Veterinár Herman Varnick nariadi svojim podriadeným, aby mu zohnali ďalších psov na jeho pokusy. Pri vykradnutí obchodu so zvieratami sa však šteniatku bernardína podarí utiecť a nepozorovane sa dostať do domu Newtonovcov. Je to celkom normálna, pokojná rodinka. Ale len do chvíle, kým ich život a bytové zariadenie kompletne nezmení práve bernardín Beethoven. Zapáči sa mu pekný dom so záhradou, ktorý je otvorený všetkým hosťom. Päťročná dcéra Emily a desaťročný Ted, trinásťročná Ryce i mama Alice sa domnievajú, že otec George konečne vyslyšal ich detské prianie a šteniatko im kúpil. Ten je ochotný nechať psa v dome len dovtedy, kým sa neprihlási jeho majiteľ. Bernardín však rastie ako z vody a keď sa nasťahuje do Georgeovej manželskej postele, zdá sa, že pohár trpezlivosti pretiekol... (TV Markíza)

Aleee89

Když jsem byla malá, tak jsem měla tenhle film hodně ráda. Dneska už to tak horké sice není, ale myslím, že to pořád potěší a je to prostě ideální rodinný film, kde není nouze o vtipné a milé situace. Sice o hereckých výkonech se tady moc mluvit nedá, ale o tohle tu ani tak moc nejde, Beethowen je prostě fajn sám o sobě. ()

Radyo

Typická rodinná komedie, která se snaží zalíbit malým i velkým divákům. Tady k tomu zalíbení se má napomoci i "roztomilý" nejlepší přítel člověka, bernardýn Beethoven. Ale jelikož nesnáším přerostlé a věčně slintající psy, a tady je polovina vtipných situací postavena na faktu, že Beethoven poslintá všechno na co přijde, musím tenhle film ohodnotit jen jednou hvězdičkou. ()

mirec88

Pre mňa osobne jedna z klasických rodinných komédií môjho detstva, na ktorú nedám dopustiť. Neverím, že ako deti ste to nemilovali tí, ktorí ste dali nízke hodnotenia. Veď je to zábava od začiatku do konca. Vždy som mal rád zvieratá a filmy s nimi a takéto aj keď trochu hlúpučké sú fajn. Možno nadhodnocujem, ale pre mňa je to film, ktorý som videl už minimálne 10x a kedykoľvek si ho môžem pozrieť a zabaviť sa. ()

draggo

Místy vtipná, místy trapná komedie. Bohužel tu psí rasu jakou reprezentuje Beethoven nijak nemusím, takže mi nijak k srdci nepřirostl. A těch trapných momentů je bohužel víc než těch vtipných (zvlášť to že furt něco oslintává je pak už trapný). Stále ale koukatelné a na zabití odpoledne postačujcí dílko. 45% a 2*. ()

Zagros

Klasický rodinný film z mého mládí. Sledovat to teď, byl bych asi kritičtější, ale jako malému se mi to líbilo velmi a film jsem viděl mnohokrát. Hlavní čtyřnohý hrdina a sympatická rodinka si mě hned získali a držel jsem jim palce po celou dobu. Z objektivnějšího pohledu by se dalo leccos vytýkat, ale dělat to nehodlám. V rámci žánru dobrý film a jiné ambice nikdy neměl. Mám na něj hezké vzpomínky, teď mu rád dám tři hvězdy a v budoucnu se někdy ještě mrknu s dětmi. ()

• Ve scéně, kdy si večer Beethoven zapne televizi, vysílají film Vlkodlak (1941). (stursky)
  • V závěru, kdy Ted (Christopher Castile) řídí auto a vjede do laboratoře, tak při průjezdu posledními dveřmi shodí všechny připravené injekce. Ty však (kvůli příběhu) jsou znovu odraženy v následujícím záběru. (johnnymay)
  • Výcvik psa Beethovena měla na starosti Eleanor Keaton, vdova po herci Busteru Keatonovi. Z velké části se na výcviku podílela také škola pro psí herce Accurate Animal Action, kterou vedou od roku 1978 na svém ranči v Los Angeles zakladatel Karl Lewis Miller se svou dcerou Teresou Ann Miller. (Mara12)

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (viac)