Ona, její láska, jeho opičák... Philo Beddoe (Clint Eastwood) je bezstarostný řidič kamionu a ranař, který bydlí u své milované – a neméně svérázné – maminky (Ruth Gordonová). Se svým huňatým kamarádem, orangutanem Clydem, kterého vyhrál v sázce, se Philo toulá po zapadákově, dopřává si studené pivo, country odrhovačky a příležitostné rvačky. Jednoho dne jej okouzlí country zpěvačka Lynn (Sondra Lockeová), která mu dá vzápětí košem, když zjistí, že ve vztahu dupe příliš na plyn. Do cesty za svou milou se však Philovi připlete motorkářský gang Černých vdov, stejně jako pořádková policie. Vydobyde kamioňák zpět svou lásku? A udělá Philova máti řidičák? (Česká televize)

jojinecko

Nerozumiem tomu, ako sa tento film dostal na druhú priečku zárobkov za rok ´78. Pre mňa je tento film ďalšia menej podarená eastwoodovka, naivnučká, symplexná a málo vtipná. Tým najvtipnejším elementom preto ostáva orangutan Clyde, to ostatné je priemerný nenáročný TV brak... ()

eraserhead666

A já si myslel, že Nikdy neprohrát a Vždycky zvítězit je jeden a ten samej film se dvěma různými názvy, kterej jsem viděl kdysi a který mě strašně bavil. Už v půlce filmu mi bylo divné, že i když tam jsou stejné postavy, včetně výborného opičáka Clydea, děj mi pořád nic neříká. A jaké bylo milé zjištění, že jsou to dva filmy a tenhle je první z nich. Nikdy neprohrát je dost pohodová komedie, s dobrým humorem (který však ke konci už trochu pokulhává), skvělým Clydem, Clintem a Sondrou. ()

Bauer

Moc příjemný film.První polovina je opravdu skvělá ale potom je tam nějak moc rvaček a to nemusím.Jinak moc sympatické herecké složení Clint Eastwood , Sondra Locke , Geoffrey Lewis a ten roztomilý šimpanz Clyde.Sem tam sem se zasmál.Prostě film který pobaví a potěší. ()

HateBreeder

Dost dobra akcni komedie s Clintem Eastwoodem a orangutanem v hlavnich rolich. Podobnych filmu na dane tema - pan a jeho zviratko bylo natocenych hodne, vetsinou se vsak jednalo o nudne, trapne a klisovite zalezitosti bez napadu. Tohle je ovsem svetla vyjimka, tento film ma duchapritomny a originalni dej, opicka je roztomila - neobjevuje se na platne vic nez je nezbytne a postara se o radu komickych situaci. Clint hraje jako obvykle - skvele, jeho hrdina, kerej na potkani striska jakkoliv velkou presilu mi dalo vzpomenout na filmy s Budem Spencerem a Terrence Hillem. Dale cely film vyustil v peknou road movie kerou ja miluju a tak sem se po celou dobu vytecne bavil. Pro Clinta netypicka role mu vynesla jiste obdiv u verejnosti, a jeho kompatibilita se opet navysila. Navic puvabna mlada Beverly D´Angelo byla taky k sezrani ;) ()

5150

Pohodová oddechovka v rytmu country (mj. tituku "Every Which Way But Loose" zpívá Eddie Rabbitt) s tradičně dobrým Clintem Eastwoodem. Nicméně pokračování VŽDYCKY ZVÍTĚZIT (1980, r. Buddy Van Horn) je mnohem zábavnější. hodnocení 3,5* ()

Terva

Clint Eastwood v neobvyklé roli, kdy má po svém boku opičáka Clydeho v americké akční komedii. A ikdyž je Clint ve své době znám spíš z westernů měl film velký úspěch a dočkal se i pokračování. ()

Ouwen

První hláška Clinta? Ten hajzl! :D >Z prvu jsem myslel, že se bude jednat o velkou ptákovinu, protože jsem byl naštvanej, že nedávaly s Clintem Náhlý úder, ale tuhle srandu. Chvilku jsem tak vyčkával jestli z toho něco bude, hned ta první bitka mě udeřila a já si řekl, že to dokoukám. To co mě nejvíc dostávalo a kde jsem se fakt nachechtal, byli scény s tim šimpanzem. To bylo tak unikátně natočené, neskutečně výtečné a ten humor ktomu, kde opičák chlastá pivko. Ty bitky byli tak úžasný, hlavní záporáci, ty dva chlupatý a ten motorkářskej gang byli fakt pro smích. Nezapomenutelná country hudba. Těším se na dvojku, vlastně celej tenhle příběh je originální, tenhle film je něco víc, než Drsný Harry, nebo ostatní filmy co mám v topce, je něčím výjímečnej. Je zajímavé co dokáže láska udělat s člověkem... ()

corpsy

Svižná komédia, v ktorej Clint Eastwood na prekvapenie boduje, ale má silnú konkurenciu, vo svojom parťákovi orangutanovi. Ten ho občas profesionálne zatieni. ()

TominoLa

Clint nemívá často nějakého parťáka, ale tenhle určitě stojí za to. Dohromady tvoří skvělou dvojku s, kterou je zábava. I, když rány rozdává a, že umí rozdávat tak teď proti němu stojí protivník jiné váhové kategorie než bývá zvykem a nemusí se přitom ohánět pěstmi. 7/10 ()

Jino

Pohodový film u kterého se člověk několikrát i zasměje a který je v rámci svého žánrového zařazení nadprůměrným počinem na několika frontách. Herecké obsazení až na pár výjímek funguje dobře a dokáže zpřijemnit jedno deštivé dopoledne. 70% ()

starbrejkr

Dost jsem se toho žánru komedie u Clinta bál, ale nakonec to nedopadlo vůbec tragicky. Přestože Sondra Locke už se mi trochu zajídá, tak tady to vyvažoval skvělý Geoffrey Lewis. Film má dost skvělých chvilek, hlavně když je na scéně Clyde, to je nejllepší opice v dějinách filmu:-)) Bohužel se taky najde dost nudnějších chvil a scénář je tak jednoduchoučký, že víc než tři to být nemůže ()

mortak

Clint "Bud Spencer" Eastwood a jeho parťák "Terrence Hill" Clyde. Italská komedie made in USA, a i když místo chytlavých melodií od "Oliver Onions" tu máme country music, motorkáři, či policisté padají jako hrušky pod údery Clintových pěstí naprosto stejně jako pod těmi Spencerovými a Hillovými (jinak v závěru se dočkáme tohoto camea). A vůbec je osvěžující vidět film, kde osamělý muž toužící po ženě neroní slzy, nemodlí se k bohu ani nepíše básně, ale vezme opici a jde do pornokina. ()

Radiq

Tak zatim asi to nejhorší, co jsem s Eastwoodem viděl. A nejhorší je na tom ta country hrůza a celá ta americká cowboyská komunita s velkejma kovbojskejma kloboukama. Ale uplně nejhorši je ta synchronizace zpěvu/playbacku do huby/obrazu. Hlavně poslední vystoupení Sondry Locke a následujícího teplouše bylo tak uplně mimo, že papež v pornu je míň mimo. Do toho trapní motorkáři, kteří nevim jestli měli působit drsně (ale nepůsobili) nebo komicky (a vtipní nebyli). Easwtood tam klasicky eastwoodoval, ale do kapsy ho s přehledem strčil orangutan Clyde, kterej je roztomilej jenom tím, že tam je a že se chová, jak se chová. Škoda, že nedostal moc prostoru. Uplně hrozná kráva a navíc škaredá, je Sondra Locke, kterou mi tenhle film zhnusil ještě víc, když tam hrála takovou štětku. Geoffrey Lewis taky není můj oblíbenec, ale nebyl tak hroznej. Afmoška osmdesátek z toho docela čiší a já se nudim. A kolikrát sem dumal nad logikou, třeba: byl přehnaně silnej, přepral klidně celej gang, náhody jak sviň že se dycky všichni nkde potkali/našli nebo proč všichni pijou z plechovek stejné značky (že by product placement?). Další trapná chvíle, když tam pustili řev Tarzana nebo hudbu z jakyhosi Leoneho westernu (kde pravděpodobně Eastwood hrál). ()

andrii

Ruční "vyřídilku" pěstuje si rád. Pavoučím divochům (st)roje pomluchá, jejich neřád. Svému společníkovi také dopřeje. Do nosu si dá. Banánový pohár. Jen jeho cit nabere nečekaný obrat poté, co ochutnal polibky sladké, dolarové země. ()