Starci

• Nemecko Old People (viac)

Matka se dvěma dětmi se vrátí domů na sestřinu svatbu. Pak tam ale začnou starci hlava nehlava vraždit a rodinná událost se rychle změní na boj o holý život. (Netflix)

alba

Ťažko som sa rozhodovala pri hodnotení tohto filmu. Tá myšlienka nebola na zahodenie. Pravda je, že keď starí ľudia prídu do istého veku, naozaj väčšina spoločnosti na nich kašle vrátane ich rodiny. To, ako v tomto filme vybuchli a už to nezniesli, ako s nimi zaobchádzali, trochu som ich aj chápala. Na druhej strane to konanie postáv, či už starcov, alebo tých mladých... Že starci chceli bezducho zabiť všetkých... Tá úvodná scéna mohla byť až na záver. Musím dať 2. ()

Mamlas odpad!

Zdlouhavé rodinně sociální drámíčko okořeněné tím, že dědouškové občas nějakého mlaďocha násilně odživotnili. Mimo kameru, tedy gore nula. Velmi mě to nudilo a ničím neoslovilo, po 20 minutách zmaru jsem to vypnul. (5%) ()

SAINTS

Scenár by sa mohol v niektorých oblastiach vylepšiť.Napriek tomu to bol celkom dobrý slash horor.Bolo to dosť násilné a krvavé,ale dalo sa to čakať.Starí ludia to majú v našej spoločnosti dosť zlé,kto vie ako by dopadol slovenský horor s touto tematikou.To by bola možno ešte väčšia temnota,vzhladom na dosť biedny život velkej časti našich dôchodcov.6/10 ()

inmax

Milé překvapení. Za mínus bych označil jen, že se postavy často chovají nelogicky (což je bohužel potíž snad každého moderního hororu). Například jdou beze zbraně prozkoumat místo, odkud slyšeli divný zvuk. Jinak jsem se bavil, zvlášť bych vypíchnul zajímavé kamerové kompozice a hlavně atmosféru. ()

xxmurphyxx

Ich revírom je Kaufland. Ich tempo je vražedné. Ich súpermi sú ľudia, čo sa ponáhľajú z/do práce a chcú si len rýchlo nakúpiť. Dôchodcovia. Pre človeka, ktorý pravidelne navštevuje Kaufland je toto asi taký horor ako Gladiátor rocková kapela. A pri tom tak popiči to začalo. Úvod s tým jeblým starcom v baráku a jeho opatrovateľkou bol top. Potom sa režisér zrejme zobral na cigaretu a zvyšok dotočil jeho autistický správca catteringu a výsledok je taký, aký je. Banda starcov a starýc chce chrápať ale partička hulvátov si robí diskotéku kúsok od vedľa a tak sa staršina nakrkne, vezme barle, palice a vozíky a rozbehne sa slimačím tempo zatrhnúť tento bašavel. Sem tam niekto chytne cez piču mosadznou guľou v ponožke, použijú nejaké hmaty a chvaty sebaobrany, čo si pamätajú ešte z čias HitlerJugendu a to je asi tak všetko. Kokot z toho, keďže kameraman si zobral dovolenku a nechal kameru šimpanzovi z komparzu a preto človek vidí viac z okolia ako akcie. Logika postáv dostáva na piču v každom druhom zábere, chápem, že to je horor, ale aj tak by som čakal trošku inteligencie. Nemci nech ostanú pri točení porna, to im ako tak ide. ()

wowylgu313

Teď už koukám ty procenta jsou lepší ale ze začátku jsem moc nechapal to negativní hodnocení a recenze. Jasně mezi řádky to je prostě nereálná slátanina ovšem to je i dalších milióny filmů. Líbila se mi ta kamera, masky a ten nápad i když ho napsal člověk na drogách byl přijatelný. Násilí a drama taktéž splnilo svůj účel. A ono jako vlastně? Proč by ne! Rozhodně né odpad. Myslím si že stojí za shlédnutí a pokud nejste nějaký extra hnidopich. Tak budete spoko. 65-70% ()

Mamutol

Při sledování jsem postupně zvyšoval rychlost na 2x a místy i na 4x. Suma sumárum zkouknuto za 40 minut. Je to odpad, ale jednu hvězdu dávám za to, že se s hlavními postavami rejža a pisálek Andy Fetscher moc nemazlil. ()

Maraboy odpad!

