale čekal jsem trošku víc. ()

T.E.Elf

Chtělo trochu života do toho umírání. V zásadě dobrý počin, ale ... Uměl bych si to představit jako pilot k seriálu na zajímavé téma. Ale max. 10 dílů. ()

Filmoar

Já ti nevím Karle... Tento film mal hypu ako Zelenský kokaínu za celý život, ešte aj Vladimir 518 to s Katarziou odpálili na 200% no aj tak som vydržal 15 minút a koniec. A tak som sa na to tešil, skrátka to nešlo, bolo to aj herečkou, ktorá ma neskutočne iritovala. Nevadí rovnako som to mal s Tenetom, ktorému som dal šancu asi ešte 3 krát no dopadol rovnako a to považujem Nolana za "poloboha" . Ale hudba super aj vizuál no... Dávam za mňa dosť obmedzene 2.5 z 5 respektíve 2 z 5 a môže ma križovať kto chce ako chce. 45% na pol oka ()

hdraf

50% - snaha všech tam jde vidět, ale není tam ta správná atmosféra - za mě velká nuda. Je dobrý nápad stavět příběh na ženě? ()

Pimburger

Nebudu to protahovat a budu nadhodnocovat - asi už byly natočeny lepší futudramata a příběhově mi to přišlo trošku slabší, ale 1. * za kulisy Prahy v budoucnosti, 2. * za použití krásné hudby Clauda Debussy - Suite bergamasque je nádherná skladba a k filmu pasovala jako prdel na nočník, 3.* za Václava Neužila jako (skoro) hlavního arcipadoucha, 4.* za to, že je to po dlouhé době film, v němž Langoš nesbalil o třicet let mladší kočku, a 5. * za odvahu udělat takhle skvělý český (a slovenský) scifi. Moc se mi to líbilo a doufám, že to otevře dveře dalším tvůrcům, protože N.Y. nebo L.A. v budoucnosti už mě nudí, ale vidět tak futuristický Frýdlant nad Ostravicí, Nové Město pod Smrkem, Veverskou Bitýšku nebo dokonce Bruntál - to by bylo něco... Jen tak dál a houšť... ()

Petak3

Dokonalá rovnováha, chvilema geniální a chvilema shit. Vykalit se u toho dalo. 55% Vizuál a herci 100%, příběh, děj a některé dialogy 0%. :D Zuby chlápka v baru, exteriéry a design aut je střela. Celej film by šel prostříhat do 6 min videa kde budou všechny krásné efekty a žádný zbytečný a nudný dialog a bylo by to asi lepší. ()

Simella

Po velice, velice, dlouhé době jsem viděla český film, který mě opravdu zaujal. Líbila se mi vizuální stránka a pojetí toho, jak by mohla asi technologicky vypadat naše budoucnost. Vše vypadalo realisticky a nebylo to přehnané. Oceňuji i to, že hlavní ženská postava nebyla nerealisticky dokonalá a když upadla, tak to nebylo jako z amerického filmu, kde by ani nevzdechla. Film by dle mého názoru klidně obstál i v konkurenci zahraničních filmů, nebylo totiž na první pohled vidět, že se jedná o českou produkci. Námět byl zajímavý, dokonce i nějaká ten prostor k zamyšlení jak žít svůj život - zda zálohovat, nezálohovat... Jedině v závěru to chtělo víc napětí a dramatičnosti. Nějak mi to tam chybělo.  Za mě to vázlo na hlavní zápletce, která byla taková trochu tuctová, čekala jsem něco víc a vlastně ten závěr dojem z filmu docela shodil. Váhala jsem mezi 3-4 hvězdičkami. ()

Caesarion

Výborný. Tahoun blondýna ve světě v mé fantazii mi blízkém. Plus jedna hvězda za to, že je to český film, sci-fi a zároveň detektivka. Ještě by mohl bejt nějaký ten top prvek, jako třeba nadupané auto. Ale to bych nebyl já abych s timhle nepřišel. ()

lubosco

Celkom slušný počin na naše končiny, vydarený vizuál, zaujímavý scenár. Blade runner to ale nieje, myslím, že by sa z toho dalo vymačkať aj viacej. Hlavné postavy mi tiež úplne nesadli, policajtka studená ako psí čumák, čo asi má tak byť, ale ťažko si k nej vytvoriť nejaký vzťah, rovnako tak oživlý vedúci zálohovacieho inštitútu. Sú tam snahy aj o nejaké filozofické kecy, pár zaujímavých nápadov, miestami dobrá hudba, no nemá to atmosféru. Napriek týmto výhradám ale odporúčam pozrieť. ()

rafsien

Co čekat od prvního českýho sci-fi? Taková příjemná dvouhodinová epizoda Black Mirror kde hrajou domácí. Celý to působí dost dobře a sebevědomě. Nejslabší článek je asi scénář, rozhodně neni špatnej, ale když už se na něčem pracuje skoro dekádu nebo jak dlouho tak bych čekal trochu promakanější scénář ze kterýho si trošku sednem na prdel, ten kabátek by to už pak jen uzemnil a nikdo by nemohl říct ani slovo. Ještě mě trochu rušil ten počet klaustrofobických close-upů, občas by nebylo na škodu odzoomovat a podívat se na situaci trošku z dálky. Noviny už ani teď nikdo nečte, tak nechápu kdo by investoval v roce 2041 do pohyblivých digitálních novin, to je asi Harry Potter influence píčovinka nebo nevim, ale ten zbytek hezky zapadal a nad ničím jsem se nepozastavil. Udělalo mi to radost. ()

CampaHD

65% vizuálne to fungovalo a príbeh tiež za to stál, trebalo len menej toho povedať a viac nechať pracovať práve spomínaný vizuál . Trosku okoreniť smutnejším a temnejsim prostredím. Zaujala hlavná postava a Slovenské obsadenie. ()

Whiskey1939 odpad!

Jeden z fakt mála filmů, na který jsem se vydržel dívat doslova 20 vteřin, než jsem to musel vypnout, protože se to dál už nedalo... Ty úvodní kecy, který "mají vtáhnout" do děje, vážně nefungují, jsou otravný, trapný a "laciný". Kdyby tam ty žvásty nebyly, nic by se nezměnilo, maximálně to, že bych se na film díval delší dobu, třeba až do konce. ()

hoffo

škoda, preškoda nevyužitého potenciálu, ktorý film bezpochyby mal. Čo sa týka myšlienky(záloha vedomia)  a vizuálu, kľudne by som mu dal 5*. Je to niečo medzi Blade Runnerom a Minority reportom. Bohužiaľ všetky tieto veľké náznaky a prednosti prudko sťahuje ku dnu priblblý scenár, nekonečné, patetické dialógy a fakt, že vo filme sa viacej hovorí, než "píše". A to je veľká škoda. ()

jerzy1976

Takový skvělý vizuál bych u našeho filmu fakt nečekal. Spousta drobných nápadů. Vcelku dotažený scénář. Spokojenost s českým filmem jako už dlouho ne 🙂 ()

podlet

Takovej Blade Runner z Wishe. Jediný co tomu škodí jsou český herci a českej color grading. Jinak je to mnohem lepší, než jsem čekal. Dobrý! ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky