Absolvent právnické fakulty Roger Baron přijíždí do New Yorku, aby pracoval pro svůj právnický idol, Edwarda Dodda, jehož vynalézavá taktika z něj v šedesátých a sedmdesátých letech učinila jednoho z nejrespektovanějších právních zástupců. Dnes už je však Dodd pouhým stínem bývalého génia, zahořklý narkoman, živící se obhajováním drobných drogových dealerů. Rogerovi se přesto podaří znovu probudit tygra, když ho přiměje, aby vzal zdánlivě ztracený případ Korejce Shu Kai Kima, jenž byl před osmi lety odsouzen za vraždu a nyní je obviněn ze zabití spoluvězně. S Rogerovou pomocí Dodd odhalí řadu pochybení, které tenkrát nevinného muže poslaly za mříže a navzdory mnoha protivenstvím, nepříznivým okolnostem a mocným nepřátelům se rozhodne znovu původní případ otevřít. (oficiálny text distribútora)

boni

U nás zapomenutý film, ale to nic nemění na faktu, že to je naprosto prvotřídní kriminálka ze soudního prostředí, která zaujme nejen vymazleným scénářem, ale i hereckým obsazením, kde tradičně vládne James Woods, tentokráte s nepadnoucím culíkem, a mladým Downem JunioRem v patách. Osmdesátky byly prostě co se týče filmů nedostižné a musím říct, že mi vždy udělá velkou radost, když objevím nějaký takhle mně prozatím neznámý klenot. Silné čtyři hvězdy. ()

Likan7

Rutinní film ze soudního prostředí, který není moc zajímavý. Možná jen mladým Downeym, který už tehdy byl dobrý herec. Jinak nevidím důvod, proč by Obhájce pravdy neměl skončit v propadlišti dějin. ()

masekjc

James " Lorenzo Lamas " Woods a Robert " ňuňánek " Downey jr.v pravnickém dramatu, které řeší na prvni pohled jasný a uzavřený případ.Kluci se do toho pustěj na plný pecky a když to vypadá, že se to ani po takovém úsilí nepohne, tak....no to už si budete muset zjistit samy.Skvělé herecké výkony a přesná režie, tak to ma být :-) ()

Devilskitten

Méně známé krimi, což je škoda, protože se tento film nemá za co stydět. Skvělé herecké obsazení, děj nikde nevázne, film má spoustu výborných momentů, dobrou zápletku. Rozhodně dobrý počin Josepha Rubena. ()

leonskennedy

Na to že jde jen o soudní přelíčení a vyšetřování případu je to i poměrně akční.Dobře se na to kouká exceluje samozřejmě opět vynikající James Woods(s příšerným culíkem) k tomu mladej Downey Jr. jen škoda že jsem nezaregistroval Woodyho Harrelsona:-( ()