Jako, starý lidi jsou strašidelní, protože jsou většinou hnusný a smrděj. No a tady se stane z nemohoucích senilních důchodců, parta neohroženejch hekajících zombie. Trošku to připomíná důchodce v kauflandu bijících se o 3,- levnější mléko, nebo nasraný Babišovy voliče. Je to sračka od začátku do konce. ()

swenyx odpad!

Bože můj, co to zase mělo být, proč je to tak špatný? Proč to nedává smysl? Proč to vůbec není horor? Proč tohle má ještě Netflix zapotřebí? Ne, ne, ne, takhle ne, tohle je fakt totální prešlap a nemá to ani jeden dobrej aspekt. Jediný kdy by tenhle film mohl fungovat je v případě, že by to byl fakt horor a prostě jste se po tom báli. ()

Skylwalker42

Tahle se chovají staříci ráno v Lídlu a místo vražedných zbraní drží slevové letáky. Inu, filmařská kvalitka na Němce. Avšak velké výhrady k ději. Proč se ze starců stali takový hbití zombíci? Kde získali mršnost a sílu, hlavní aktéři se opět chovají velmi nelogicky, prostě debilně, konec filmu štve. ()

Elisson

Vidím, že málokto tu pochopil tento film. Neviem či to tam tvorcovia dali podvedome alebo vedome a chápem, že Netflix to produkoval hlavne preto, že to nepochopil alebo vedel, že to väčšina nepochopí (alebo tam vo vedení majú dakoho, čo má s ľudstvom pozitívne plány), ale sakra je v tom veľké posolstvo.  Cítim v tom veľkú inšpiráciu pseudopandémiou, kde starých likvidovali ako ešte nikdy predtým. Nechávali ich doslova skapínať v nemocniciach, bez návštev....v "domovoch" slušne povedané starobincoch boli zatváraní na celé mesiace či rok bez návštev a mohli si tam s nimi robiť čo chceli. Takže čudujme sa sakra, že prišiel démon pomsty. Ešte by to chcelo nakrútiť film o detských obetiach očkovania, ktorí sa mstia svojim rodičom. No ale skrátka vyhovárať sa len na systém je hľadanie výhovoriek, každý si je strojcom vlastného šťastie a keď niekto podhodí decká systému, lebo to tak robí každý, tak nech sa nečuduje. Aj natočené to bolo dobre, samozrejme bolo tu klasické nelogické chovanie sa postáv - dakto ti klope na dvere, tvoje decko je posraté od strachu a vraví ti nie! a ty si nevezmeš zbraň, ale len baterku a otvoríš, no veru. Vidno, že to točili Nemci a nie Američania (to myslím v dobrom, nie je tam totiž toľko pátosu a milujem ťa - aj ja ťa milujem) a musím povedať že úvod s poľským panelákovom bol temný sám o sebe...potom to vyladili dedinou a tak som sa na chvíľku upokojila...... Koniec je príznačný - jasne ukazuje pravdepodobných preživších, lebo áno, oni mali najviac schopností, vlastností a ľudí, ktorí za nimi stáli na to, aby to dali. ()

NikaIn

Možno vyznejú vraždiaci,čiperní starčekovia trošku bizarne,ale už dávno mi tak pri horore nezvieralo srdce a nezatajoval sa mi dych.Takže napätie a atmosféra boli famózne.Za to dávam štyri hviezdy, pretože emóciu to vyvolalo presne tú ktorú malo a to veľmi silnú. ()

Easykill

Tak "epidemie" vraždících důchodců tady ještě nebyla. Cením originální nápad a myšlenku, ale tím to končí. Dalo se z toho vyždímat mnohem víc a chyběla tam nějaká atmosféra. Taky osudy všech postaviček mi byly úplně buřt. Celkově to mohlo být prostě lepší. ()

Ajfist

Docela dobrý příběh, jen to chce zkousnout občas hluché scény a zabržděnost matky těch dvou dětí. Staří lidé začali prostě vraždit mladé.Na německou tvorbu dobré.I když film zrovna spád nemá dá se na to koukat. ()