Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

Blazkowicz

Že by jsme konečně i my dokázali udělat solidní sci-fi? Český Cyberpunk/Blade Runner? Tak napůl. Vizuál na úrovni, ten chválím. Interiéry, auta a město. Ale mohlo tam toho být i víc. Herci nic moc. Většina neumí hrát nebo přehrává. Moc jsem jim nevěřil. Nejhorší je příběh. To hlavní chápu, ale začátek je chaotický a celkově to nedává moc smysl. Tady špatné. 3-* ()

smisekovr

Wow, naprosto skvělé, že takový film mohl vzniknout. Tohle dává naději, že i český film muže byt světový. Futuristické prostředí střední Evropy, ve které se odehrává poměrně napínavý detektivní příběh. Skvělé efekty, parádní herecké výkony, perfektní hudba. ()

Vont

Na české scéně jedinečný film. Přestože mě trochu zklamala malá četnost futuristických scén, film stojí na výborném a neotřelém scénáři. Zároveň mě okouzlila audiovizuální stránka snímku. Jednu hvězdu navíc dávám za odvahu něco takového konečně vytvořit v našich končinách i s malým rozpočtem. 70% ()

TR4XY_CZ

Český Blade Runner? Cyberpunk? To je jedno! Důlěžitý je, že to funguje. Kdyby totiž tohle byl hollywoodskej film, okamžitě by spandul do té hromady průměrných scífek. On je to ale film z naší země, a tak mám jistou potřebu mu už jen kvůli tomu nadržovat. Vypadá to nádherně a všechny kulisy či futuristické pozadí jsou špičková. Hudba byla slastí pro mé uši a musím říct, že mě to i přes tu menší předvídatelnost a celkem klišé zápletku dost bavilo. Co filmu ale rozhodně neodpustím, je až moc velký důraz na "tell don't show" přístup k vyprávění, protože ty různé, ať už předvídatelné či ne, zvraty by mnohem lépe fungovaly, kdyby nevycházely pouze z úst našich postav, ale byla k nim i vložená scéna, jak se to opravdu dělo. Takhle to působilo, trošku odflákle, líně a obecně potom příliš komplikovaně. Zvlášť například když ten zvrat vychází z ůst slováka, který se třepe a mumlá jako debílek. 7,5/10 ()

Kebabkony

Fakt jsem překvapený jak to celé dopadlo. Sice se nejedná o dalšího Blade Runnera, ale na české poměry je to opravdu skvělé. Kompozice jednotlivých scén jako vystřižená ze zahraniční produkce a to, jak to celé vypadá je prostě nádhera. Chvíli jsem si říkal, jestli opravdu sleduji český film. S pouhými 60 miliony tvůrci dokázali něco, co třeba Žižka nedokázal a to překvapit a zaujmout. Samotný nápad bodu obnovy se mi fakt líbil. Občas je to možná trochu natahované a finální rozuzlení není tak wow, ale to jsou drobnosti. Víc takový filmů z české produkce prosím. 7,5/10 ()

Alden_Larson

Naše první vykročení do žánru moderní science-fiction a musím uznat, že se velmi povedlo. Zápletka filmu je velmi působivá a díky ní se film může zabývat spoustou témat, všechny z nichž nabízí něco k promyšlení. Děj byl velmi zajímavý a jeho postavy také. Hlavní záporák mě ale velmi zklamal, hlavně proto, že je od začátku jasné, kdo jím bude, film je v totmo ohledu trochu klišé. Některé dialogy v sobě taky měly na můj vkus trochu moc expozice. Herecké výkony byly většinou velmi dobré, ale Andrea Mohylová mi v některých scénách přišla trochu dřevěná. Prezentace byla fantastická, film vypadá skvěle, všechny počítačové efekty vypadaly velmi dobře a byly skvěle zakomponované do prostředí, ve kterém se film odehrává. Hudba se mi taky moc líbila, byla bez pochyby inspirována filmy jako "Blade Runner", což rozhodně není špatně, ale je těžké si této nspirace nevšimnout. 8/10 ()

StefeMakovec

Nikdy bych nečekal že budu v kině sledovat cyberpunk s československou režií. Produkce teda byla na národnost bohatší, ale stále se pohybovala ve východní evropě. Nikdy jsem fanouškem českých filmů nebyl, ale věděl jsem, že nějaké krimi seriály u nás za něco stály. No a dnes sleduji v česku asi nejzářivější krimi společně s drama/SCI-FI. Kdyby mi někdo řekl, že v česku někdy někdo udělá vážný sci-fi film tak si budu myslet že je blázen. Film má sice pořád nádech východní evropy jak ji známe i když se odehrává v roce 2041, ale zbytek je pořád fascinující. Jde vidět, že si s tím někdo dal záležet a neudělal budoucnost jen tak na oko. Ikdyž celkově ve srovnání s filmy podobného žánru a prostředí byl docela průměrný, tak fakt, že to vzniklo v česku tomu hodně přidává a teď si tak říkám, že jsem vlastně neviděl východní evropu zfilmovanou v budoucnosti. Je to vůbec první film takového žánru v Česku takže jsem ochoten tomu hodně odpustit. Protože tenhle výkon je dost pozoruhodný na to, že to někdo udělal poprvé a pustil se odvážně do něčeho takového na naší české půdě, která je prorostlá sračkami. Doufám, že v budoucnosti bude více takových filmů. Stejně jako jsem se těšil na Respawn point, se těším aji na opět československý film Úsvit (2023) od kterého čekám, že mě taky nemálo překvapí. ()

blazma

Dlouho jsem váhal, jaké hodnocení tomuto filmu dát. Nakonec sem se rozhodl pro plný počet a to pouze proto, že tento film hodnotím jako nejlepší český film za docela dlouhou dobu. České filmy v poslední době přichází jen se stupidními komediemi a pohádkami, ale tohle je prostě úplně jiné kafe a kdybych to nevěděl, tak bych nevěřil, že tohle natočili Češi. Nic méně film má určitě své mouchy, hlavně laciný, obyčejný a docela nudný detektivní příběh.. Takže je dost možné, že vás filmu začne po chvilce nudit svou jednoduchostí. Omámení nádherným vizuálem, může rychle opadnout, postavy mi z nepochopitelného důvodu přišly jak bez duše, ale toto chápu s ohledem na vysvětlení bodu obnovy a že lidé defakto ztratili strach ze smrti. Suma sumárum je tento film v uctihodném rozmezi 7 z 10. Já to nic méně budu hodnotit tady všemi body, protože tento film je úkaz naděje, že češi nebudou tvořit jen nesmyslné komedie. ()

Habanera

Ve skutečnosti 3.5* Tvůrcové filmu vsadili víc na vizuální stránku filmu, než na charaktery jednotlivých postav. Ty si spíš dotváří naše představivost, než aby to udělal film sám. Rozhodne je ale snímek čerstvým závanem slibných zítřků, po těch útrpných a nekonečných tématech II SV a 68, které se u nás s tak velkou oblibou točí. Velmi oceňuji také hudební kulisu - až na poslední, absolutně nezapadající skladbu do celkové futuristicky laděné atmosféry. ()

atiratha

Film vás z ponožek nevyndá, zvláště potom, co trailer vzbudil přehnaná očekávání, ale dostali jsme na české podmínky film, ze kterého mi není trapně. Vizuál na mezinárodní úrovni, herecké výkony se s ubíhajícím dějem zlepšují.  Nejsem fanda detektivek a občas jsem si říkal, proč jsem šel na Kriminálku Kotva 2041, ale to je moje vlastní preference. Hrozně moc doufám, že si Bod obnovy diváky najde a začne se u nás točit víc takových kousků, které i když české, snesou mezinárodní srovnání. ()

Gangsta

Tohle není dobrý český film. Tohle je dobrý film. Příjemně překvapila Andrea Mohylová. Neužil byl výborný, jako obvykle. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4*. Ale zvuk a hudba to pro mě posunula o ten krok dál. Běžte do kina, není to vůbec blbý. ()

chr0ust

Přiznaná kopírka a inspirace od větších bratříčků a sestřiček (viděl jsem tam Blade Runner, Ghost in The Shell aj.), no a co? Na české poměry skvělý počin a je až sci-fi, že to vzniklo a relativně dobře to funguje. ()

Cinemagoer

Očekávaný Bod obnovy nepovažuji pouze za statistické navýšení seznamu českých science fiction, ale mnohem více za vizuálně velmi povedený a obsahově podnětný kinematografický počin. Budoucnost roku 2041 je zobrazena skvělými triky, které vnímám v českém prostředí jako převratné. Vizi velkoměsta budoucnosti se tvůrcům zdařilo zobrazit velmi přesvědčivě, nápaditě a velkolepě. Vidíme obrovské členité budovy, upoutávky běžící na širokých prosklených stěnách, noční záběry hýří světlem. Na město se přitom díváme nejen z ptačí perspektivy, ale také pomalu vzhlížíme do vyšších pater. Ve filmu je k vidění několik vychytávek z budoucnosti jako promítání hologramů, digitalizovanou partituru se synchronizovanou klaviaturou, noviny s živým textem a jiné. Líbila se mi kamera, která několikrát nabídla nevšední úhly pohledu, např. ruská ruleta v nočním doupěti, jízda autem v lese. Technická stránka je obecně velmi povedená, ale naštěstí je, myslím, v rozumném poměru k ději. Jistě lze vytknout, že krimi zápletka je poněkud předvídatelná, a tak tedy nedokáže příliš překvapit. Podle mě plní především funkci dynamiky, tj. aby se příběh odvíjel, přičemž tvůrci jej nechávají prostoupit filosofickými úvahami o lidské smrtelnosti nebo etice a právu, výzvách, které technický pokrok moderní společnosti přináší. Právě ve filosofické lince vidím hlavní přednost filmu co do jeho obsahu, která vás pobízí k vlastnímu přemýšlení. Překvapilo mě, že herci ve výraznějších rolí hráli odměřeně, chladně jako digitální život v budoucnosti. Andrea Mohylová byla po celou dobu atraktivní, dokázala udržet záživnost filmu, ač byla ve scénách někdy sama, avšak chvílemi bych čekal výraznější projev emocí a vnitřních pochodů. Totéž u Matěje Hádka. Možná však celkový dojem trochu kazí scénář, který jim jejich postavy takto prostě stanovil zahrát. Akční scény, rvačky a přestřelky žel sestříhány na můj vkus málo přehledně, nepodařilo se navodit uvěřitelné napětí, zdály se mi příliš hrané. Velkou pochvalu si naopak zaslouží originální námět, novátorsky pojímající oblíbené sci-fi téma cestování v čase. Líbil se mi i hudební doprovod. Velmi silné pasáže před konečným vyústěním dávaly tušit temnému závěru, nakonec neuskutečněnému, což trošku zklamalo. Celkově mám z tvůrců velikou radost, zdařilý stylový zářez ve výrazně české koprodukci. Silných 8/10. ()

koza3

Určitě by se na tom dalo vylepšit další tuna věcí, ale nebuďme nenažraní. Scifi v našich končinách je pomálu a tohle může zabodovat i na světové úrovni. Graficky excelentní, herecké výkony nadstandardní a příběh znalce kyberpunkové tématiky nepřekvapí, ale určitě potěší. Ty výčitky v recenzích, že se válely v lese rezavé pračky...napřesdržku. ()

CZRohlik

Vizuálně neskutečně podmanivý dílo, který ale krom toho nemá moc co nabídnout... Scénář prostě pokulhává, celou zápletku odhadnete tak nějak od půlky filmu a má to sice pár fajn myšlenek, ale film je dál nějak moc do hloubky nerozebírá. Abych zase jen nenadával tak ještě jednou musím vyzdvihnout ten vzhled, kterej je prostě fenomenální a často jsem zapomínal, že sleduju českej film. Podařený záběry doplňuje snad ještě lepší hudba, která fakt dobře doplňuje celkovou atmosféru a ten způsob, kterým na nás ten svět (ta budoucnost) působí. Ale jak říkám, krom toho... nic moc (šlo si toho všimnout už jen na základě toho, že nás furt zásobovali záběrama na budovy... jakože hezký, ale 4x natáhlej záběr na budovu fakt vidět nemusím xd). nevím jestli je to herečkou, která je prostě strašný prkno nebo scénářem, ale hlavní postava mi k srdíčku teda taky nepřirostla. Postrádala jakýkoliv charisma nebo aspoň důvod proč ju mít radši než kohokoliv jinýho v tomhle filmu. Celkově mi v tom filmu chybí nějaký emoce... Na druhou stranu jsem zase rád, že filmy jako tyhle vznikají (i když nejsou perfektní), a že se česká kinematografie rozhoupala a vytváří zase něco kvalitnějšího než jsou babovřesky... 6,5...10! ()

jungewolf

Velice dobré sci-fi (a pak že je neumíme točit .... . Velice dobrá byla (dosud málo známá) A.Mohylová v hlavní ženské roli Em Trochinowské. **Natáčelo se mj. v obci Krnsko v okr.Mladá Boleslav (Stránovský viadukt) nebo v Újezdu p/Troskami. Dále - VIZ Zajímavost 4 . ()

Daniel2003

Že bude tenhle film budit kontroverze, mi bylo jasné, ale až takový brečení intelektuálů jsem nečekal. Narozdíl od většiny mě trailer moc nechytl. Ano, vizuálem uchvátil, ale herectví mi přišlo ryze "novočeské" (ve zlém slova smyslu). Film jako takový mě ale odpálil. Ne revolucí ve scénáristice, ne revolucí v režii, ani v hudbě či efektech. Ne... Film ve světovém měřítku revoluční není. V českém a dost možná evropském, už ale ano. Scénář je jednoduchý, ale velmi chytrý, odměňuje pozorného diváka a precizně opisuje ty nejlepší hollywoodské postupy. Režie je chirurgicky přesná a díky dechberoucím trikům a výborné hudbě tady máme opravdu mistrovský počin. I to herectví je tu velmi solidní. Vlastně jediný, ke kterému bych měl výtku, je Václav Neužil, který za mě prostě přehrával a nebyl přirozený. Viděl jsem jeho, ne postavu. Ale třeba tomu nerozumím. 9/10 ()

infernet

Sice je to přiznaná vykrádačka všech známých zahraničních sci-fi filmů (Equilibrium, Minority Report, Já, robot, Gattaca, Ostrov a dalo by se asi pokračovat), ale nevadí, je těžké vytvořit něco, co by bylo naprosto originální a nikomu nic nepřipomínalo. Na české poměry výborný snímek, co má koule, snesitelnou hlavní hrdinku a skvělou hudbu. A architekt se opravdu vyřádil :-) Taky potěšily detaily, např. pistole s digitálním počítáním nábojů, vybavení bytu atd. Bylo vidět, že s tvorbou světa v roce 2041 si někdo dal opravdu práci. S příběhem trochu méně, ale co už... Několikrát mě při sledování napadlo, jak by asi film mohl vypadat, kdyby na něj tvůrci měli takový balík, jako měl Jákl na zmršeného Žižku. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky