Vlkolak - Nočný lovec

(TV film)
  • Česko Vlkodlak: Noční lovec (viac)

Počas temnej a pochmúrnej noci sa z tieňov vynorí tajná skupina lovcov monštier, ktorí sa po smrti svojho vodcu zídu v strašidelnom sídle prastarého rodu. Pri podivnom a hrôzostrašnom pamätnom zhromaždení na počesť vodcovho života sú lovci vyzvaní k tajomnému a smrtonosnému súpereniu o mocnú relikviu. Čaká ich nočný lov, ktorý ich nakoniec privedie tvárou v tvár nebezpečnému monštru. Tento mrazivý a napínavý špeciál, inšpirovaný hororovými filmami z 30. a 40. rokov minulého storočia, si kladie za cieľ nahnať hrôzu a des, a predstaviť nové zákutie filmového vesmíru štúdia Marvel. (Disney+)

Hexx

Jo jo, to já můžu! Téměř hodinová honba za "příšerou" se slušným uvedením do "ringu". Záhy se to tak trošku otočí a lovce loví nečekaná "příšera číslo dvě". Škoda kratšího formátu, vydalo by to i na solidní celovečerák. I když v takovém případě už vidím zdejší hodnocení, pokleslé o min. 15%. ()

tein

Vůbec nevím co to mělo být. Horror, komedie (parodie) či co vlastně...? Každopádně se to i díky rozumné stopáži, při jednoduché zápletce, dalo v pohodě sledovat a bylo to i zábavné. Naštěstí zde Marvel nevsadil na násilné narvání rádoby vtipů i tam kam to nejde, na přehršel CGI efektů, plno vedlejších a nudných linií, a hlavně na jakousi politickou korektnost, čímž ostatně zabíjí veškerou svou poslední tvorbu. Toto je prostě svěží jednohubka s rozpočtem jistě setinovým než za různé poslední Mrvel "block bustery" a stupidní seriály, které rosrou jak nejedlé, či až jedovaté, houby po dešti. ()

majorzeman13

Povedený experiment od Marvelu. Pan Giacchino je nejen skvělý filmový skladatel hudby ,ale i hodně talentovaný režisér. Milé překvapení od tohoto studia ! ()

JasiraEk

Trochu jsem se podivila, že film má jen kolem 50 minut, ale vlastně mu to dost slušelo, větší stopáž by ho katapultovala k průměrnosti. Příběh je vlastně nesmírně jednoduchý, sejde se pár lovců nestvůr, kteří mezi sebou soupeří a snaží se zbavit nestvůry, dva z nich se dají dohromady proti ostatním a pak se to trochu zamotá. Moc se mi líbí černobílé pojetí s barevným závěrem a vlastně celé vyznění filmu. Je to prostě nenáročná oddechovka. ()

Johny203

V niektorých momentoch to má skvelú atmosféru, napríklad na úvod v bludisku. Určite by tomu pristalo viac zasadenie tak 100 rokov do minulosti a vadili mi tam tie typicky Marvelovské, príliš moderné dialógy, ktoré úplne rozbíjali celú atmosféru. Fajn debut a podobných odbočiek by som kľudne prijal aj viac, avšak dalo sa z toho vyťažiť viac, takže som mierne sklamaný. 60% ()

LaaYosh

Další poklona Éčkovým horrorům z minulého století? Totální čípovina ... 1* za vizuál "stromochpadlouse" a to se oplatí na tento výblitek nedívat. ()

drkaldj

Pěkně a stručně natočeno. Musím uznat že jsem neměl velké očekávání a o to víc jsem překvapen. Krásně temná atmosféra, z které dýchá láska k starým hororům. ()

Lukkas99

Tak nám studio Marvel nedávno nadělilo krátkometrážní Halloweenský speciál Werewolf by Night. No, popravdě musím říct, že mě po oznámení tohoto projektu vůbec nelákalo něco takového sledovat a bral jsem to jako zbytečný projekt už v tak enormním univerzu, i když do MCU přímo nezapadá. Jenže přišel první trailer a v tu chvíli se ve mě něco zlomilo a já se začínal opravdu těšit, jelikož upoutávka vypadala opravdu zajímavě. 54minutový snímek vypráví příběh o sjezdu těch nejlepších lovců monster na strašidelném hradě prastarého rodu, kde se musí po smrti svého vůdce Ulixese za temné a ponuré noci utkat v labyrintu o mocnou relikvii jménem "Bloodstone", který střeží záhadné monstrum. Jenže ani jeden z lovců netuší, že se další monstrum skrývá přímo mezi nimi. Werewolf by Night je opravdu pokus o něco jiného a také i když s pár nedostatky, celkem příjemné překvapení, které jsem po propadácích jako Thor: Love and Thunder (57%) a She-HULK: Attorney at Law (31%) uvítal a hlavně potřeboval, jelikož kvalita Marvelu bohužel dosti upadá! Takže ano, Werewolf by Night je celkem příjemných 54min, ale bohužel to má i dost chyb. Jednou z nich je krátká stopáž, díky které je děj hodně zrychlený a různé pasáže, jako osobní momenty, interakce mezi postavami, nebo akce, které vypadají zajímavě nejsou až tak propracované. Sice to není nic strašného, ale mít tak o 20min víc, snímek by vypadal o dost lépe! Dalším problémem je humor, který by tu na hororový projekt být nemusel a i já osobně jsem se těšil na to, že konečně dostaneme temnější Marvelovku, kde budeme napjatí, co se stane dál, co tentokrát vyleze z temnoty, nebo jaké nebezpečí čeká za dalším rohem. Ano, něco málo tu je, ale snímek si bohužel drží takový ten klasický, odlehčující Marvel humor. Sice ho tu není moc, ale občas to zkrátka kazí atmosféru daného momentu. Ale abych tu nepsal jen o mínusech. Co se týče pozitiv, tak za sebe mohu říct, že se mi opravdu líbí zvolený černobílý retro filtr, nebo to jak se tu pracuje se světlem a stíny, zvukem a postarší hudbou je naprostá dokonalost a většinou to navozuje tu pravou strašidelnou atmosféru! Dále tu je i jedna opravdu povedená scéna točená na jeden záběr, kdy se nám konečně odhalený vlkodlak utká s bandou stráží. Mimo to i samotný představitel vlkodlaka (Gael Garcia Bernal) je neskutečný sympaťák a postavu mi prodal hned v prvních minutách snímku. Jediné, co mi přišlo na škodu byl vlkodlakův vzhled, jelikož jsem čekal dvou metrovou CGI bestii, ale pro mé zklamání byl herec jen namaskovaný. Maska sice dobrá, ale chápete, co tím chci říct. Nakonec bych tu chtěl pochválit režiséra snímku Michaela Giacchina! I přesto, že to je úžasný hudební skladatel, který stvořil hudbu k sériím jako: Mission: Impossible, Jurský Svět, Planeta opic, Star Trek, Spider-Man, Úžasňákovi 1-2, ale také k filmům jako Králíček Jojo, Doctor Strange, nebo jeden z jeho posledních hudebních počinů k filmu The Batman (2022), kde jeho hudba pracuje naprosto senzačně, tak musím uznat, že i na jeho první filmový počin se Werewolf by Night celkem povedl a i když tam je stále co zlepšovat a pár problémů se tam najde, tak se rozhodně budu těšit na další Marvel speciály, pokud za nimi bude stát právě Giacchino! Celkem: 71% () (menej) (viac)

Leptictidium

Uffffffff. Strašně nudné, nemastné, neslané. Hororovou atmosféru zde najdete jen ve stopovém množství, trapná akce a tuctové postavy. Městečko, kde se příběh odehrává, je jako kdyby ho z kartonu na výtvarce vyrobili deváťáci. Ach jo. Film je černobílý a za otřesné kamery není skoro nic vidět. Jediná opatrná pochvala za Man-Thing, který vypadal dost cool, ale 1 postava a ještě k tomu vedlejší ničemu nepomůže. 4/10 ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (viac)

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

27.09.2022

Oceňovaný skladatel Michael Giacchino (Ztraceni, Star Trek, Válka o planetu opic) musí být s Kevinem Feigem velký kamarád, nejenže totiž od šéfa Marvelu dostal šanci natočit svůj režijní debut jako… (viac)