Benjiho vianočný príbeh

(TV film)
  • Slovensko Úžasný svet Benjiho (viac)
všetky plagáty

Kamera:

Don Reddy

Hudba:

Euel Box

V televíznom špeciále sa Benji dozvie od milého starého Krisa Kringlea (RON MOODY), ako sa na celom svete slávia Vianoce, ako ich chápu rozdielne kultúry. A napokon sa porozprávajú aj o skutočnom význame najkrajších sviatkov roka. (oficiálny text distribútora)

freddy

Velice zvláštní 25minutový film, který má sice v názvu jméno pejska Benjiho, ale Benji je zde jen čímsi druhořadým a rozhodně nejde o nějaké jeho další zvláštní dobrodružství. Zde jsou v hlavní roli lidé, a to konkrétně Benjiho majitelky, které jsou v malém horském městečku ve Švýcarsku pozvány, aby se pejsek Benji zúčastnil zdejšího průvodu. Jenže ještě předtím je jakýsi zvláštní muž pozve do své dílny, protože jeho zaměstnanci mají Benjiho velice rádi a rádi by se s touto filmovou hvězdou setkali. A tak se všichni ocitnou v dílně Santa Clause. Nápad je to zajímavý, dokonce přímo úžasný, divák se dozví, jak se slaví Vánoce v různých částech světa, a celý film disponuje jakýmsi zvláštním kouzlem, musím říct, že ten nápad byl úchvatný. Jenže je tu jedno obrovské ALE. Film láká na postavu Benjiho a člověk tak má určitou představu, co asi od toho filmu může očekávat. A když pak dostane něco docela jiného, když účast Benjiho spočívá v tom, že ho celou dobu jen někdo nosí po ruce nebo hladí,a v tom filmu jde ve skutečnosti o něco jiného, tak pak můžou zavládnout rozpačité pocity z celého filmu, a to se právě mně stalo. Pokud by to byla krátkometrážní variace na Santa Clause, tak bych byl asi u vytržení a neváhal s nadprůměrným hodnocením. Ale jelikož jsem dostal něco jiného, než co jsem očekával, tak hodnotím jen průměrně, i když je to zajímavé, i když je to atraktivní, tak ty rozpačité pocity z hlavy prostě dostat nemůžu a jen díky celkové atraktivitě tohoto filmu nehodnotím ještě hůř. ()

Incantator

Ak sa všetky Benjiho Vianoce niesli v podobnom duchu, v akom ich zobrazil tento krátkometrážny film, tak toho psa úprimne ľutujem. Necelú pol hodinu strávime spolu s ním v nezaujímavom meste síce s peknou, avšak ničím výnimočnou vianočnou atmosférou. Stretneme sa s nie veľmi sympatickým Mikulášom, ktorý k rozvážaniu darčekov potrebuje technický podporný tím a pritom ani v najmenšej miere neevokuje posla Vianoc. Áno, istá prezentácia rozmanitých vianočných obyčajov je pozorovateľná, no o samotnom Benjim a jeho majiteľke sa nedá povedať takmer nič, keďže v krátkej stopáži nedokážu zaujať či niečím vyniknúť. Tá istá krátka stopáž však má aj jedno pozitívum - film rýchlo skončí a rovnako rýchlo zapadne prachom aj v archívoch TV JOJ +, ktorá ho v premiére vysielala, aj v mysliach divákov. (5.1.2011) ()