Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

Venom666

Asi jsem se moc těšil, takže mírné zklamání. Vizuálně dobré,  ale jinak je to průměrná kriminálka z budoucnosti. Některé filmy mám v hlavě i několik dní a přemýšlím o nich. U tohoto jsem si neudělal bod obnovy proto se mi nějak vykouřil z hlavy, na druhý den už pořádně nevím o čem to bylo, za měsíc si nevzpomenu ani na název. ()

tkey

Konečně něco z našich luhů a hájů na co se dalo koukat. A sci-fi? Víc takových srand prosím. Jen by to chtělo změnit lead, jinak fajnová záležitost. ()

inmax

Bavil mě ten svět a samotná možnost mít quicksave. Škoda, že nebylo víc nastíněno, jak se budoucnost vyrovnává s přelidněním, zvlášť když neexistuje smrt nehodou nebo násilnou činnosti. Taky by mě víc zajímalo, jak se změní lidský myšlení když zmizí možnost,že vás trvale zabije autonehoda, loupež, přepadení. Nevím jestli se tam mluvilo o sebevraždě? Vizuálně to bylo super, hudba taky. Mluva mi nepřišla až tak zvláštní, jen že všichni mluví tak nějak stejným tónem. Ale film jsem si ve výsledku užil ()

Arigato

Tak moc jsem si přál, aby mě Bod Obnovy totálně usadil, přeci jen tento žánr mám vcelku rád a herecké obsazení mě také velmi zaujalo. Bohužel, jak tady bylo již několikrát zmíněno, za pozlátkem excelentní audiovizuální stránky, v níž tedy úplně vidím Ghost in the Shell, se nakonec vyklubala všední detektivka, které tak nějak chyběl hlubší přesah a údernější forma. Zklamaný ale rozhodně nejsem. Je jedině dobře, že se i zdejší tvůrci pomalu odprošťují od zcela plytkých rádoby komedií, se kterými se v posledním desetiletí roztrhl pytel. Český divák jasně ukazuje, že o takové filmy je rozhodně zájem a na onu první pomyslnou vlaštovku vnášející čerstvost do českých kin šlo tedy v rámci možností o lehký nadstandard. ()

Maara0

Solidni ceske scifi, kde je uzasny vizual a atmosfera, ale srazi to slabsi scenar. Hlavne dialogy. Prekvapive z hercu mi prisel rusivy Vaclav Neuzil, ktereho mam jinak rad, ale tady jsem mu to moc neveril. Kdyby to zahral trosku temneji, tak by se mi to libilo vic. Za podivani to urcite stoji. ()

Mamlas

Sterilní komorní žvanírna s pár barevnýma blikátkama. Vizuál dobrý, scénář mizerný, tomu, co říkali, nebylo tak z poloviný rozumět (herci huhňají, zvukař odvedl také špatnou práci). Tak 60% stopáže jsem popřeskakoval, bo zdlouhavé, nuda, kecy. Docela často mi to těmi blikátky připomnělo Návštěvníky s Bláhou a Dvořákem z roku 1983. Akorát to byla aspoň sranda. Tohle bylo zdlouhavé nic. ↘️ 14% ()

Pete

Drobné sci-fi prvky Bod obnovy oživují, v českém prostředí působí zajímavě. A za těch pár korun se tvůrcům povedla opravdu slušná výprava do blízké budoucnosti. Jenže všechno kazí fádní, generický děj, kde vyšetřování případu jakoby vypadlo z epizody libovolného průměrného krimi seriálu. Moc mě to nebavilo. ()

JosefTomas

Tak tomu říkám smůla. Nebo spíš frustrace. Něco mezi to bude, ale sakra, ten na české poměry kulervoucí vizuál (s limity samozřejmě, záběr použitý i v traileru na jedoucí auto s mrakodrapy v pozadí lehce nevzládá hloubku, ale zbytek je prostě pecka), kamera, sound design a hudba se prostě musely střetnout s tím nejprůměrnějším scénářem průměrné kriminálky, kde dialogy nešustí papírem, ale přímo ztratily veškerou šanci na život. Projev je podle toho náležitě chladný, odtažitý a s nulovou šancí zaujmout, až jsou postavy instatně odsouzeni k záhubě jakékoliv sympatie a dějem se tak víceméně jen proženou, protože není kam se vyvíjet. Je to hlavně škoda, protože na tom projektu je vidět kus práce, ale bohužel pouze v rámci designu a vizuálu. Stačí si ale projít rozhovory, kde se tvůrci (zaslouženě) rozplývají nad kresbami a spoustou vizuálních nápadů, ale scénář, to je ten kámen úrazu většiny českých filmů a nad ním tady zřejmě moc nepřemýšleli. Neodpustím si to škodolibé rýpnutí, ale ten film by taky potřeboval bod obnovy a možnost začít ještě jednou, znovu a trochu lépe. Vyladily by se potom takové kraviny, jakým je třeba rušení signálu pomocí deky.... PS: Velké plátno dělá svoje a pravděpodobně dotáhlo mé hodnocení o hvězdu výš. A ne, nemám domácí kino, ani televizi jako kráva. Jen starý PS VR brýle, ale i to zážitek zajisté pozvedlo. PPS: Viděl jsem rozhovor s režisérem ohledně scénáře a po té řadě kompromisů, které ve filmu byly, můžeme být rádi aspoň za to. ()

ratpile

K posrání nudná kriminálka Hostivař. Je mi to líto, ale využít (na CZ poměry) nadstandardní vizuální stránku k vyprávění tak unylé, absolutně ničím nevybočující, utahané kriminálky, je strašná škoda. ()

SajmuneKk

Na tendence českého filmu pecka. Formální práce s žánrem moderního sci-fi je v Bodu obnovy na výborné úrovni, dle mého názoru dosud v českých podmínkách neviděná. Co se týče příběhu a postav, tam jsem čekal něco trochu víc inovativnějšího, než typickou zápletku kriminálky/sociálního dramatu pro boomery běžící na ČT. 4*/5. ()

Dejvecd

Jo! Nečakane príjemná česká variácia na Blade Runnera, ktorá dokázala byť aj prekvapivo originálna a pevne stojí na vlastných nohách. Síce neviem odkiaľ Rohan dostal heslo od sejfu + pár nedokonalostí (vrátane toho, že skoro všetky nápisy sú po anglicky a nie po česky = to by filmu pridalo na autenticite) mi úplne nesadlo, ale vo finále som dosť spokojný. 7/10 ()

marek29

Tady se zaslouží smeknout před českým dílem brněnského režiséra. Škodovky ve vizi budoucnosti, kamera jako když amerického filmu a i ta atmosféra. Prostě paráda. Místy trochu moc tmy a málokdy to říkám, ale bylo nutné přisvětlit displej, což nemám rád. Přesah vidím v tom, že stát se to nejspíš může. Doporučení na delší večery. ()

Valeria_D

Wow a konečně dokazujeme, že i u nás dokáže vzniknout scifi, které je koukatelné. Baví mě futuristické škodovky ovládané hlasem, čipy a zálohy osobnosti, takže smrtí to prostě nekončí a jedeme v příběhu dál. Doufám, že takových filmů bude na naší půdě víc :) ()

Tominni

Výborně. Jsem rád, že tvůrci našli odvahu pustit se do sci-fi filmu v českém prostředí, jedná se tedy spíše o detektivku v interiérech roku 2041, ale je to fajn vidět v našich podmínkách takový film. Dá se najít řada drobnějších nedostatků - až moc dialogů, někdy trochu nelogické věci v roce 2041 nebo možní více akce, ale i tak je to jednoznačně nadprůměrný film a doufám, že podobné filmy budou přibývat. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky