Maskérkám a kostymérkám už došla trpělivost a hodlají se postavit za svá práva. Vedení televize viní za odboj Mirka, který je vzteky bez sebe a chce si promluvit s televizním bezdomovcem Lubošem. Radka jede na casting do Prahy, kde zazáří, a vrací se do Brna s nadějí, že její dny v Dobrém ránu jsou snad konečně sečteny. Do mysli režiséra Roberta Sedláčka je ale manipulativně zaseto semínko nejistoty a Radka zažívá velkou potupu, kterou si vychutná především Andrea. Dobré ráno hostí chovatele lišek, se kterým se chtějí vyfotit zvukaři, a Mirek musí jít podruhé na kobereček k řediteli. Tento den už pak u Mirka nenajde útěchu ani plačící Radka a jeho spravedlivý hněv hořce zakusí také vzpurný osvětlovač Horst. (Česká televize)

fabecc1222

Tak nějak jsem nabyl dojmu, že se všechny díly budou točit okolo natáčení pořadu "Dobré, ráno", ale už druhý díl mě vyvedl z omylu, protože na samotný pořad dojde jen na malinkatém prostoru, a řeší se hlavně filmové castingy. Taky je zřejmé, že v každém díle uvidíme nějakou hostující hvězdu, vystupující samu za sebe, jenže bohužel, scény se Sedláčkem jsou zoufale nevtipné, a bez jakéhokoliv nápadu. ()

jungewolf

Znova další mňamka : Ivana Hloužková + N.Mucha (maskérky) a Vlad.Hauser (kameraman) zase perlí. A nejvíc režisér (vynikající Jan Kolařík) a bezdomovec Luboš (opět famózní Roman Slovák) . Honba za utíkající liškou nemá chybu. Těším se na "perly" ve 3.dílu : tenhle 5 * a 73 % . *** P.S.: natáčelo se taky v bazilice minor Nanebevzetí P.Marie u Augustinián.opatství na Starém Brně, Mendlovo náměstí. Kdo tam nebyl, berte to jako tip na jarní/letní/podzimní/adventní výlet do Brna. V adventu=před vánocemi je tam (samozřejmě i ve vánoční době) moc krásný betlém ....  . ()

kingik

V Brně se hraje divadlo a taky se z něj vysílá pravidelná ranní show. Smíšená moderátorská dvojice v ní zaníceně poslouchá své hosty z nejrůznějších profesních oborů, klade jim všetečné dotazy, nechybí krátké zprávy, počasí, vaření i hudební klipy. A mnohdy se ten tok nedá vydržet. A tak nastoupil Jan Prušinovský, aby ranní show udělal prudce nekorektní až zhovadilou. A především, aby její moderátory (Zuzana Zlatohlávková a Ondřej Kokorský), rosničku (Simona Lewandowská) a režiséra (Jan Kolařík) ukázal v nekorektním světle. A i pozvaní hosté se nebudou vždy chovat zcela standardním způsobem. V první epizodě například poznal následky ve studiu objeveného alkoholu distingovaný Jiří Pavlica. Moderátorka šňupe kokain, moderátor se klidně v šatně před všemi přítomnými obnaží, až si i diváci mohou prohlédnout, jak jej příroda obdařila. Liška, kterou měl pozvaný přírodovědec ještě ráno ve studiu živou, končí rázem pod koly auta, rosničce se v kabelce rozmaže exkrement jejího psího mazlíčka. A kdoví, co diváka čeká dál, neboť to jsme teprve u druhé epizody. A epizod je celkem 8. A vše je doprovázeno nesčetnými vulgárními slovíčky a hrubozrnným humorem. Prušinovský vsadil na neokoukané herecké tváře, což mu skvěle vychází. A celý vzniklý tvar diriguje vtipně a zásadně nekorektně. Odboural bych ale i nějaký ten rušivý element. Pro mě je to bezdomovec (Roman Slovák), který má svůj přístřešek hned v závětří komplexu natáčecího studia. To už mně přišlo zhola nadbytečné. Zatímco se ranní show v seriálu zmítá v krizi a čísla sledovanosti závratně klesají dolů, věřím, že u diváků tenhle netradiční seriálový počin zaboduje. 8/10 ()

Itanek

Spadli jsme dolu o 20% procent či o jednu hvězdu proti prvnímu dílu. Jo je tam pár narážek řekněme z oboru, ale oproti prvnímu dílu chybí ještě ten jednoduchý debilní až fekální humor. Nejsem jeho příznivcem ale celkově tady toho humoru bylo holt málo, nudil jsem se. Obávám se, aby z toho nebyla "zkáza dejvického divadla" u kterého jsem měl pocit, že herci se baví sami sebou podstatně víc než diváci pro které hrajou. A to je pak hodně špatně. ()

tata22

Přiznám se, že překvapivě se mi druhý díl líbil víc než první ale stejně to pořád moc nechápu. Myslím, že je to zatím nejslabší Prušinovského kus. Bohužel ani herci tomu moc nepomáhají, výkony jsou hodně slabé ale oni v podstatě asi nemají co hrát. Co mi ovšem vadilo ze všeho nejvíc byla ta přehršel vulgarismů. To už mi hlava nebere vůbec. Když si nevím rady tak zařadím vulgarismy ?? Proč, k čemu to má pomoci ??? To mi hodně zklamalo, myslím, že to pan Prušinovský zapotřebí nemá. Hodně velká kaňka. Dám ještě asi jeden díl a a pak se rozhodnu jestli pokračovat nebo ne. Ale spíš to vidím bledě. Zatím jsem nenašel důvod. Ani jsem se moc nebavil a ta přejetá liška mi dojem z druhého dílu zkazila úplně. Nechápu co je vtipného na tom, když někdo přejede lišku ??? Docela by mi zajímalo koho ta smrt nevinného zvířete pobavila a jestli by mi dokázal říci proč... ()

• Kostel, kam jede Mirek (Jan Kolařík) natáčet příspěvek do Křesťanského magazínu, stojí v Doubravníku na Tišnovsku. Interiéry kostela se natáčely v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí v Brně. (skudiblik)