Nevrlá samotářka si poklidně žije jenom se svým psem. Když ale za bouře sousedům někdo unese dcerku, pustí se do boje proti přírodním živlům i vlastní temné minulosti. (Netflix)

jokino

Film s veľkým potenciálom, zo začiatku to vyzeralo fakt sľubne - relatívne tvrdo, chladne, upršane, špinavo, "temnejšie". Ale čoskoro to prešlo do pre mňa značne nudnej fáze, stalo sa to hrozne vlečúcim a uťahaným, nezáživným, až ma to skoro prestalo baviť. Škoda, mohlo to byť podstatne lepšie, ale soundtrack to má dobrý.. ()

xxmurphyxx

Stará baba s flintou, psom a čiernoškou chodí po lese a hľadá jej malé decko, ktoré uniesol ako inak hnusný, prijebaný, agresívny beloch s mental issues a sem tam dá na piču parte trénovaných žoldnierov, alebo sa pohompála po rozbitom moste v rokline. Ďalšia woke kokotina. Ale príroda bola pekná a Logan je charizmatický týpek. Aj keď je hnusný beloch. A zrejme aj hetero. Fuj. ()

blazma

Zvláštní mysteriózní drama. Nebylo to špatný, ale celkový dojem byl za mě podprůměrný, natahovaný a až moc tichých míst, kdy se nic nedělo nebo tam vůbec nemusely být. ()

Charvy.666

Malinko nadhodnotím, ale vlastně ne o moc, diky tomu že Netflix příjemně překvapil, což už se mi dlouho nestalo. Nikdo nemohl čekat dalšího J.Wicka ale pokud vám nevadí malý a poctivý survival/revenge s "rodinným" přesahem, nudit se nebudete. 70% ()

Eddemi

Prva a posledna tretina dobre. Stred stacilo menej prepalit, urobit viac napinavejsi ako stupidnejsi a bolo by to cele uplne fajn :-) ()

Kropajda1

Příběh je sice úplně mimo realitu, ale když se vezme v potaz celá nabídka Netflixu, tak bych to zařadila ještě do lehce nadprůměrné tvorby. V poslední době bohužel chybí silná témata a pokud se film neinspiruje skutečným příběhem, je to většinou neuvěřitelná slátanina. To ovšem není jen problémem tvorby z Netflixu. Je naprosto k uzoufání, že se streamy předhání v kvantitě a nějak zapomínají na kvalitu. Jen kdyby alespoň reálně zvážili schopnosti lidí s přihlédnutím k věku, nebo si od těch desítek poradců, co mají k dispozici, nechali třeba vysvětlit, jak asi bolí zaseknutá sekera nebo nůž v těle, jak to omezí vitalitu člověka, atd. Takto to působí, že předpokládají, že jejich divácká základna jsou jen idioti. Ale hlavně že má každý americký film závěrečné titulky 10 minut. A to tam všichni nosí svačiny celebritám, nebo je tam i někdo, kdo se zamyslí nad scénářem. U každého filmu a seriálu v poslední době vážně přemýšlím o tom, kdo na to mohl dát peníze. Od akčnáku s nesmrtelným hrdinou Rambem americká kinematografie moc dalekou cestu neušla. ()

Rian_witcher

Allison Janney mě po roli trhlé babičky v seriálu Máma příjemně překvapila. Už jen pro skvěle zvládnuté bitky, kdy se rvala opravdu stylem boje o život, kdy je vše dovoleno a každý předmět se hodí. Díky tomu mi nepřišlo trapné sledovat bitku vychrtlé šedesátnice proti trénovanému vojáku speciálních jednotek. A první hodinka uběhla skvěle. Pak ale přišla trapná snaha scénáristů za každou cenu zkusit diváka překvapit. A tam šel celý film o dvě třídy níž. Nastali trapné dialogy a vysvětlování a tempo z počátku filmu se změnilo v blábolení bez akce. Škoda :( ()

albiebennett

Film se táhne uměřeně věku hlavní protagonistky. Pomalé tempo, příšerné dialogy, nevýrazní herci a záporák, který byl úplným idiotem a mohl film ukončit o půl dřív. Jestli je tohle je ukázkou dalšího pokusu  women power, kde vám nakope zadek i babička tak je to sakra málo. ()

Heywood

Tak to bylo překvápko. Některé záběry exteriérů byly naprosto úchvatné. Příběh měl hlavu i patu se zápletkou, která vylézala postupně a gradovala. Na nic si to nehrálo a i bojové scény jsou spíše komorní. Hlavní záporák je v typickém módu zoufalce a nenávistného člověka, který viní celý svět jenom ne sebe, kompars okolo byl přijatelný, konec očekávaný, ale neměl to patetické přehrávání. Rozhodně to nebyl film, při které si snadno odskakujete pro pivo, pak brambůrky, pak zmrzku na špeijli a o nic jste nepřišli. Nehledejte v tom žádné rambiády, protože RAMBO je jen filmový kýč a tohle nechtělo být kýčem, ale "jen" akční kriminálkou. Za to "jen" 70%. ()

Kushina

V celku zábavný akční thriller. Nenudil jsem se, akce byla, příběh taky, napětí trošku pokulhávalo a zápletka jen na začátku vlastně. Ale i tak to nebylo špatný a člověk se zabavil. 60% ()

Fracek

Zase jednou solidně vypadající stará ženská, kvalitní liják, zeleně jak u cvokaře a nikdo se s ničím moc nepaře. Kamera v pohodě, prostě pohodička. ()

Machaut

Ale jo, dívalo se na to dobře, je to tak na 3,5 hvězdičky. Dobrá atmosféra, kamera, zvuk. Libily se mi hrátky z formátem. Začátek 2.39:1 při začátku hledání dítěte se formát změní na 2.00:1 a v závěru nalezení dítěte Lou zpět na 2.39:1. ()

Polux

4/10 | V aktuálně populárním subžánru "staří lidé dávají někomu na prdel" jsou filmy, které dokážou divákovi své titulní postavy prodat takovým způsobem, že nemá žádný problém uvěřit, že by to v rámci filmové reality dokázaly, aniž by to z jejích oponentů dělalo neschopné až směšné idioty (pochopitelně Taken, Wick nebo Nobody). Pak jsou filmy, které se o to alespoň snaží a s proměnlivou úspěšností to jakžtakž funguje (nový Halloween, nedávný The Old Man na poli sérií). A pak jsou filmy jako je tenhle. | Nejprve pozitiva. Herecká veteránka Janney v hlavní roli hraje hodně slušně a když píšu hraje, tak myslím tu dramatickou část (podání dialogů, výrazy tváře, pohledy do kamery, atd.). Tak, to bychom stran plusů měli vše a teď ten zbytek. Už dlouho jsem ve filmech nezažil tak intenzivní pocit, že nějaká postava něco dělá proto, že to tak scénář vyžaduje a nikoliv proto, že by toho byla fyzicky schopna. Akce je tady nemnoho a i to málo je natočeno bez jakékoliv snahy nebo invence, přičemž bitka ve srubu uprostřed filmu je, svou snahou vykreslit Janney jako kompetentní soupeřku svým protivníkům, vyloženě k smíchu. Jakékoliv survival prvky v podstatě neexistují, šokující plot twist nedává žádný smysl, psychologie veškerých postav se pohybuje někde na úrovni dětí na pískovišti, hlavní záporák (údajně to voják ze speciálních jednotek:-)) je totálně nevýrazný (tedy kromě toho, že je neschopný idiot:-)) a finální bitka na majáku a pláži dává divákovi poslední mocnou "suspension of disbelief" ránu z milosti. | Jediná věc, která tento "další prefabrikát by Neflix v řadě" táhne nahoru je Janney, ale co z toho, když ji všichni okolo (před i za kamerou) během celého filmu pravidelně a průběžně hází klacky, vlastně klády, pod nohy. Viděno a obratem zapomenuto. | PeZet ()

NikiVai

Bylo to takový drsný, naturalistický, bez zbytečných okolků a kliček. Přesto si to moji pozornost nedokázalo úplně udržet. Ač akční, tak jsem se místy nudila, protože se docela dalo předvídat co se za chvíli stane. Jako jo, jednou se na to dalo podívat, víckrát už nemusím. ()

Mukade

Craven zasa hrá šerifa lol ...................... Nedostatky boli u mňa akosi kompenzované a presiahnuté eyecandy prírodou, eyecandy Jurnee, charizmou Janney a kompetentnou réžiou Foerster (Už jej Undeworld mám na rozdiel od väčšiny rád :)) ()

Sopholojong

A ocenenie za "Najnelogickejsi mainstreamovy film roku" vyhrava Lou... Ak som nedavno pisal ohladom Butlerovho "Plane" ako o pocte "willisovkam", takto tento paskvil je cista "chuck-norrisovka" so vsetkymi moznymi zapormi. Dochodkyna porazajuca v chatke dvoch (jedneho stokiloveho) vycvicenych zabijakov, samovrazedkyna, ktora ma zrazu potrebu zit a zachranovat, vybuchnute auto po minutach stale horiace v intenzivnom dazdi (ten viditelne umely)... k incidentu s padom "kanonoveho" rebrika a finalovej bitke s "drevenym klackom" sa ani nejdem vyjadrovat. Samozrejme nechyba helikoptera, dobry stary polda, rodinne morality a uplne "akoze" twistova koncovka. Dve vahajuce hviezdy za oscarovu, v mode "The Hunted" hrajucu Allison a za ten jeden az "fordovsky" zaber pohladu z verandy so psom do zadazdeneho lesa s prebleskujucimi slnecnymi "paprskami". ()