Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

quido_zidle

3 a půl, zaokrouhleno nahoru. Na český film opravdu vynikající vizuál, exteriéry, soundtrack, atmosféra a to hlavní - drží to celé pohromadě, od začátku do konce! Potěší i další drobné plusy: Nehulí se tam marihuana, lidi se nechovají jak zhulení marihuanou, nehraje tam Langmajer, chybí trapný policista(é) a trapný politik, herci nepřehrávají jak v divadle a naprosto chybí trapné vtipy "hahaha". Takže na český film překvapivý nadstandard. Co mi nesedlo byl herní projev hlavní hrdinky(ač typově vybrána výborně), celkové podání příběhu (hudba byla dramatičtější jako děj a celkově mě to do něj nevtáhlo tolik jak tvůrci určitě zamýšleli), neustálé míření zbraní všech na všechny a to že mi připadalo, že jsem podobný film už min 2x viděl... Ale jinak spokojenost, jen tak dál!! ()

Maraboy

Určitě vynikající počin, v tom našem málem českém rybníčku, pěkná futuristická krimi, příběh nijak neosilní, ale ani nenudí. 75% ()

universal

Na film jsem se těšil, vizuály vypadaly úžasně a tohle jediné, ještě s hudbou, je ve filmu to nejlepší. Bohužel primitivní dialogy psal nějaký tupec a já věřím, že takhle snad nikdo v budoucnosti mluvit nebude. Trochu mi vadila rozporuplná "blízká" budoucnost, kde je zobrazena sebevědomá architektura a spousta digitálních vychytávek a potom přijede Škodovka s klikami u dveří. Celkově se na film dobře dívá, ale dialogy a příběh ho dost sráží. 5/10 Bez zvuku výborný. ()

MiniRecenze

Vizuál a audio na světové úrovni. Taková sci-fi krimi nemá v České kinematografii obdoby. Pro někoho můžou být odpudivým prvkem dialogy, kterých je opravdu hodně. PŘEKVAPILO!!! 8/10 ()

KLFPIM

Neužil jsem si dost Hádek / důvod Dobrý zálohovat tchyni / včetně jejích kamarádek / průběžně je rdousit můžu nyní. ()

Dawe2

Vynikající, na plný počet kousek chybí, ale rozhodně to stojí za to. Na české poměry skvělé a jedinečné. Většina toho perfektně funguje. Herci, kamera, střih, efekty, hudba ... Jen příběh by mohl být ještě lepší, jiný, míň předvídatelný a chvílemi to bylo až trapné viz piano a podobně. Ale velké doporučení, dík a obdiv si právem zaslouží. ()

PanJelen

Tak konečně, dočkal jsem se. Po celou dobu mě vzrušovalo, že budu svědkem nadprůměrného výlovu kapříka, který se v českém rybníčku jen tak nevidí. Ale zlý vodník potopil scénář, který je vskutku naprosto klišovitý, bez překvapujících zvratů a s topornými postavami, které jsou vám u zadku. Vizuální atrakce jo, varování před technologiemi jo. Ale na papíře by to mělo dávat větší smysl. Mám odškrnuto, ale v silném roce 2023 pro české filmy najdu větší pecky. ()

hony23

Po vizuální stránce skvělé, obraz blízké budoucnosti je ztvárněn pěkně. I ten nápad s bodem obnovy je dobře vymyšlený, byť je nad slunce jasné, že ve skutečnosti za 17 let nebude možné oživovat ty, co si zálohují svůj život pro případ nečekaného úmrtí. Děj samotný přináší ale dost zmatenou krimi, takže ve finále jsem si to zas tak moc neužíval. Přesto tleskám za odvahu natočit úplně něco jiného, než co se u nás většinou točí ()

Vala

Konečně jsem viděla tenhle nový, český počin. Byla jsem zvědavá, zda Češi konečně vytvořili něco pořádného a nebo jestli to bude zase nějaká pitomost, jako vždy, ale byla jsem mile překvapená.  Kamera, střihy, nasvícení, efekty i hudba na výbornou. Vůbec to nepůsobilo jako český film, což je dobře. Mělo to světový vizuál a člověk si spíš musel připomenout, že se opravdu jedná o český film.  Herci také nebyli špatní a konečně tu také máme nové tváře. Jediné, co mi vadilo bylo drmolení některých jedinců, mluvili tak rychle, že jim skoro nebylo rozumět. Pomalejší tempo a lepší artikulace by tomu jistě prospěla.  Příběh byl zajímavý, a ač to místy jemně ztrácelo tempo, bavilo mě to. Doufám, že to není konec, ale naopak začátek dalších podobných věcí a skončí tu éra stupidních filmů s uřvanými dětmi a trapnými vtipy. Těším se na další a třeba ještě lepší kousky a díky za tenhle film! ()

moriero

To je první film, u kterého stačil trailer, a hned jsem nějak věděl, že to dopadne dobře. Že jsme natočili sci-fi světového formátu, za které se fakt nemusíme stydět. A taky že nemusíme. Od námětu, přes hudbu, kameru až po androidně chladnou krásku v hlavní roli....nemám moc co vytknout. Krom hnidopišského dotazu, jak obnovují těla totálně zdevastovaná, třeba po výbuchu (jestli pomocí 3D tiskárny - to mi uniklo) mi všechno dávalo smysl. A snímek nabídl i pár zajímavých sporných dilemat. Třeba: lze vinit oživeného vraha po záloze delší než 48 hodin, který spáchá zločin třeba v afektu, když po obnově si to nebude pamatovat a je fakticky nevinný? ()

Fender

Celou dobu jsem si říkal, opravdu tohle vzniklo u nás? Nějak se mi tomu nechtělo věřit, protože film celkem sršel nápady a jelikož u nás máme opravdu velmi málo kvalitních sci-fi, hodně mě to potěšilo. Je patrná docela velká inspirace sci-fi klasikama, jako je Blade Runner či Minority Report, ale naopak se nejedná do očí bijící kopírování, což je pro film samotný velmi dobré. Film samozřejmě není stoprocentně dokonalý, má své mouchy a místy je docela křečovitý a pointa filmu je dosti banální. Přesto má ale tvůrce koule, že se do takového filmu pustil, chce to totiž u nás dávku odvahy a já doufám, že to nebude poslední sci-fi film u nás, protože toto bylo příjemné překvapení. ()

rigby

Příběh mě ničím nezaujal. Myšlenka je nápaditá, ale autoři ji nedokázali nijak hluboce rozvést, a tak se vlastně po celou dobu není na co koukat. Nicméně na české poměry se i tak jedná o velmi výjimečný počin, protože takovýchto západních filmů, navíc ještě tohoto žánru, tu opravdu moc není. A představitelka hlavní postavy je navíc neokoukaná, a tak překvapila. ()

tchempi

Boží vizuál, parádně vymyšlené futuristické vychytávky, velmi slušná detektivní zápletka, neokoukaná herečka. Už dlouho jsem si z českého filmu nesedl zadek. Bodu obnovy se to povedlo. Klobouček. ()

Crejdl odpad!

Příšerně toporné herecké výkony už jenom doplňují ty neskutečně tupé dialogy. Všichni mluví spisovnou češtinou a artikulují jak divadelní herci. Všechno je to strašně nepřirozené.  Výkony českých herců posledních let se dají definovat jako zoufalé a bez emocí. ()

Timon

Solidní ztvárnění světa blízké budoucnosti je zde asi to jediné dobré. Špatné herecké výkony, nesympatické postavy a nic moc napínavý děj. Na Netflixu je filmů podobné kvality spousta s hodnocením okolo 2*. Tomuto zřejmě pomáhá efekt "na český film dobrý". ()

DexMASTER094

Nebýt poněkud rozvleklého tempa, byl by film na jedničku. Na poměry českého filmu extrémně nablýskaný a pompézní počin, kde se prakticky není s kým rovnat. Zápletka dokáže ke konci filmu i poněkud překvapit, přestože divák tak od poloviny filmu může tušit, jak vše dopadne. Mě osobně se vlastně nejvíce líbily ty momenty, kdy si lze hologram splést s člověkem, přemítat nad otázkou života a dobrovolné smrti, nebo že se člověk může "darem" naučit jakoukoliv schopnost. Když už nic jiného, tento film donutí člověka k zamyšlení. Velice solidní 4*! ()

exe.

Ten, kto čakal zaujímavý film, zostane sklamaný a kto nečakal veľa ale skôr málo, dostane presne to. Na český film zmiešaný so slovenským obsadením sa vo finálnej podobe nedeje nič zaujímavé a jedná sa len o ďalší podpriemer so zasadením do budúcnosti, ktorý si berie inšpiráciu z podobných veľkofilmov so sci-fi tematikou ako Minority Report alebo Blade Runner 2049. Problémom Bodu Obnovy je fakt, že po celý čas sa uberá len jedným smerom a dejovo neprináša skoro nič nové či zaujímavé, postavy sú na bode mrazu, ich vývoj je strašne nezaujímavý, suchý, taký nijaký, plus ďalším problémom sú dialógy, tie pôsobia ako keby sa herci naučili naspamäť text z papiera, ktorý potom preniesli do svojich replík bez nejakej chémie či emócií ako roboti (je to síce sci-fi, ale postavy vo filme boli reálni ľudia, nie stroje). Hlavná herečka, aj keď sa snaží, ťahá za kratší koniec, naopak rola Ondríka ako zápornej postavy je celkom slušná a dynamická, ocenil by som však viac priestoru a akcie z jeho strany, takto to len opäť znižuje zážitok a premrháva potenciál. Veľkým lákadlom je hlavne vizuálna stránka, CGI je zaujímavé a na naše pomery sa jedná o vyšší (nad)priemer, ktorý sa často nevidí (zaujímavé zobrazenie hologramov, áut či noviny ako z Harryho Pottera), celé to ale zrážajú dole vyššie uvedené vlastnosti, ktorými film disponuje. Chce sa to tváriť ako Cyberpunk s frekvenciou 60 fps v 4K rozlíšení, na miesto toho však dostanete 30 fps v SD kvalite. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky