Mirek se dostává do zásadního konfliktu s dramaturgem Šmardou. Po srážce vlaků, kvůli které se nedostavil ani jeden ze dvou hostů, chce Šmarda obsah pořadu aktuálně změnit. Mirek se ale direktivně rozhodne držet linku ranní pohody a povolává do služby bezdomovce Luboše. Pozvaný meteorolog i kněz se nakonec v pořadu objeví, jen Andrea musí prodlouženými zprávami o počasí zajistit hladký průběh jejich výměny před kamerou. Šmarda je přes protesty Mirkem vyslán se vzkazem do komunitního centra v centru Brna. Když se konečně dovídá proč, je Mirkovi jasné, že mu tentokrát jeho trik nevyšel. O pořadu Dobré ráno se vzápětí po odvysílání začíná hodně mluvit, ale za stávajících okolností nelze konstatovat, že je toto případ, kdy může prospívat také negativní publicita. (Česká televize)

BarryLyndon

V podstatě bych souhlasil s tou kritikou, co tu na to joker vysypal, but.... po 3 dílech se to buď obrovsky zvedlo nebo se z toho stalo mé guilty pleasure, ale řežu se u toho každý díl. : )  Není to tak geniální jako Most nebo Trpaslík, což obojí uctívám, ale nějakým divným meta způsobem neméně geniální, nejde to tak přímo na dělohu, to je pravda... ()

Honzíno

Nejkonzistentnější epizoda. Ubralo se na vulgarismech. Místo toho se vsadilo na tak akorát ostrý, vypointovaný situační humor (a lá Okresní Přebor) s nejvtipnější a nejlíp vystavěnou zápletkou v rámci seriálu. Bomba, škoda, že se nejede takhle od začátku, spolu s dílem BRN vs. OVA top. .....A v Hostinném nad Oslavou máme 15°C.... 90% ()

EllienPM

Není třeba se bát - po tomto Zázraku čísla budou a Ostrava se může jít zahrabat do vytěžených lagun i s těmi jejich Buty. Jan Kolařík se pro tu roli narodil. Kulturní tipy - nový film Roberta Sedláčka :). Na detailech záleží. Když Ondřej Kokorský dostal na Radiožurnálu od Lucie Výborné otázku, na které další hvězdné hosty se ve studiu budeme moci těšit, nedokázal si nahonem vzpomenout - už chápeme :). Ty Lubošovy semestry budeme muset spočítat - bude jich víc, než Cyrda vygůglil vtipů. Mimochodem - viděl někdo někdy víc sexy kluka, než je zvukař Mark Kristián Hochman? Od něj bych se nechal řádně nazvučit. Vlhnu. :) ()

Damocles

Tak kingik zjevně nemá smysl pro humor, ale tak není každému shůry dáno a v apatyce nekoupí:) Tenhle díl je rozhodně top a výkony herců, kteří se plně usadili ve svých rolích, jsou špičkové. Výbuchy smíchu a slzy v očích krásně doladily večer, protože jsem pár dílů neviděl, na ivysílání jsem zkoukl čtyřku a musím říct, je vidět, že kvalita šla nahoru a celý seriál si sedl:) ()

kingik

Vtipe vylez! V Brně se srazí vlaky. Kvůli tomu je ohroženo i vysílání Dobrého rána. Aby diváci nepoznali, že kvůli nehodě nedorazili do studia dva slíbení hosté, je nutné bleskově sjednat náhradu. Místní bezdomovec Luboš (slabě hrající Roman Slovák) nahradí pozvaného meteorologa a faráře. A vydatně mu k jeho proměně dopomohou maskérky a zvukaři. Tentokrát je celá epizoda zasazená do studia, kde se mohl urodit nějaký brilantní vtípek. Ovšem kde nic, tu nic. Perlí jen Jan Kolařík, jehož téměř maniakální režisér se tímto definitivně stává nejlepší postavou seriálu/epizody. Nápad angažovat bezdomovce do živého vysílání je originální, jenže se z toho až tak moc nevytěžilo. Luboš během vysílání neustále jí a strká si jídlo, které je spíše určeno pro dekorativní účely, do kapes. Zvukaři mu pozmění hlas. No, směšně to asi bylo, tenhle druh vtipu určitě nepovažuji za vrchol mimořádné humornosti. Ze studia se vymaníme s mladým asistentem/dramaturgem (Vojtěch Hrabák), který je pověřen režisérem předat do centra pro lidi bez střechy nad hlavou jistý vzkaz. Autentické místo v Brně je sice zachyceno poněkud přehnaně, někomu ale může agresivní chování umolousaných bezdomovců, stojících v řadě na polévku, k vymydlenému mladíkovi  připadat i vtipné. Moderátorka se stále dopuje kokainem, moderátor si nedá pokoj se svými trapnými anekdotami, odskáče to tentokrát i Menšík. Celá epizoda mně přišla nanicovatá. A mezi tou nanicovatostí občasně probleskl i neotřelý humorný blesk, který nejvíce podporoval Kolařík. Zbyl jen malý prostor pro Zuzanu Zlatohlávkovou a Simonu Lewandowskou. Na konci epizody dojde k pointě. Po odvysílání vyjde najevo, že při vlakové nehodě svorně tragicky zahynul pozvaný meteorolog i farář. Takže v době živého vysílání v žádném případě nemohli být přítomni ve studiu a odpovídat na zvídavé otázky moderátorské dvojice. Nebyl to tedy zrovna žádný extra nápad, ovšem vzhledem k malé údernosti vtipů a vlažnému průběhu to bylo jedno z možných řešení, jak v pořadí sedmou epizodu nenechat padnout. 5/10 ()

• Ve scéně před úvodními titulky je zrcadlově otočený záběr s návěstidlem L2 (cca čas 0:40), i ten následující s jedoucím vlakem – u nás jsou návěstidla (až na výjimky) vpravo ve směru jízdy. Dále v záběrech ČT24 o nehodě běží ve spodní části obrazovky vtipné titulky: „Do Brna se nedostanete vlakem ani za týden. Ředitel ČD odjel na konferenci o bezpečnosti vlakové dopravy. Na místo nehody míří ministr dopravy s maminkou. Využijte dálnici D1 nebo jděte pěšky.“ (JSy)
  • Strojvedoucího zde hraje Milan Krobot, který je mj. i členem Chornického železničního klubu. (JSy)