Angličanka

Cesty Eliho Whippa, vysloužilého zvěda a člena kmene Pawnee, se zkříží s Angličankou Cornelií Lockeovou, která se chce pomstít muži, jenž je podle ní zodpovědný za smrt jejího dítěte. (HBO Max)

DavidS.

Američtí pionýři jako banda vrahů a násilníků, že by i apokrajina Mad Maxe bledla strachem, a poučení, že nejlepším sportem pro anglickou lady je lukostřelba...Až absurdní hybrid silných scén, které ale ne vždy dávají dobový i logický smysl a dějí se jen ze scénáristické zlovůle a nikoliv reálného směřování charakterů. ()

Chmur

Atraktivní prostředí, místy okouzlující kamera, občasné silné scény. Nic z toho nemůže zachránit divně vykonstruováný příběh, nepřirozené dialogy a nepříliš uvěřitelné herecké výkony. ()

KoRner

Prvá polovica výborná - máme tu honbu za pomstou, indiánskeho vojaka, ktorý to dobre vie s puškou, krásne prostredie, sakramensky slizkých zaporákov a každú časť nejakú prestrelku. Druhá polovica, keď uz dôjde na "dojemný ľudský príbeh" už akoby stratila tempo a rôzne prestrihy, ktorými si režisér skracoval minutáž urobili z toho poriadny chaos, kde človek už ani poriadne nevie, kde sa dej vlastne nachádza. Herci sa aspoň predviedli, sú fakt výborní, avšak na to odfláknuté finále sa proste zabudnúť nedá. ()

Zagros

Angličanka měla tu nevýhodu, že jsem před ní viděl dvě Sheridanovy série 1883 a 1923, které byly skvělé. Angličanka je „jenom“ dobrá. Atraktivní prostředí Divokého západu, dobré obsazení, poměrně zajímavé postavy a krásné scenérie, to všechno jsou plusy seriálu. Bohužel jsou tady i výrazné mínusy. Dají se asi všechny zahrnout pod zbytečné nadužívání technických možností. Mám na mysli například snímání kamery z nezvyklých úhlů (ty opakované podhledy při rozhovorech byly velmi rušivé), podivné a časté přeostření kamery a především častou a špatnou dramatizaci. Proč hraje dramatická hudba a je použitý zpomalený záběr už při tak běžné situaci jako je vystoupení z dostavníku? Pokud je tohle použito příliš často, ztrácí to na působivosti a ta pak schází u těch opravdu dramatických scén. Příště tyhle technické hrátky ořezat a bude to lepší. Samotný příběh je vcelku zajímavý, jen mi přišel lehce neuhlazený a někdy zbytečně pomotaný. Obloukem se vrátím na začátek a zopakuji, že Angličanka je dobrý seriál. Doporučuji ale raději dva Sheridanovy seriály 1883 a 1923. ()

Wally

Úžasná záležitost! Bylo to tu napsáno již 100x, ale i já musím zmínit vizuální stránku, kdy v každém dílu bylo přes 20 scén, které by si zasloužily zastavit, vytisknout a pověsit na zeď...nádherná práce! Jinak velice poetická westernová série, která ukazuje bez obalu syrovou skutečnost při osídlování Divokého západu...z některých scén mrazí v zádech. No a obsazení a herecké výkony jsou třešnička na dortu...a to nejen ústřední pár E. Blunt a Ch. Spencer, ale v podstatě každá postava, která se tu objeví. Za mne bych dal trošku víc akce...ale je to i tak strašně dobré... ()

santiamén

Sérii táhnou vedlejší postavy. Kdyby to bylo o nich, bavilo by mě to notně víc. Hlavní hrdinka furt bulí a zbytečná romantická linka pohřbila můj zájem o osud obou hlavních postav. ()

Pawlisman

Kýč a patos dobrý, krajinky dobrý, zajímavé tempo jednotlivých dílů a vůbec nevšednost poskládaného toku děje, to vše působí poměrně originálně. Ale je to pro mě příliš nesourodé a skutečně příliš romanticky patetické to zběsilé zabíjení a potkávání a střílení z luku za keř atp. ()

warrenur

Anglicanka sa mi nakoniec po vzhliadnuti vsetkych casti celkovo zapacila. Clovek si musi zvyknut na vystavanie epizody a akceptovat niektore nahodne alebo wtf-sceny. Tvrdy svet a kratka zivotnost prvych osadnikov bola pomerne jasnym odkazom. Emily Blunt je vyborna. V niektorych clivych scenach mi velmi pripominala ju samu zo Sicaria, ked prisiel "na navstevu" Benicio Del Toro. Odporucam, ak vam nebude prekazat vyssie spominane. Po druhej epizode to uz dopozerate do konca. Niektori to vsak budu vnimat ako naivne exoticke "kontrastne spojenie" od Rosamunde. :) 68% ()

simon84

Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5, nakonec dal plnou. Serial jsem zkouknul za den, na jeden zatah. Emily je super. Chaske me hodne bavil. Muzu jen doporucit, dalsi wesetrnovy serial. tech neni nikdy dost. ()

barteca

Western s chvilkami poezie, lyrickými obrazy, přitom naturalistický. Scénář s propracovaným nevšedním příběhem skvostně zahraný. R. Spall v roli padoucha je vynikající, už mu žádnou kladnou roli nebudu věřit ;) (Trying) . ()

peetrejr

Emily Blunt a Chaske Spencer spolu tvoria skvelý pár na pľaci. Seriál Angličanka ma veľmi prekvapil. Ku podivu to nebol klasický western formát. Bola to proste klasická ukážka moderného kinamatografického umenia. Herecké výkony sú veľmi očarujúce a pôsobivé. Je tu veľa krvavých scénok a zvláštne je, že svojim spôsobom nie sú akčné. Vedie ma to teda k názoru, že to je veľmi dobre spracovaná dráma, ktorá je napriek tomu ešte realistická. Veľmi ma to bavilo a užíval som si každú chvíľu. Príbeh má úžasnú štruktúru a jeho prepracovanosť ma udivuje. V prvej časti sme mohli zažiť predstavenie postáv presne ako sa to patrí. Ďalšími dielami sa to celkom dosť naťahovalo. To je akože celý mínus tohoto seriálu. Proste sa mi neľúbi keď sa niečo naťahuje ako guma na trenkoch. Angličanku odporúčam každému kto sa nevie unudiť k smrti (pretože verte mi, je tu jedna časť kde sa hodinu hovorí, áno iba hovorí). ()

melloun

Obrazově nejkrásnější záležitost posledních let. Dechberoucí scenérie v kombinaci s chytře napsaným příběhem, který nevede za ručičku. Postavy jsou vnitřně rozervané a divoký západ je vykreslen velmi krutě bez příkras. Nakonec musím zmínit silné herecké výkony a hlavně vynikající Emily Blunt. ()

Rochester

Je to tak báječné, když jsme postupně vtahováni do příběhu, který byl mistrně natočen a v rolích perfektně obsazen. Mám moc ráda Emily Bunt a v této minisérii, byla naprosto skvělá. ()

Rockerman

Jak pokrevní bratr se sestrou dobyli divoký Západ. O genderové otázce a bílý zlých a hodných rudých se vyjadřovat nebudu. Raději napíšu, že Emilka je stále krásná, že tempo je pomalé, jako v každém westernu a nevadí to a že se jedná o velmi dobrou sérii s hodně překvapivým rozuzlením, ikdyž likvidaci největšího padoucha jsem si představoval jinak. ()

Automaniak

Tak nějak tomu lehce nadržuji. Emily Blunt někdy sexy, někdy extra sexy...Hugo Blick asi bude trochu podivín, proto se v některých explicitních scénách mohl trochu více vyřádit. Sumasumárům 90%. ()

kondor77

Atraktivní emancipovaná žena a hrdý indián versus zlí muži (jejichž ideoví potomci jsou dozajista voliči Trumpa). Jedna hvězdička za ten hnusný špinavý svět (pro mě nepřiznaná hlavní "postava") a druhá za sympatické padouchy. Poznámka na okraj: čtvrtá epizoda by mohla vyřešit problém nedostatku látek způsobujících celkovou anestezii v zemích třetího světa, protože jen masochisté a liberálové při jejím sledování neupadnou do bezvědomí. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD