Série děsivých událostí přivede nesourodou trojku (John Boyega, Jamie FoxxTeyonah Parris) na stopu hanebného vládního spiknutí. (Netflix)

SpaceOdyseus

Tak nam Netflix naserviroval blaxploitation riznute sci-fi? Proc ne! Ustredni trojka byla fajn, ale Jamie Foxx kraloval. Chvilemi to az vypadalo, jako by byl v jinem, mnohem lepsim filmu. Tenhle by si totiz zaslouzil trosku promyslenejsi scenar, kde by se nekladl takovy duraz na kulturni valky. ()

bobstock

Taky se přidám s promarněných potenciálem. Měla to být luxusní, ustřelená scifi na námět konspiračních teorií s přesahem a zpodobněním černošského vývoje a nejrůznějších revolucí vůči vyšší moci. Jako divák jsem byl zpočátku zmaten v jakém období se to vlastně odehrává, takže z 80tek jsem plynule přecházel, podle narážek na nejrůznější filmy s bělošskými hrdiny, až někdy do současnosti. Další bolestí byla tuctová podívaná, ničím nijak nenadchla a nakonec nepatřičná 120 minutová stopáž. Člověka to zamrzí, ústřední trio celkem funguje, bohužel nic zapamatovatelného nenabízí. 50% ()

BOURQUE

Mix sci-fi, akciových a komediálnych prvkov vo filme, ktorý v danej forme podstate tak trochu nevedie nikam. Chémia medzi trojicou Boyega / Parris / Fox funguje na takej úrovni, ktorú film minimálne potrebuje. Prekvapením bolo objavenie Kiefer Sutherlanda v malej ale pre neho celkom fungujúcu rolu. Film zbytočne šiahajúci nad 120 minút. Netflix chcel opäť zabodovať, výsledkom je však opak. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

AnanAss

Je něco podivného ve městě to zdejším… hlavně tedy, když vidíte po ulicích pobíhat vaše vlastní klony! Na rovinu – po vydařených trailerech a stylových posterech jsem čekal více. Na druhou stranu to zase takový průser není. Sympatický retro vajb blaxploitationu sedmdesátých let se super hudebním doprovodem a na Netflix překvapivě povedený vizuál. Na Hromnice o den více se zde střídá s Truman show, Invazí zlodějů těl a Westworldem. Hlavní postavy zjišťují, že něco v jejich životě nehraje. Uvízli v časové smyčce nebo ne? Jsou součástí podivné reality show nebo experimentu? Jde o nějakou konspiraci? Vymaní se postupně ze svého Matrixu? A dalších otázek stále přibývá. Niggas a gangstas čtvrtě, strip kluby, laciné motely, tajné výtahy do podzemních laboratoří… a Jack Bauer ovládající krav magu. S postupem času je přeci jen už toho kecání dost a počáteční zvědavost se tak pomalu vytrácí. Ke škodě je také zbytečná délka bez výraznějšího finále. Komedie tam ve výsledku zase tolik není (v žádném případě nejde o výtku) a po většinu doby převládá příjemný mysteriózní nádech. Ideální doplněk při promítání grindhouse dvojice Planeta Teror/Auto zabiják a Tarantino bude mít z tohoto snímku určitě radost. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

helloween93

Takhle nízké hodnocení? Klasicky rasistické Česko plné zahořklých lidí, pohrdajících černošskou kulturou. Po The Blackening další černošský zajímavý a neotřelý projekt, tentokrát překvapivě z produkce Netflixu, který sice narozdíl od The Blackening úplně nestřílí do černošských stereotypů ve filmech, jako že si spíš pohrává s otázkou problémů ve společnosti USA mezi bělochy a černochy. Zápletka o klonování mi zaujala už od prvního oznámení tohoto filmu. Komediální až satirické pojetí filmu prospívá, ačkoliv inspirace Jordanem Peelem je zjevná. Přiznávám, že ve scénáři jsou plot holes jak v okolí Bachmutu, ale tvůrcům nelze upřít snahu o zajímavý námět nepodobný Peelovým Get Out nebo Us. Boyega mi herecky nezaujal tolik, jako Jamie Foxx, kterému sedne snad jakákoliv role. Komu se líbí tyhle filmy s disturbing atmosférou a nevadí mu černošská kultura a způsob jejího vyjadřování, mohl by se mu tento snímek líbit. Nejlepší scénou je ta, kde za hudebního doprovodu rnb klasiky René & Angela - I’ll Be Good vyrazí gangsterské lowridery do boje proti governmentu :D Na rottenech má film přes 90% od kritiků i od audience. Ale v zemi kde na Netflixu vede nějaká česká sračka s Langmajerem nemá šanci They Cloned Tyrone zaujmout. 3* ()

sadlokan

Pasák roku,kurva se zeleným pyskem a klonovaný dealer spouštějí bravurní vyšetřování.Vizuál a'la Kojak Kodak.Akorát v noci je to poněkud nepřehledné vzhledem ke kamufláži většiny zúčastněných.Foxx rulezz!By mě zajímalo jak se klonuje plná morda goldu. ()

kukkik odpad!

Achjo.. člověk se snaží dát prostor všemu, zkusit i něco, co se mu od prvního záběru zdá hodně shady a tak se podívá i na takovou pitomost, jako je They Cloned Tyrone. Ono prakticky vždycky, když umění ustoupí ideologii a namísto tvůrčích kvalit se začnou odškrtávat formuláře se splněnými normami, končí to průserem. Tohle u nás dobře známe z naší stále nedávné historie, a tak to dokážeme celkem snadno vycítit na sto honů. Našim americkým přátelům tato neblahá historická zkušenost prakticky chybí a je to vidět. U nás máme v kinematografii s ideově zaměřenými snímky velice pochybných kvalit, kdy nejen coby herci ale i jako scénáristé a režiséři vystupovali lidé bez patřičného vzdělání, zkušeností či intelektu. Tito lidé bývali obsazováni pouze na základě svého původu a ideového smýšlení - totéž se dnes odehrává také v Hollywoodu a zpoza oceánu je na to velice smutná podívaná. Našinec se tedy vůbec nediví, když herecká hvězda v podobě Jamieho Foxxe vystupuje v brakovém snímku po boku (prakticky) neznámých ochotníků, vzpomeňme namátkou Hudba z Marsu (1955) aneb znásilnění pánů Marvana a Nového ve prospěch ideálů socialismu. Filmů, jako je tento, je už teď povážlivě mnoho a bude jich jenom přibývat.. a z toho je mi smutno. odpad! ()

Likan7

Tma. Jestli si budu z Oni naklonovali Tyrona něco po pár měsících pamatovat, tak to určitě nebude zajímavá hudba, originální scénář, herecké výkony nebo akce, ale tmu. Juel Taylor by si rozuměl s DC. Jinak je to zoufale nudná, příšerně přepálená srajda, která se někde před půlkou totálně rozpadne a do cíle ani nedoklopýtá. Boyega je ale dobrej... ()

rublik05

Nečekal jsem nějaký zázrak, jelikož Netflix, jak je všeobecně známo, neprodukuje zrovna kvalitní filmy. Čas od času se ale objeví světlá výjimka, což Oni naklonovali Tyrona do jisté míry je, byť se i tak jedná o těžce průměrný počin. Jedním z největších kladů filmu je ústřední herecké trio Jamie Foxx, John Boyega a Teyonah Parris. Všichni tři jsou neskuteční sympaťáci, chemie mezi nimi funguje na jedničku, postarají se také o drtivou většinu humoru, kterého však není zrovna mnoho. Dalšími klady jsou příjemná retro atmosféra a povedený retro vizuál. Ve zbytku je ale snímek strašně průměrný, příběh moc nedává smysl, stopáž je zbytečně přestřelená, hluchých míst je hned několik, některé scény vyloženě nudí. Čekal jsem každopádně mnohem větší průšvih, celkově to dopadlo jako takový průměrný televizní film, což nakonec není zas až tak špatný výsledek. 5/10. ()

papadoce odpad!

Trojica veľmi zvláštnych hrdinov (pasák, dealer a kurva) v produkcii od netflixu, boli mojim dalším pokusom zamestnať si hlavu a zabudnúť na to, že o pár dní ma čaká najdôležitejší rozhovor môjho života. Nikdy by som neveril ako neuveriteľne pomaly sa dokáže vliecť čas. Je až nefér, že keď prežívate tie najkrajšie chvíle v živote, tak beží ako zmyslov zbavený. Bohužiaľ, trojica veľmi zvláštnych hrdinov (dealer, kurva a pasák) ten čas neurýchlili ani omylom. Juel Taylor uplácal tú najnekomedionálnejšiu komédiu akú som za posledné roky videl, z rádoby sci-fi prvkami, ktorá vás o čas iba oberie a mne ten čas ešte takmer pripočítala. A že sa na toto dal Jamie Foxx, to už nechápem vôbec. Akože herecky tú volovinu zvládol dobre a aj ostatní zvláštni hrdinovia (kurva, pasák a dealer) hrali slušne, ale príbeh nestál ani za starú grešľu. Nakoniec môžem iba konštatovať, Ľúbim ťa najviac v celej galaxii ♥️. ()

hynn3k

ČSFD tradičně podstřelilo, v zahraničí jsou zas moc vysoko. Je to na nějakých 60. Netflixovsky trochu nepřiměřená stopáž a rozuteče se to až do moc směrů najednou. Má to i zajímavej vizuál, kterej ale bohužel zprasili digitálním šumem a dalšíma rádoby analogovýma efektama a taky tím, jak je to tmavý a nevýrazný a často tam nejde nic vidět. ()

koty2201

No čo k tomu dodať. Síce je to ďalší divácky hit Netflixu, ale zároveň jeho klasická televízna produkcia, ktorá tej kino kvalite sa asi nikdy nevyrovná. Nehovoriac o tom, že táto údajne sci-fi komédia ničím neprekvapila. Príbeh takéhoto typu je natočený na viacero spôsobov a ide len o to, poňať to čo najnápaditejšie a rozumne. Tu však k tomu nedošlo.  Hlavný hrdina je gangster, ktorý predáva drogy v malom americkom mestečku. Keď však odchádza od miestneho pasáka (Jamie Foxx) domov, tak ho konkurenčný gang odstrelí. John sa však zobudí na druhý deň a na nič si nespomína, akoby nič a mal by byť podľa všetkého mŕtvy. No a príbeh postupne naberá spád a ústredná trojica (pripojí sa ešte miestna prostitútka, fanúšička detektívok) zisťuje, že v meste sa deje niečo zvláštne a musia to zastaviť. Mal som trochu Stranger Things vibe, ale samozrejme, že toto je natočené o dosť horšie. Síce sa píše, že film je komédia, ale na vtipné momenty až tak ten dej bohatý nie je. Občas som sa pousmial a tým to haslo. Zápletka je klišé, zároveň ako klišé bola aj natočená a tvorcovia sa nesnažili o nič svojské a originálne. Argumenty hlavného záporáka filmu mi nedávali zmysel. Nemal na svoje konanie dobre vysvetlené motivácie. Herecky to tiež žiadnym výkonom od nikoho nevyniká a nemám koho pochváliť ani skritizovať. Námet na príbeh nie je zlý, len to spracovanie nedopadlo najlepšie. Určite sa to celé dalo využiť oveľa lepšie. Jediné čo sa mi výnimočne páčilo, bol ten old school štýl v rámci áut a oblečenia hlavného tria. Ako z takých 70. rokov aj keď sa to odohráva v súčasnosti. Takže ako taká kultúrna vložka na jeden večer to nie je zlé, ale opäť sa nejedná o žiadny must watch. Škoda. ()

Skokan

To bylo ale zklamání.... Film má 2h a první půlka hezky osýpá, okořeněná změnou stylu a hezky nás navnadí,.... ale pak, přesně v půlce, se zlomí a začne to být strašně nudné a nezajímavé. Není to hercema, námětem, není to prostředím, ani stylizací, ale je to prostě nezajímavá nuda. ()

Polux

4/10 | Nic moc trailery se nepřekvapivě promítly do nic moc filmu. Ne, že bych tohle WYSIWYG kolečko nečekal, ale přesto je potřeba při pohledu na nejnovější počin Netflixu "uznale" pokývat hlavou. Vzít poměrně slušný casting a sice neoriginální, ale alespoň na papíře vděčnou premisu s dvojníky, spiknutím a pokusy na lidech, zabalit to do na první pohled atraktivního retro stylového audiovizuálu (ve kterém se pamatuje i na výrazné filmové zrno a patřičný gritty look ze starých dobrých filmových časů) a nakonec vše přetavit do tak nezábavného, nevtipného, nudného a úmorné dvě hodiny trvajícího výsledku je v podstatě také "umění":-). | Netflix opět nezklamal a dodal dramaturgicky se rozpadající patvar, který až do úplného konce neví, zda chce být nenáročným žánrovým béčkem, stylovou poctou blaxploitation filmům z 70s, sžíravou kritikou současné společnosti, existenciálním dramatem o hledání vlastní identity, brakovou sci-fi satirou, něčím úplně jiným, nebo kdoví vlastně čím. A tak to zkouší na všech frontách a nedaří se mu skórovat na žádné z nich. Bohužel Taylor není Peele a i jemu se to naplno podařilo prakticky jen v jeho prvotině. Taylorovi v jeho samostatném debutu ani tam. | Až na pár izolovaných momentů ve filmu nefunguje prakticky nic. Sociální i jakýkoliv jiný komentář tvůrců k čemukoliv je spíše k smíchu než k zamyšlení, humor/nadsázka neexistuje, akce/napětí/drama je obsaženo v množství menším než malém, tempo je díky nadměrné stopáži značně rozvleklé a i ten rádoby stylový audiovizuál má povážlivé trhliny (půlka filmu je utopena ve tmě, mdlý OST diváka z letargie rovněž nevytrhne). Sice nechybějí popkulturní odkazy na kdeco a něco málo zachraňuje casting (Boyega i Foxx jsou sami o sobě fajn, ale co z toho, když všechno ostatní nestojí za řeč), ale tím to také končí. Zbytek spadá do kategorie "po použití zahoďte". | PeZet ()

Pravus

O filmu jsem nevěděl nic, tak jsem vstupoval do arény bez očekávání. Povedená sci-fi komedie. Své sci-fi momenty si film "půjčuje" od slavnějších kolegů, kousek tady, kousek támhle, ale výsledná mozaika za mě fungovala. Ne každému tento styl humoru sedne, mě osobně film bavil. 3/5. Za výkon Jamieho Foxxe hvězda navíc. ()