Plavkyně

Dvě sestry to z válkou zničené Sýrie dotáhnou až na olympijské hry v Riu v roce 2016 a na téhle riskantní cestě prokážou pevné odhodlání i skvělou plaveckou techniku. (Netflix)

gemi

Docela zajímavý pohled na uprchlíky z druhé strany, tedy z jejich pohledu. Jednak je to roadtrip, ve kterém se pořád něco děje, ale hlavně je to based on true story. Hlavní hrdinkou je Yusra Mardini. Stopáž je dost dlouhá. Kdyby se to o dvacet minut zkrátilo, prospělo by to dramaturgii. Na druhou stranu, takto to zase lépe dokresluje atmosféru. Ovšem český dabing na Netflixu to teda zabil. Občas postavy mluví, jako by byly v plechovém kontejneru (aniž by v něm byly). Ale za to film nemůže. Takže sice slabší, ale pořád čtyři. ()

RAFT

Film inspirovaný podle skutečné události .Popravdě první polovina filmu je více napinavější a ta druhá půlka se vcelku vleče ale,jinak dobré.Za mě 60% ()

mata77

Príbeh, inšpirovaný zážitkami dvoch sestier zo Sýrie. Prvá polovica filmu je napínavejšia a aj emotívnejšia, venuje sa dôvodom a procesu úteku z rodnej krajiny. Dej pri tom sleduje rôznorodú skupinku utečencov z rôznych krajín. Divák sa môže sám rozhodnúť, či bude utečencom fandiť, alebo či bude skôr riešiť dôsledky na jednotlivé krajiny, ktorými sa masa utečencov presúva. Tvorcovia netlačia ani na jednu stranu, zameriavajú sa na stvárnenie emócií konkrétnych momentov a neboja sa ukázať aj negatívne stránky. Druhá polovica filmu zvoľnila, napätie sa uvoľnilo a zostala len dráma. ()

JenYu

Trochu lepší průměr, který zaujme především vykreslením cesty uprchlíků ze Sýrie do Evropy. Pozoruhodné bylo odhodlání hlavní hrdinky. V některých scénách jsem měla však pocit, že se film snaží být grandiózně patetický a ne úplně se mu to daří. ()

Tomas_PO

Reálny príbeh doby dneška - vojna a následná migrácia. Skľučujúce sú najmä scény úteku, pri ktorých sa človek aj na diaľku cíti absolútne bezmocne. Scény zo Sýrie prídu naopak až príliš idylické a z Nemecka zas úplne realistické. V každom prípade z tejto témy sa dalo vyťažiť omnoho viac, či už so zameraním na sociálnu oblasť, vojnu, migráciu, politiku, ale aj spojenie s Olympiádou. ()

fafejt001

Za mne výborné . Skvěle natočeno, ale mohlo to být o něco kratší.  Občas se to malinko tahlo.  Ale jinak  celkově výborně natočeno.  Tož asi tak. ()

Zix.

Zajímavý příběh sester,  které chtěli nový život pro sebe a svou rodinu, tak uprchli z válečného domova. Co se týče uprchlické části, tak to nemělo chybu a bylo to fajn. Boj o přežití se mi libil, protože byl jiný než v jiných filmech a každý o tomhle slyšel, akorát to většina z nás nezažila a pouze jsme o tom četli. Je trochu škoda, že název filmu trochu zavádí, neviděl jsem sice trailer, ale podle popisku filmu jsem očekával hlavně sportovní film, kde všichni sledujeme snahu sportovce a předem známe výsledek. Ta sportovní část mě už ani tolik proto nebrala. Mile mě tedy překvapilo jak velká část byla o cestě do Německa. ()

NikiVai

Velmi zajímavý a silný příběh. Skvěle natočený, skvěle odehraný. Tenhle film vás donutí přemýšlet o spoustě věcí, o ceně života, o tom, proč není na světě pro každého bezpečné místo k žití, o našem vlastním vnímání uprchlíků, ale i o tom, jaké by to bylo se jím stát. Mardini sestry utekly ze Sýrie, přesto svou vlast milují dál a své životy nasměrovaly tak, aby mohly pomáhat druhým, jsou to obdivuhodné ženy. ()

Gyl

Pustil bych to povinně všem, kdo nadávají na uprchlíky a že si sem jen přijeli pro dávky a doma se jim nic neděje a mají se jak v bavlnce a jsou pěkně vychcaní... A podobně. Docela drsný film, který mi tedy sobotní večer zrovna nevylepšil, ale jsem rád, že jsem ho viděl. ()

Reyer

Mám rád filmy podle skutečné události. Ale tohle bylo dost pritazene za vlasy. A kdyby byl o 40 minut kratší, byl by zajímavější. ()

ujfi

Film ukazuje, jak rychle se z komfortu člověk dostane na hranici přežití. Dobre natočené s předvídatelným koncem, ale přesto to působí zcela uveritelne. Pekny příběh… ()

Maxathor

Dobrý příběh, ale je to utahané a místy i nudné. Všechny sluníčkáře to potěší, ale s realitou to nemá moc společného... ()

leafroller

Je důležité ukazovat lidem, že Syřané jsou úplně stejně normální jako my. Nebo že Syřané toho vědí o nás stejně, jako my o nich. Schválně se zkuste někoho zeptat, kde je Sýrie a s kým má hranice. Několik mimořádně důležitých věcí jsme se však bohužel nedozvěděli, čímž byla pointa filmu značně oslabena. Například že drtivá většina bomb dopadnuvších na Sýrii patřila USA a Francii. A absolutně všechny bomby tam dopadly kvůli penězům. Smutnou poznámkou pod čarou je fakt, že k českému divákovi se tato fakta dostanou pouze ve formě "Sýrie zmítané válkou". ()