Někdo jde na tradiční ples České televize, někdo na Radčinu premiéru v divadle X10. Vítek s kamarádem Jirkou překvapí Johanu svým podnikatelským plánem. Osamělý Mirek na plese potkává svou bývalou přítelkyni Jitku, která mu otevře oči. Andrea se seznamuje s osudovým mužem a Horst dostane od Plíhala důležitý úkol. Konec ukáže, kdo s kým je opravdu kamarád. (Česká televize)

Pepi74

Děkuji místnímu recenzentovi, že mě upozornil, že si pan chovatel vybral místo berana, kozla. Za tu vteřinu co byl v záběru, jsem si toho nevšiml. Možná kdyby ubrali minutu toho debilního baletu a hodili tam větší záběr na stádo, vtip bych zaznamenal. Celkově mám pocit, že scénárista nevěděl co nacpat do dílu který má jen 30 minut a tak půlka je svíjející se labutě a to je sakra málo. Jedna hvězda za to, že jsem se vyjma prvního dílu cca dvakrát usmál v každém díle a jedna za Jirku Hoa (nebo jak se jmenoval), ten má potenciál. ()

Hombre8

Pro zasmání byl snad jen ten úplný závěr. Jinak druhá řada skončila zrovna tak, jako začala. Neslavně. U divadelních scén nelze nevzpomenout na Knížákův text:                                                                          Rozkopte obrazy, spalte si knihy                                                                                                                   divadla ať srovnaj buldozery                                                                                                                          zahoďte všechno, co má ňákou cenu                                                                                                     spáchejte atentát na kulturu. ()

stitch7

/// Od (zřejmě definitivního) finále bych si představoval mnohem víc. Opět jsme ztráceli čas s beranem. Ačkoliv ho Cyrilovi přeju, tahle nevtipná linka šla v epizodě podstatně zkrátit a na plese se mohlo odehrát něco dramatičtějšího, byť proslov vtipný byl. Chválím Faceshopping od Sophie, ale ty závěrečný titulky vnímám jako facku každému fanouškovi tohoto seriálu. Držím se abych nedal dvě hvězdy místo tří. ()

EllienPM

Spoiler? Cyril jako primitiv cizí stádo krmil nevhodným pečivem a nepoznal kozla od berana, chovatel měl hned jasno. Top chovatelé, kteří prodávají plemenná zvířata od 10 tisíc se velmi dobře vy-znají a tak je neoblafne ani bývalé bezdéčko Luboš. Vyobrazení nejen Cyrdy dolaďuje Prušinovského náhled na skvadru, která se reálnému rannímu vysílání věnuje - nevzdělaný moderátor, přízemní rosnička Bobeš - slavomanka z příšerné rodiny honící lajky a Fridricha, technický personál na startu/konci kariéry (s nějakou tou malou domů), stárnoucí "herečka", která svůj vrchol vidí v garážovém umění podporovaném jedině grantem a jednou vyhaslou klasicky gaučově heterosexuální rajdou Danielou (a už vůbec nesaje mrkev). Nadržená Pája, která snad možná Slávka nakonec přefikla na záchodcích v Praze, když to nešlo v žehlírně v Brně. Ano, lidé u televize jsou často jen vyhaslé existence - ale jedno se jim uznat musí - ne každý z nás by byl ochoten trvale vstávat ve 3.30. Seriál je natočen tak kvalitně, propracovaně a výkony všech jsou tak precizní, že vše působí naprosto autenticky. Ve srovnání v papundekly odjinud je tohle megastar. Scény, jako je např. hod květinou, zaberou pikovteřinu, přesto jsou absolutně dokonalé, propracované a daly určitě zabrat. Díky za tu kvalitní práci! Rozlučka téměř všech tváří, které jsme v obou řadách potkali. Města Brno a Praha navždy propojena jsou. Tak tedy - Dobré ráno :) ()

BigBang

Divadelní představení bylo dobré: z pohledu protagonistky mělo více rovin; složení premiérového publika tak vlastně udělalo ze zoufalé hry pokleslou metaforu celého jejího života: děti, manžel, kolegové, lidé z uměleckého provozu. Ale divák seriálu vidí, že je tu i naděje na lepší variantu. A celkově je originální, když ČT udělá satiru na vlastní firemní vánoční party. ()