Dobré ráno, Brno!

• angličtina Good Morning, Brno! (festivalový názov)
Česko, (2023–2024), 7 h 52 min (Minutáž: 26–34 min)

Kamera:

Petr Koblovský

Hudba:

Ivan Acher

Jan Kolařík, Zuzana Zlatohlávková, Ondřej Kokorský, Simona Lewandowska, Tereza Volánková, Ivana Hloužková, Slávek Bílský, Vojtěch Hrabák, Roman Slovák (viac)

Dobré ráno, Brno! je osmidílný televizní seriál Jana Prušinovského, který si tentokrát vybral prostředí živě vysílaného ranního pořadu, o němž vypráví s obrovskou nadsázkou. Pořad Dobré ráno to nemá jednoduché. Je to ranní show, jejímž posláním je připravit diváky do nastávajícího dne pomocí dobré nálady. Každý ho zná, ale málokdo na něj soustředěně kouká. Pro několik šťastlivců bývá tento pořad odrazový můstek k další kariéře a pro většinu hrob... Když na Špilberku zhasne noční osvětlení, rozsvítí se v režijní místnosti studia České televize na druhé straně města červené světýlko a společně s ním se rozzáří i oči ostříleného televizního režiséra Mirka Kurše. Se svou televizní rodinou, vlastní už dávno nemá, každý sudý týden bojuje o přízeň vstávajících diváků, kteří spouštějí své televizní přijímače, aby zahnali ranní chmury. Že rána nejsou vždycky dobrá, to ví Mirek, milovník piva a žen, moc dobře. Přes nepřízeň techniky, lidského faktoru, přírodních i hromadných katastrof chce ale všem těm, kteří to potřebují, společně s moderátorkou Radkou a jejím kolegou Cyrilem pravidelně naživo popřát – Dobré ráno, Brno! (Česká televize)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (18)

Dobré ráno, Brno! (2023)

K první sérii se po letech určitě někdy vrátím, ale druhá tvrdě narazila a vařilo se z vody. Nesedne to všem, a i té vychvalovanější první sérii chvíli trvalo, než se pořádně rozjela. ()

Série 1 (2023) (S01)

První polovina pro mě byla naprostý paskvil, ve kterém si neoblíbíte snad ani jednu postavu. Avšak druhá polovina seriálu je naprosto skvělá a nese se v duchu starých dobrých Prušinovských projektů jako Okresní přebor či Čtvrtá hvězda. Škoda toho pomalého rozjezdu, který spoustu diváků odradil (a skoro i mě). Za odměnu a výdrž jsem dostal fajn pořad na pondělní večer. ()

Epizoda 1 (2023) (S01E01)

Zatím teda hodně velká slabota a nenašel jsem zatím ani jeden moment, kdy bych se sám od sebe zasmál. Nejlepší věc je zatím úvodní a závěrečná píseň seriálu. Uvidíme co seriál nabídne a předvede v dalších epizodách.... ()

Epizoda 2 (2023) (S01E02)

2 hvězdičky dávám za trpaslíka u bezdomovce, který je skrytý eastr egg na stejnojmenný seriál, který se na rozdíl od tohoto zklamání povedl. ()

Epizoda 3 (2023) (S01E03)

Daleko lepší než ty první dvě nudy předtím, ale furt to pár dobrých hlášek a momentů nevytáhne z průměru. ()

Epizoda 4 (2023) (S01E04)

Podtrhávám komentáře vyzdvihující tento díl za zatím nejzdařilejší. Osobně mi sedl jak humor, tak i děj. Škoda že až ve 4. epizodě jsem si k postavám našel cestu. Tady vidím velký nedostatek slabého až odfláklého začátku. ()

Epizoda 6 (2023) (S01E06)

Za mě nadstandartní epizoda. Akorát mám doporučení, ke konci epizody se vyvarujte konzumaci pokrmů hnědé barvy. ()

Epizoda 7 (2023) (S01E07)

Díl ve kterém září především Jan Kolařík, ale to by se dalo napsat o většině epizod, které tahá právě on. ()

Epizoda 8 (2023) (S01E08)

Andrejka se tady ukázala jako prvotřídní "snitch". ()

Série 2 (2024) (S02)

S druhou sérií to je jako na houpačce. Některé díly připomínají starou slávu z první série, ale většina z nich působí jako generátor náhodných slov co nedávají hlavu ani patu, a když k tomu připočtu naprosto otřesné finále, vychází mi z toho podprůměrná podívaná co možná ani nemusela vzniknout. Za mě zklamání. ()

Epizoda 1 (2024) (S02E01)

Druhá série začala (skoro) tam kde začala. Naše stará známá parta se znova sešla, aby dělala radost rannímu obecenstvu, ale i tomu večernímu což je náš případ. Rozjezd se s ničím nemaže a už tady je to pěknej masakr. Jsem zvědavej na další díly. Miluju ty malý detaily, třeba když v sámošce z 80. let hraje z rádia Dalibor Janda. ()

Epizoda 2 (2024) (S02E02)

Asi nejvíc mě baví návrat ztraceného režiséra, který se krůček po krůčku vrací zpět do starých kolejí. Ale budou ho tam ostatní chtít? Další epizody slibují skvělou podívanou. ()

Epizoda 3 (2024) (S02E03)

Já se teda bavil a líbilo se mi to upozadění ostatních postav a věnování se pouze Adrejce a její "povedené" rodince, která ve 2. sérii zatím moc prostoru nedostala. Matka čorka a taťka prolhaný slepec - ideální kombinace na skvělý den v práci. ()

Epizoda 4 (2024) (S02E04)

Tak to je teda slušná bída. Absolutně zbytečná epizoda o ničem. V té minulé se člověk aspoň něčemu zasmál, ale tady? No začínám mít strach co bude dál. ()

Epizoda 5 (2024) (S02E05)

No pořád to je takové bez tváře či většího ucelenějšího děje. Rozkouskování na jednotlivé mini dějové linky seriálu moc neprospívá. Mám raději celistvější příběh, kdy se to týká všech zúčastněných. Tohle je takový neuspořádaný míš-maš s pár dobrými nápady, které ale ve výsledku vyšumí vniveč. ()

Epizoda 6 (2024) (S02E06)

Tak po těch 2 slabých epizodách konečně díl, u kterého jsem se naprosto upřímně uchechtl. Z rodinné večeře šlo teda vytřískat daleko víc hlášek a vtipných momentů, ale linka okolo všežravé maskérky to zachránila aneb karma je zdarma. ()

Epizoda 7 (2024) (S02E07) odpad!

Jsou chvíle kdy lituji, že jsem tento seriál začal sledovat - tohle je jedna z nich. Po docela povedeném předešlém díle jsme se dočkali tohoto. Zde ani dabing Ivana Trojana nepomohl (kdo četl závěrečné titulky, chápe). Naprostá ztráta času a asi můžu mluvit za všechny, že by si seriál měl po této sérii udělat dlouhou pauzu, nebo se úplně zrušit. Je to bez nápadu, bez myšlenky a bez jakékoliv kreativity. Pardon ale za mě naprostý odpad. ()

Epizoda 8 (2024) (S02E08)

Myslím že finále naprosto koresponduje s tím, co jsme viděli v posledních epizodách. Tedy nesourodá slátanina, která nemá hlavu ani patu. Tady ani Jirka Lábus nepomůže. Doufám že žádné pokračování už nebude. Takto zmrvit nadějný pohodový seriál se jen tak nevidí. ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD