Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

dead.meat

Tady lidi bud zůstávají nebo odsud odchází. Dialogy jsou fakt jako kdyby je generovala umělá inteligence, který si tu a tam sáhne do databáze dialogů z jiných filmů a ty použije tak aby to tam nějak sedlo (Jaké jméno pro syna jste vybrali? FLorenc. No, taky to mohlo vygenerovat Pankrác, nebo Pražského povstání). Postavy jsou jakoby nascriptované a neragují na vývoj děje.  Akorát celou dobu přemýšlím, jestli má hlavní postava zákus, nebo jestli je v tom nějaká skrytá symbolika. Co je sympatické, že v budoucnu se rezignuje na digitální e-doklady a i policie nebo co to je používá stále fyzické průkazky. ()

UnCool

Dobrá, vše z toho jsem viděl už jinde. Nebudu říkat vykrádačka, ale inspirace Blade Runnerem, Black Mirror, 6. den a Cyberpunk 2077 je jasně vidět. Vizuálně to ale funguje fantasticky. Příběh není moc originální a trochu mělký, takže na konci se nekoná nějak silný kulervoucí překvapivý zvrat, ale spíš trochu průhledný a očekávaný konec, Každopádně asi nejlepší česká sci-fi od dob Ikarie... Režisér Hloz má obrovský potenciál, jsem zvědav na jeho další tvorbu. ()

Norrek

Na tento film jsem se těšil už od prvniho traileru. Konečně našinci předvedli áčkovou kinematografii, za kterou se ve světě nemusíme stydět. Další přiblblou, rádoby komedii tu fakt nebylo třeba. Krom těch umíme také kriminálky. A to je prave problém. Je to kriminálka, bohužel ani luxusní vizuál z ní nedělá nic moc více. Musím však vyzdvihnout Andreu Mohylovou. Tahle neokoukaná tvář byla trefa do černého a věřím, že si tímto otevře dveře do nejvyšší ligy. ()

Twixy

Za mě klasická (česká) kriminálka/detektivka obohacená o futuristické prvky a plná "důležitých" vyšetřovatelů" Kamera, střih, herecké výkony  byly povedené, nicméně mi přislo, že je film dějově prázdný, bez klasické gradace. Mrzí mě, že autoři více nevytěžilii motivy, které takové zasazení nabízí. Filozofickým otázkám, které s bodem obnovy vyvstavají asi mělo být věnováno více prostoru, pomohlo by to ujasnit motivaci postav. ()

rebel2009

Vizual vyborny, ale ten spad... Dalsi film, ktery potvrzuje zavislost na technologiich, pokud chces byt mimo system, musis pouzivat stare veci, proste budoucnost 1984. ()

Aceboris

Super, ostal som v miernom šoku z toho čo dokázali vyprodukovať naši český bratia. Kriminálne scifi , super vizuálne spracované, zmáknuté špeciálne efekty, ako aj hudobný doprovod. Žiadne zbytočné podsuvanie nutnej agendy, ale iba dej ktorý s filmom priamo súvisí. Rok 2041 uvidíme čo nás v skutočnosti čaká, ale je dosť možné, že niečo obdobné možno v inej forme zažívať budeme. Ovládanie ľudstva strachom sme tu mali už veľakrát a v rôznych formách, cez vojny, pandémie, teroristické útoky. Avšak tentokrát strach dosiahol iný rozmer. Strach zo smrti je na každom kroku prezentovaný ako reálny. Jediná záchrana je denné zálohovanie samého seba cez systém ktorý vás v prípade smrti, vie oživiť. Dokonalý  systém, pre poslušných ľudí, a dokonalý systém na ovládanie ľudí, pretože to čo kedysi ľudia vôbec neriešili, zrazu pre nich predstavuje hrozbu a sú ochotní sa denne zálohovať len aby prežili, bez zamyslenie sa nad tým či to budem potrebovať, niečo ako životná poistka, ktorú Vám aj tak nevyplatia. Dúfam , že  agentka dostane aj iný prípad a bude pokračovanie. Palec hore 8/10 ()

ReichelTomas

Sakra jooo! Vždyť proč by Česko taky nemohlo udělat sci-fi film? Pořád ty naše hrůzy… tohle je konečně první pořádný film z naší země! ()

kdosi

Hlavním úkolem sci-fi je důstojně proplout mezi Charybdou nudy (sci) a Skyllou nelogičnosti (fi) a tady se to podařilo lépe, než mnoha renomovaným zahraničním snímkům. Digitální noviny, to byl teda trochu úlet, naopak bonusová linka s "dárkem" se moc povedla, systém i virus byly odprezentovány trochu ledabyle, ale nápad se 48 hodinami a orchestrem byl výborný, a tak bychom mohli pokračovat, ale za mě klady převažují a nic vysloveně směšného jsem v tom nenašel. Když si představím, co všechno se mohlo u tak odvážného debutu pokazit, je výsledek skvělý. A určitě k tomu přispělo kromě hlavních tvůrců i to, že je u nás kvalitní filmové zázemí, které umíme prodat zahraničním produkcím, ale málo ho využíváme ku prospěchu vlastní kinematografie. Když jsem si to teď takhle zformuloval, zvyšuji ze čtyř na pět. ()

Tempter

NUDA. Ano, ve snaze se podobat velkým filmům se jim to místy i podobalo, bohužel zůstalo jen u toho napodobování, které se částečně i dařilo, ale jako film to dohromady nefungovalo vůbec. Jo, a byla to nebetyčná NUDA. To už jsem říkal? Tak sorry. My tohle prostě neumíme. Dvě hvězdy za snahu a hrdinný boj s větrnými mlýny. Jinak? NUDA. ()

Ofsajd

Skvělé to je. ALE! Pouze vizuálně (na naše poměry). Mě to dějově vůbec nezaujalo, měla jsem co dělat to dokoukat. Škoda, že film ztroskotal na špatném scénáři a bohužel i slabých hereckých výkonech. Za mě původně pouze na dvě hvězdy, jednu přidávám za hudbu a odvahu. ()

TKommander

Bod obnovy bohužel narazil na problém většiny novodobých českých filmů - střih. Toho je ve filmu až příliš a jenom oslabuje realistické vykreslení fikčního světa. O těch jump cutech ani nemluvě... Jinak však poměrně sympatický výtvor zlínské filmové školy - přijde mi úžasné, že divák dnes může lehce rozeznat, kteří tvůrci studovali na UTB ve Zlíně, kteří na FAMU a kteří jsou z FAMO/SVOŠF. ()

medabebe

V podstatě kriminálka z budoucnosti, náramně připomínající trochu přepracovaný jeden díl Hvězdné brány 🤣 nebo blade runner.  Ale budiž. Od českých tvůrců asi nelze čekat velkolepou scifi. Občas snímkem probleskne super vizuál futuristické Prahy, resp. obrazově je celé dílko na velmi slušné úrovni. Bod obnovy rozhodně neurazí, ale bohužel ani nenadchne. ()

ReproBoy

Hele, pokud budeme pořád říkat, že je to českej sájfáj, tak je to jasně 80%. Ale proč by se měl čecháček ponižovat před světem? nápad a vizual je prostě dobrej, i když je vidět, že jsou tam neskutečný klous apy kvuli badžetu. Příběh. Já nevim. Miluju scifi, miluju dystopii, ale tohle bylo takový nedotažený. Vizual 5* akce 2* příběh 3* celkem 65,869598% ()

Prck4 odpad!

tak na to se mi ani nechce dívat... počkat já to vlastně už viděl a nebylo to nic jiného než klasické české psychodrama obohacené trochou scifi, které tam nebylo víc než prdů ve vířivce. Takže klasické céčkové české psychodrama na úrovni ordinace, ale ordinace v růžové vesmírné stanici. Možná, možná bych dal hvězdičku za snahu, ale nedám, nevím co musí být člověk za debila aby mu film připadal dobrý. Nicméně já to dokoukal až do hořkého konce a pak jsem si potřeboval dán velký panák ředidla, abych se z toho vzpamatoval. ()

s0re

CSR Minority report, avsak so slabsimi hereckymi vykonmi, scenarom a dejovou liniou ako takou. Slubny start ale otvara potencial pre dalsie pripadne filmy. ()

lineker

Snaha o světovost rozhodně nepokulhává ve výpravě. Vymazlený vizuál, který je propracovaný do nejemnějších detailů dává zapomenout na zemi vzniku filmu. Co trochu strhává body je samotná krimi zápletka, která se chvílemi skrze všechny ty body obnovy zamotala sama do sebe. Divák tím možná přichází o větší propojení s postavami, dějem, protože má na přemýšlení jen to, jak kdo, kde, kdy a proč se obnovil. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky