Dobrou noc, mami

• USA Goodnight Mommy

Dvojčata přijíždí do venkovského domu své matky. Tvrdí jim, že absolvovala plastickou operaci obličeje, a její tvář je proto zahalená v obvazech. Čím podivnější a nevyzpytatelnější je její chování, tím víc se chlapců zmocňuje děsivá obava, že žena skrytá pod obvazy vůbec není jejich matka. (Prime Video)

Marceloo

Dvaja chlapci prichádzajú k svojej matke, aby u nej strávili nejaký čas. S prekvapením zisťujú, že má v dôsledku kozmetického zákroku na tvári bandáže. Rovnako ich prekvapia nové pravidlá domu, ktoré značne obmedzujú ich zábavu. Nadobudnú pocit, že s ich matkou niečo nie je v poriadku a rozhodnú sa tento problém vyriešiť vlastnou cestou. - Jeden z najzbytočnejších remakeov ever made a tiež nesmierne iritujúci film. To, že je námet prevzatý z jedného z najzaujímavejších európskych hororov poslednej dekády, bolo jasné už od ohlásenia, ale že to vykradlo hlavný song z komerčného Annabelle: Creation fanúšikov hororu určite nepoteší. Pri závere v stodole som mal tiež pocit, že som v posledných mesiacoch niekde videl presne to isté (keby niekto vedel kde, napíšte do pošty, budem vám vďačný). Takže ide o úplne zbytočný film, ktorý je po psychologickej stránke a čo sa týka zobrazenia brutality tak slabý, že lutujem to, že som sem pár dní dozadu pridal žáner horor a thriller. ()

Marze

Neni to spatny film, ale je tak houzevnate ponury, ze je ho tezke doporucit. Neni tak sokujici jako original Veroniky Franz z roku 2014 Dobrou mamo, ale je to stale temny psychologicky uzkostny , melodramaticky thriller. Film se viditelne snazi byt prumerny, ale na rozdil od mboha jinych remaku se mu to dari. Detsti herci odvedli dobrou praci. ()

oveckaoa

Originál jsem neviděl  a ani teda nechci jelikož už tohle byla nuda. 2 kluci jdou na návštěvu k matce ta je zafačovaná a oni si pak myslí, že to není ona  tak ji unesou a chtějí zabít. Ona jednomu pak řekne, že to je ona jen neměla kontaktní čočky tak ji pustí a ona mu řekne, že měl bratra , kterého zastřelil a on pak zabije i ji a na konci si představuje, že žijou.  3/4 filmu je v pohodě pointa je , ale divná vícekrát to vidět nechci jelikož není o co stát. Ty hororové scény nedávají ani smysl pokud byla totiž dříve mrtvá nemohl s ní mluvit to samé ti policajti a nebo nás režisér tahá za fusekle. 40 procent ()

Necrotongue

Za jiných okolností bych klidně přidal i čtvrtou hvězdičku, jenže jsem měl s touto záležitostí jistý problém. Po většinu stopáže jsem se tak trochu nudil. Když došlo na dialogy, bylo všechno v pořádku a oba bráchové měli ideální vzhled pro budování tísnivé atmosféry, ale doba mezi rozhovory nebo jakoukoli vzájemnou interakcí postav byla tak nějak nevyužitá. Pozor! V dalším textu by se mohl vyskytnout možný spoiler. I přes mé připomínky musím uznat, že se tvůrcům dařilo pracovat s atmosférou, uměli vybudovat i určité napětí a dokonale mě zmátli, pokud šlo o finální rozuzlení. Většinou dokážu předem odhadnout, jak se asi ten který příběh vyvine, ale v tomto případě jsem byl úplně mimo. Jak jsem napsal na začátku, nebýt těch hluchých míst, přihodil bych čtvrtý kousek. Naomi Watts (pokud to byla ona, protože si nejsem jistý barvou jejích očí) zahrála přesvědčivě, a jak nemusím (alespoň většinou) dětské herce, tak tady to podle mě vystřihla dvojčata parádně. / Poučení: Pozor! Stará stodola opravdu dobře hoří. ()

verbal

Zjednodušená předělávka úmorného rakouského artového srance a hraný dabing pro požírače horkých psů, využívající zejména toho, že esperanto pro retardy nijak nerozlišuje slovesa ve druhých osobách jednotného a množného čísla. Pointa opět průhledná jako podprsenka Míši Hanekeho, ovšem díky „absenci vysokého umění“ to docela odsejpá, fuckani jsou sympatičtí a Naomi, věkem dávno za hranicí důstojné píchatelnosti, má pořád jakous takous wattáž, přičemž s igelitkou z Tesca přes hlavu by se s ní s trochou úchylné gerontofantazie ještě pořád daly zavařovat kompoty. Na tomto místě přestanou ti hloupější slabikovat, neboť následuje z díla vyplývající bojlerové poučení pro dosud nezbotoxované a neodsáté hospodyňky s pokrčenými xichty, které na ostřejší tužky sice vybafne již zhruba po 10 až 15 minutách projekce, ale třeba LIVČOVI a jeho ségře by to mohlo docela zkazit devadesátiminutové intenzivní cucání palce: „Vylepšit se pro masařky na plastickou kliniku se vypravte pouze v případě, až se důkladně přesvědčíte, že vašim antikoncepčním selháním nejebe! ()

• Los Angeles Times pochválil výkon Naomi Watts, ale dodal, že film „sťahuje príliš veľa z násilia a mučenia, ktoré z originálu urobili tak vznešené martýrium“.  (Arsenal83)