Šílenství Debory Loganové

• Česko Šílenství Debory Logan (viac)

Studentka medicíny Mia (Michelle Ang) konečně našla zajímavé téma pro svou práci. Rozhodla se s pomocí několika přátel natočit dokument o projevech Alzheimerovy choroby. Několik následujících měsíců budou sledovat každodenní boj s touto nemocí v rodině Loganových. Deborah Logan (Jill Larson), která je v péči své dcery Sarah (Anne Ramsay) a nedávno jí byla tato choroba diagnostikována, je více než vhodným studijním materiálem. Je tu však háček, nad Deborou postupně přebírá kontrolu i něco jiného než tato choroba. (Magic Box)

JohnCZ

Na to, že je finální scéna často postována na sociálních sítích jako dost creepy gif, tak jsem čekal asi trochu víc. Found-footage formát mě ani po letech neomrzel, ale tady je jeho využití takové... meh. Všechno je strašně hrr hrr a o nějakém budování napětí a nedejbože strachu se snad ani nedá mluvit. A je to bezpochyby škoda, protože Jill Larson je jinak jako Deborah Logan skvělá. ()

Ten Druhy

Nebolo to najhoršie. Na začiatku som si dokonca od toho veľa sľuboval. Páčil sa mi kasting. Herci vyzerali obyčajne a mali predpoklad autenticky stvárniť nevýrazných a priemerných ľudí, ktorí v malých mestách prevládajú. Najlepšia však na tom bola prípoviedka o nebezpečnej sekte, ktorú nedokázali prerozprávať filmovou rečou. Jedna vec je to, čo sa hovorí, a druhá ako. Dej plynul pomaly ako nejaký mľandravý dedinský potok, ani trasľavá kamera mu nepomohla. Tá sa hodí skôr do lesa alebo podzemia, nie do mestečka. ()

Litsarch

Principiálně nejde o nic nového, co by člověk již několikrát neviděl. Díky ale vcelku zajímavému příběhu to člověku do poloviny filmu nepřijde a až pak postupně princip zjišťuje. Jen, aspoň v mém případě, je již tak ponořen do filmu, že to sice postřehne, ale je mu to již tak nějak jedno. Může za to gradace atmosféry, která se vlastně postupně stupňuje již od prvních minut. A neméně za to může Deborah Logan, kterou její představitelka Jill Larson zahrála perfektně. Pro mě tak dobře, že jsem měl nepříjemný pocit vždy, kdy se objevila v záběru a ani se nemuselo nic stát. Jsem také rád, že found footage zde nebylo přehnané a někdy jsem měl problém rozeznat, zda záběr "točí" herci a nebo jde o klasickou kameru, což bylo příjemné. Poslední půlhodina je důvodem o bod vyššího hodnocení. Atmosféra tísnivá, pár záběrů se mnou trhlo a celkově jsem se cítil tak nějak nesvůj. To od hororu čekám a jsem za to ochoten pro to přivřít oči před věcmi přitaženými za vlasy. ()

Genero

Přiznejte, že většina z vás celý život čeká na chvíli, kdy kohout zakokrhá a vy již nebudete muset vylézt z pelíšku, protože vás stát zaopatřil starobním důchodem. A je jedno, jestli se živíte jako topič nebo key account manager v továrně na prcgumy. Mám ale jednu smutnou zprávu, přátelé! Ještě předtím zjistíte, že se pochcáváte už i před obědem, cestou od špajzu k bidetu bloudíte a manželku oslovujete Václave. Obvoďák ani nezvedne oči od chorobopisu, aby vyslovil nemilosrdný verdikt: dar přítele Alzheimera. Něco podobného se stalo i paní Deboře. Jenže když se přidají i takové symptomy jako levitace, telekineze a zvracení žížal, stane se průběh choroby oříškem pro nejednoho ostříleného diagnostika a s léčbou by si věděl rady snad jen doktor Kevorkian. Tady bude asi na vině nějaký démon, no nebo co. The Taking by byl jen dalším průměrným filmem, kde se posedá, leká a blábolí o indiánské mytologii. Jenže herecký výron Jill Larson, o které jsem nikdy neslyšel, ho povyšuje na jeden z nejlepších hororů za poslední roky a v subžánru hororů o jeblých důchodcích dokonce na jednoznačně nejlepší. Ta paní mě vylekala pokaždé, když se mihla v záběru a spodky jsem si musel vyměnit, i když si jenom vařila v kuchyni kafe. ()

mrx.friend

Do teďka vlastně s hodnocením váhám. V plejádě found footagů, který jsem viděl za poslední týden, jasnej favorit. Je tu postupná gradace děje, což se mi u tohohle žánru zamlouvá, protože vždycky s nadšením očekávám finále v naději, že mi zase jednou urve koule. Na druhou stranu, stopáž bych potřeboval zkrátit. Najdou se tu dobré scény, hlavní představitelka Debbi vás děsí už jenom z plakátu, na druhou stranu to pořád nedokážu uchopit jako celek. Třeba se k hadímu Alzheimerovi ještě někdy vrátím, zatím lepší 3*. ()

• Film sa natáčal v Severnej Karolíne v USA. (EvilMatus)
  • Film nebol premietaný kritikom. (BoredKid)