Ona, její láska, jeho opičák... Philo Beddoe (Clint Eastwood) je bezstarostný řidič kamionu a ranař, který bydlí u své milované – a neméně svérázné – maminky (Ruth Gordonová). Se svým huňatým kamarádem, orangutanem Clydem, kterého vyhrál v sázce, se Philo toulá po zapadákově, dopřává si studené pivo, country odrhovačky a příležitostné rvačky. Jednoho dne jej okouzlí country zpěvačka Lynn (Sondra Lockeová), která mu dá vzápětí košem, když zjistí, že ve vztahu dupe příliš na plyn. Do cesty za svou milou se však Philovi připlete motorkářský gang Černých vdov, stejně jako pořádková policie. Vydobyde kamioňák zpět svou lásku? A udělá Philova máti řidičák? (Česká televize)

Cervenak

Zaujímalo by ma, čo mal Clint proti motorkárom. V 70. rokoch ich likvidoval v najmenej štyroch filmoch. :) V tomto prípade len päsťou do zubov, pretože ide o priamočiaru road-trip komédiu. V tej dobe šok, dnes stále celkom bizarný úkaz, vidieť Eastwooda v takej pohodovej polohe. Orangutan na záletoch v zoo, G. Lewis s šiltovkou naopak, mamka s brokovnicou a komickí neonacisti? Skoro chápem, prečo je to jeden z najúspešnejších CE filmov. ()

gogo76

Bitkár Clint rozdáva údery a chlpatý orangután smiech. Takto šikovne sa dopĺňajú počas celého filmu a životy by rada skomplikovala banda nacistických motorkárov a priblblé policajné duo. Všetko sú to švihnutý magori, preto z ich stretov vždy vzíde nejaká srandovná scénka či hláška. Brucho vás od smiechu bolieť nebude, takže aj preto film radím skôr k priemerným snímkom v Eastwoodovej kariére. 60%. ()

Rocky62

James Fargo na mě neudělal dojem už při shlédnutí Násilníka a ani zde se mu to nepovedlo. I když se na to kouká dobře, jsou tu zápasy, které mi připomínaly souboje batolete s plyšovým medvídkem a chování motorkářů je poněkud trapné. Je tu však vcelku kvalitní humor, který to trochu kompenzuje. Přesto však pro mě čistý průměr. Abych nezapomněl, doporučuji originál s titulkama. S dabingem riskujete své ušní zdraví. 70% ()

Ouwen

První hláška Clinta? Ten hajzl! :D >Z prvu jsem myslel, že se bude jednat o velkou ptákovinu, protože jsem byl naštvanej, že nedávaly s Clintem Náhlý úder, ale tuhle srandu. Chvilku jsem tak vyčkával jestli z toho něco bude, hned ta první bitka mě udeřila a já si řekl, že to dokoukám. To co mě nejvíc dostávalo a kde jsem se fakt nachechtal, byli scény s tim šimpanzem. To bylo tak unikátně natočené, neskutečně výtečné a ten humor ktomu, kde opičák chlastá pivko. Ty bitky byli tak úžasný, hlavní záporáci, ty dva chlupatý a ten motorkářskej gang byli fakt pro smích. Nezapomenutelná country hudba. Těším se na dvojku, vlastně celej tenhle příběh je originální, tenhle film je něco víc, než Drsný Harry, nebo ostatní filmy co mám v topce, je něčím výjímečnej. Je zajímavé co dokáže láska udělat s člověkem... ()

vitekpe

Vyborna, doporucitelna, klasicka sedmdesatkova komedie, pro pozorneho divaka navic zajimava v mnoha ohledech... Napr vztah Eastwood-Locke (temer symbolicky vzhledem k aspektum jejich skutecneho vztahu...), orangutan Clyde, mlada "Ellen Griswoldova" Beverly D'Angelo s dokonalou hlaskou "Nechcete melouny?...", slavna Ruth Gordon v roli mamy touzici po ridicaku (a kterou muzete znat nejen z vytecneho filmu Harold&Maude), atd. atd. 4+ ()

• „Všichni mí poradci mi říkali, ať netočím film s orangutanem, ať netočím Nikdy neprohrát, ať to prostě nedělám, že tohle není pro mě. Ale co potom je pro mě? Potom na mně přeci není nic zajímavého,“ prozradil Eastwood, který chtěl naplno využít šanci zahrát si v komediálním filmu a parodicky se strefovat do svých starších rolí velkých drsňáků. (ClintEastwood)
  • Několik scén bylo natočeno v Albuquerque, Santa Fe nebo Taosu ( vše v Novém Mexiku ). (Terva)