Trpaslík

• angličtina Gnome (festivalový názov)

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí. (Česká televize)

Tosim

Prušinovský & Kolečko a jejich největší klamání tělem, jaké jsem kdy zažil. Ne, první dva díly vtipný nebyly, za to se nám pokusily zobrazit něco z naší současnosti. Přiznávám - moc se mi to nelíbilo, než v díle třetím humor trochu nabyl a já pochopil, že pokud tvůrcům nešlo přímo o satiru, tak aspoň o zobrazení nejrůznějších lidských typů, což se jim potom vedlo taktéž dobře. Že je seriál sprostý? Tak ať. Absolutně jsem netušil, kam vše směřuje a na konci jsem byl tak spokojen, že jsem chtěl udělit hodnocení nejvyšší, ale nakonec to neudělal, protože to by byl příliš velký skok. Velké díky za fantastického Martina Hofmanna a po letech důstojně komediální roli pro Petra Nárožného. 90%. ()

Big Bear

Trochu mi to celé připomíná vtip o té rodince jak hluboko v lese na paloučku najde trpajzlíka a on jim každému slíbí splnit jedno přání... Snad to nebude tak laciné aby to bylo podle podobného schématu. Na stranu druhou ten vtip je dobrej, což se o pilotu zatím říci zcela nedá. Ale jak známo, někdy je to s piloty těžké. Jedny jsou super a pak už nic a jiní mají pomalý rozjezd, ale seroš má pak správné grády... ----- No, tak po pár dílech - ne. Nelíbí se mi to. * * ()

dopitak

Šestý díl to je scenáristická bezradnost, jak z několik slušných nápadů vybruslit a ukončit celé veledílo. Protože se v průběhu týdne tvůrci nebáli jít párkrát hodně do extrému, o to víc překvapí, že sobotním završením jenom všechno požehlí a zamávají z titulků. Zklamání, že to neskončilo nějak drasticky. Pořád platí, že nejlepším byl Hofmann, a díky bože za toho černocha, protože ten druhej typ byl nesnesitelnej (a to byl vidět všehovšudy pár minut). Ještě bych to vysílal až po desátý a Elizaveta Maximová mohla ukázat všechno. ()

M.i.k.e

co to ku.va bylo?Prušinovský umí,ale tady je úplně a celkem by mě zajímalo proč tohle vlastně vzniklo.Po prvním díle nevidím důvod proč sledovat dál.zasmál sem se jen jednou těsně před koncem,jinak zmar a bída...10%...po 4 dílech to hodnocení trochu upravím.Koukat se na to dá a chvílema je to celkem i vtipný...60% ()

VanTom

Nejvíc mě nakonec chytil celkový dějový oblouk, jak se Trpaslík dostával od jedné (zdánlivě nevýznamné) postavy ke druhé, a ty svými přáními formovaly konání ústřední maloměšťácké rodinky. Protože samotný humor se zdaleka nedařil vždy (nicméně mnoho výborných hlodů mě i hlasitě rozesmálo, hlavně ty se skvělým Suchánkem) a zvláště dětské / teenagerské linky i jejich herecké výkony šustily velkou toporností. ()

• "Je to velký riziko, sám jsem zvědavý, jestli mně to nezláme vaz. Třeba to bude fakt průšvih," předeslal Jan Prušinovský. (DexMASTER094)
  • Seriál získal v září 2017 Hlavní cenu na festivalu Televizní tvorby ve francouzském La Rocherre. (M.B)
  • Kromě toho, že byl Trpaslík vůbec prvním seriálem České televize, jenž měl premiéru v iVysílání, si z hlediska seriálů ČT připsal další prvenství; konkrétně byl první seriál, jenž bylo možno v iVysílání sledovat ve Full HD rozlišení 1080p. (Šéfik)

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám