Dálkový řidič Beddoe (Clint Eastwood) platí za vynikajícího boxera a také již z mnoha zápasů vyšel jako vítěz. Tehdy je mu nabídnut skutečně životní zápas: má se utkat s nejbrutálnějším bijcem východního pobřeží. Beddoe by tuto nabídku přijal, avšak bezhlavě se zamiloval do country zpěvačky Lynn (Sondra Locke), která koná vše, aby Beddoa od tohoto zápasu odradila. (Magic Box)

Han22

Pokračování přesně v duchu jedničky, nechybí žádná z postav, včetně skvělých motorkářů, kteří jsou ještě směšnější než v prvním díle. Stále skvělé gagy (u scén z motelu jsem fakt nemohl), perfektní fight na konci, do toho nějací ti mafiáni, vlezlá country hudba a děj/neděj. Dohromady těžko popsatelná a vysvětlitelná pohodička. EDIT 2024: Přesně ten typ filmu, který rozhodně není víc než na 3*, ale vůbec to nevadí. Nulový děj, otravná country, přepálená stopáž, ale pohodový postavy, které se chovají přesně jak v prvním díle, občas smrtící gagy, fight na konci. Líbilo se mi dořešení vztahu Phila a Lynn, respekt mezi soupeři a nakonec i ti motorkáři s Philem k sobě najdou cestu :) ()

ClintEastwood

Pravý blinkr, Clyde! Trucker Philo Beddoe, jeho brácha Orville a pivař Clyde, se po úspěchu prvního dílu opět vrací na scénu. Prakticky totožná komedie, jako o dva roky starší film Nikdy neprohrát, co se zábavy a ujetosti týče. Jen s tím rozdílem, že se tady některá schémata opakují a tak už snímek není úplně originální. Přesto velká zábava a o to tady jde. Každý herec drsných rolí by si měl někdy oddychnout a natočit takový film. Já jsem pro. Philo, ten chlap zmlátil všechny u pěchoty. - Já nejsem Mariňák. ()

Shit

Vtipnější a svižnější je tohle pokračování oproti Nikdy neprohrát, dokonce mi přišlo, že i Clint Eastwood j v daleko lepší kondici a dokonce vypadal i mladší, ale problémem filmu je trošku slabší scénář a hlavně naprosto stupidně vyřešenej závěrečnej souboj, kterej jinak celkem dobrej film totálně zazdil. Nicméně Clyde je děsně krutej ()

ostravak30

První film jak pro scénáristu tak pro režiséra a paradoxně se ani jeden nepodílel na prvním dílu, které více vydělal a přesto se mě osobně líbil víc tento. Film obsahuje ještě více vtipů a děj je o něco komplexnější. Parta motorkářů je víc podivnější a blbější, větší prostor dostávají ale i policisté nebo  Beddoeova matka. ()

MickeyStuma

Volné pokračování snímku 'Nikdy neprohrát' (1978), a tak se vrací všichni staří známí. Příběh se drží nastaveného námětu, a tak dostaneme další várku úsměvných situací, které jsou však už, jak to obvykle u pokračování bývá, očekávatelné. Hlavně co se týče orangutana, motorkářů a staré matky dálkového řidiče Phila. Příběh je však tentokrát přímočařejší, i když tu máme i vedlejší motiv co se týče vztahu Phila s country zpěvačkou Lynn. Jak už víme, Phil si přivydělává zápasy na ulici. A právě o to půjde tentokrát nejvíce. Ano, co bylo minule jen jako doplněk, je nyní v hlavním zájmu všeho dějství. Phil dostane nabídku na velký zápas, na který kdekdo nemálo sází. Avšak koncepce kolem toho je ve skutečnosti poněkud složitější, než jak se na první pohled zdá. Co se týče dobrodružství, atmosféry, jistého nadhledu a humorných situací, tak v tomto případě se vůbec nic nezměnilo. Nejedná se o lecjaký akční zápasnický spektákl, jak by mohl leckdo namítat, ale o takový obyčejný dobrodružný snímek jen tak pro pobavení a nenáročnému zhlédnutí. Kdo bude očekávat něco extra, bude zklamán. ()

• Snímek byl uveden v prosinci 1980, aby mohli diváci v době vánočních svátků ocenit nenáročnou zábavnost filmu, a promítal se ve více než 1 500 kinech. (ClintEastwood)
  • Scénář k filmu napsal Stanford Sherman ve spolupráci s Joe Kronsbergem, autorem scénáře k prvnímu dílu. (ClintEastwood)
  • Některé komentáře filmu vyčítaly příliš banální zápletku a minimum dějových zvratů. Eastwood se však u prvního dílu náramně bavil a chtěl si svoji postavu Phila zopakovat. (ClintEastwood)