Úspešná reportérka Sue Charltonová (Linda Kozlowski) z newyorského časopisu Newsday prichádza do austrálskeho buša, aby uskutočnila rozhovor s Michaelom J. „Krokodílom“ Dundeem (Paul Hogan), ktorý sa preslávil lovom krokodílov. Keď sa ocitne v Austrálii, chce ho ohromiť znalosťami z civilizácie. Čoskoro však musí sama dokázať, že sa vie o seba postarať v inom prostredí. Pri tom navyše pochopí, že vedľa neobyčajného Michaela môže nájsť nielen dobrodružstvo a zážitky pre čitateľov, ale i milostný cit. Dundeemu nie je Sue tiež ľahostajná, a tak sa spolu skoro ocitnú v „džungli veľkomesta“... (TV Markíza)

Sawy

Strašně fajn film,který musí pohladit po duši každýho aspoň lehce citlivýho diváka.Paul Hogan prostě JE Dundee,jedna z nejzábavnějších filmových postav.A krásy australské přírody a Lindy Kozlowski jsou nepřehlédnutelné.Film navíc díky kraťoučké stopáži uteče jako voda a hned po jeho skončení jsem měl chuť pustit si ho znova,což se mi zas tak často nestává.Něco mi říká,že se zrodila moje budoucí srdcovka.A navíc,když jsem dal Austrálii čtyři hvězdičky,tohle musí dostat maximum! 90 % ()

kingik

Divácky známá komedie z plodného, ale také poměrně značně naivního období 80 let, je proslulá svojí atraktivní originalitou. Ne atraktivností celku, nýbrž hlavní postavy, kterou je trochu svérázný zálesák z australské buše Mike Dundee v dokonalém podání Paula Hogana. Americká novinářka chce o něm napsat reportáž a vydá se pro ní do zcela neznámého prostředí kontinentu na konci světa. Následná konfrontace Dundeeho s velkým městem, jakým je New York, je pro něj zkušeností, ve které proti měšťáckým figurkám použije svůj lišácký "fištron", ačkoliv na většinu z nich působí jako neotesaný a necivilizovaný zálesák. A atraktivní reportérka postupně podlehne jeho kouzlu. Film je natočený průměrně, ale Mike Dundee je velký tahoun filmu, který se nebere příliš vážně a divák si s ním užije legraci, ale zase nic třeskutého to není. Komedie zapadající svým pojetím přesně do osmé dekády minulého století prezentující Big Apple ještě s neskutečným ikonickým rozměrem, který už v současných filmech nenaleznete. 60% ()

kaylin

Je v tom hodně nostalgie, opravdu hodně nostalgie, ale stejně si myslím, že je to dobrý film, už jen proto, že si herci skvěle sedli (natolik, že se Paul a Linda v roce 1990 vzali, aby se bohužel v roce 2014 rozešli), ale je to i v tom, že je to příjemně drsné, chlapské a přitom dost romantické, aby se to líbilo i ženám. ()

sud

Jeden z těch filmů u kterých nás nezajímá kvalita režie, kamery a herců. Uchvacuje nás však jemným humorem a neustále překvapujícím dějem. Lovec krokodýlů se dostane do blázince velkoměsta a my pozorujeme jeho svérázné chování. "Krokodýl Dundee" byla první komedie tohoto typu a ty jiné na podobné téma mu nesahají ani po kotníky. Pro mě je to prostě kultovní film již od dětských let. A to nejen že mám slabost pro všechno co se týče Austrálie, ale kvůli již zmíněným komediálním situacím, kterých je zde požehnaně, dobrým hláškám ("Přežít se na tom dá, ale jinak je to pěknej hnus.") a také kvůli Lindě Kozlowské, která je po čertech krásná ženská. U protinožců se zas až tak moc filmů netočí, ale něčím podobným jako je tento se nemusejí stydět. ()

Dever

Soundtrack Peter Best: 1. Opening Title Theme - Peter Best ,2. Walkabout Bounce ,3. In the Truck ,4. Nice, One, Skippy ,5. Crocodile ,6. Mick Meets New York ,7. G'day ,8. Mad, Bad and Dangerous ,9. Pimp ,10. Oh Richard ,11. Theme from Crocodile Dundee ,12. Overture from Crocodile Dundee , ()

• Natáčení trvalo 7 týdnů v Austrálii a 6 týdnů v USA. (Trainspotter)
  • Ve 25. minutě se objeví narážka na seriál Skippy (od r. 1968). (Duoscop)
  • Sue (Linda Kozlowski) sa vypravila za Mickom Dundeem (Paul Hogan) do Walkabout Creek v Severnom Teritóriu. Skutočný Walkabout Creek je miestny hotel v malom mestečku McKinlay v štáte Queensland, kde sa scény v pube skutočne natáčali. (AxelWers)

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (viac)