Austrálsky lovec Mick „Krokodíl“ Dundee (Paul Hogan) žije s novinárkou Sue Charltonovou (Linda Kozlowski) v New Yorku. Bol by spokojný, keby sa mu necnelo po buši, alebo keby mal aspoň nejakú prácu. Pomoc mu ponúkne černoch Leroy (Charles S. Dutton), obyvateľmi považovaný za ostrého chlapca. Keď ide Mick vybaviť jeho zákazku do úradu nachádzajúceho sa v jednom z najvyšších poschodí mrakodrapu, náhodou zachráni samovraha, ktorý sa chystá skočiť dole. Vzápätí je Sue unesená zločincami, ktorí od nej chcú film so zábermi svojho šéfa Luisa Rica (Hechter Ubarry). Na čo by iný potreboval slušný policajný oddiel, Mick zvládne všetko takmer sám. Po oslobodení Sue obaja radšej odchádzajú do austrálskeho buša, dúfajúc, že ich okrem nástrah tamojšej prírody nič nebezpečného nečaká. O ich odchode sa však samozrejme dozvedajú i mafiáni a vydávajú sa po ich stopách... (TV Markíza)

predators

Ikdyž druhý, stále si drží svou laťku zábavy hodně vysoko. Stále jsou tu pastičky a hříčky, kterými P. Hogan postupně "odstraňuje" své pronásledovatele. Mickovo charizma neuvadlo a my můžeme být jen rádi, že se opět skvěle bavíme. Zajímavosti: Během telefonátu s křovákem měl Dundee 3 nepřijaté hovory od Sue. / Rukojmí, jež byli drženi a popichováni jedním z křováků, byli nakonec snědeni. Tato scéna byla ovšem, kvůli své brutalitě vystřižena... :-) 80% ()

Slartibarkfast

Poněkud slabší pokračování neohroženého Mika J. Dundeeho, který ovšem rozhodně není ostudou. Na první díl malinko ztrácí, ale stále je tu dost dobrodružných a akčních scén, které donutí diváka hlodat nehtíky a zatínat pěstičky nervozitou. Když to vše doplní svérázný humor, není jiná možnost, než si toto dílo zamilovat. I pokračování mám velice rád a nenechám si ho nikdy ujít. 80% ()

nash.

Pokračování, které sice neotráví, ale ani nenadchne. Přes "větší" zápletku i rozpočet mnohem méně zábavné, protože už nemůže těžit z Krokodýlova svérázného přístupu k ciilizaci a nikdo nepřišel s ničím, co by ho nahradilo. ()

klerik

Nestráca šmrnc jednotky, len nápady už nevystačili a dej má akoby dve časti (mesto, džungľa), ktoré spolu už tak nedržia ako kedysi. Zábava... ()

korbitch22

Pro mě ještě lepší než jednička.Hogan napsal akčnější zápletku,ale zároveň neztratil nic ze svého humoru.Jeho eskapády v Americe jsou hustý,ale ten lov,co potom předvádí v Bushi je neskutečnej.Škoda že se Hogenoj úplně nepovedlo vyvážit tenk akční žánr s kmediálním,kterej se tam opravdu docela dost nevyváženě houpe a hlavně je tam jedno velké scénáristické WTF...když vysvobodí Sue z tý vily....no ale to nemění nic na tom,že tenhle díl miluju úplně stejně,jako ten první. ()

heyda

V jedničce jsem ještě uvažoval o 5 hvězdičkách, tady jsou to jasné 4 hvězdičky, protože přece jenom jde o malinko slabší pokračování. Jinak dobrý :-) ()

eraserhead666

Klasická dvojka po letech. V první, městské části ale hodně zábavná, po přesunu do buše už jen dobrodružná. Linda zde je už čistě jen na okrasu, její postava nic moc nepředvádí, oba hlavní záporáci jsou však neskutečně slizcí. A mladičký Luis Guzmán pobaví. ()

SOLOM.

Já si prostě nemůžu pomoct, ale dvojka mě bavila úplně stejně jako jednička. Paul Hogan coby Michael J. 'Crocodile' Dundee musí bojovat o svou milou nejen s drsnými mafiány, ale i nástrahami divoké přírody – která však jako vždy stojí hlavně na jeho straně. Linda Kozlowski byla svého času vážně okouzlující a je celkem škoda, že se ti dva po tolika letech nakonec rozešli. Asi nejvíc se mi líbila postupná „eliminace“ těch debílků v australské buši…Je ovšem pravdou, že minimálně polovina zúčastněných podala opravdu bídné herecké výkony. ()

ARI50

Je škoda že jednička ještě zaujme a dokážu i pochválit a možná jsem měl dát i lepší hodnocení ale tady je to právem. ()

duklak2

O špetku horší než první díl, ale pořád je to výborný snímek. Klasika let osmdesátých. Hogan opět nezklamal. Líbí se mi milostné vzplanutí mezi ním a jeho sexy ženou. Je neodolatelná. Rád bych, aby mi ji na jednu noc půjčil. Děj je celkem promyšlený. Jsem spokojen a hodnotím čtyřmi hvězdami. ()

Sawy

Jedničku Krokodýla Dundeeho jsem si zamiloval.Byl v ní přesně naměřený podíl humoru,romantiky a dobrodružného filmu,tak jak to mám rád.Dvojka mě skvěle bavila zhruba do poloviny.Mike ve městě je prostě neodolatelná kombinace a charisma Paula Hogana pořád spolehlivě zabírá.Po přesunu do buše to ale nějak přestalo být ono.Pohodová atmosféra jedničky se vytratila a film začal občas hrát až na příliš vážnou notu,což se mi sem dvakrát nehodilo.Chvílemi jsem se i nudil,což mě jen utvrzuje v doměnce,že zkrácení o čtvrthodinku by jen a jen prospělo.Ze zábavnostního hledisko by to celkově bylo na slabší čtyři,ovšem celý tenhle druhý díl mi připadal poměrně dosti zbytečný,takže se nakonec přikláním k silnější trojce a zhlédnutí posledního,prý jednoznačně nejhoršího filmu série rozhodně pečlivě zvážím.Aby se mi Dundee úplně nezprotivil. 65 % ()

5150

Perfektní oddechovka. Paul Hogan je sympaťák každým coulem, navíc filmu nechybí akce, hlášky ("Víš kdo to byl? Clint Eastwood. Áno. Clint Eastwood."), ani poutavá zápletka. Role hlavních záporáků ztvárnili Hechter Ubarry a Juan Fernández. ()

BoPo

Mick je stále sympaťák, ale...hraje sa tu na kartu buran vo veľkomeste, a to mňa nebavilo. Tento bumerang sa už naozaj vracať nemusel. ()