Nora chce, aby Dean celou věc už pustil z hlavy. Jemu ale minulost prostě nedá spát. Překvapivé přiznání nedává smysl. A dům pořád někdo hlídá. (Netflix)

Omnibus

„Brýle pilně leštíme, do oken si čumíme.“ Seriál by měl gradovat, ale já se nudím, pardon, měl jsem asi říct bojím. I když není o koho. Snad ne o blbce Deana, o naivní Noru či neviditelného „jsem tu zbytečně“ synáčka Cartera? Zbývá Elie, ke které jsem si vytvořil opravdu silný citový vztah... za pouhé dvě, tři minuty, co se během šesti epizod mihla barákem či zavlnila lýtkem v bazénu. Naopak rodina se neDĚSí ničeho. Překvapivě opouští bezpečný dům v maloměstské Neighbourhood watch area a v touze po adrenalinovém životě se vrací do velkoměstské džungle N.Y. Pan Brannock podplatil stěhováky a oni mu, i přes striktní zákaz manželky, přestěhovali do jejich 1+kk v sousedsky bezpečném Bronxu i obří nástěnku s podezřelými, aby se nenudil a měl se i nadále čím týrat a u čeho si rvát vlasy. Naomi Watts hořce pláče. Buď se jí stýská po fajn sousedech nebo jí návrat do N.Y. připomněl King Konga a pocit bezpečí v jeho tlapě. Nevíme. Tvůrci seriálu se vše snaží nějak smysluplně uzavřít, ale prolhaná Čoko Bulva jim háže klacky pod nohy dalším košatěním historek. Nezbývá než povodit diváky na provázku a připravit půdu i křoviny pro další šmírování kohokoli kýmkoli ve druhé sezóně. Slabé. Pouze tři šmíráci se v křoví tlačí. ()

Trevor

Klitorisáčka o svojom mužovi ten môj príživník, 125 kilová klitorisáčka o sebe som silná žena ktorá sa vie o seba postarať...liberálne mokré si versus realita slobodných mamičiek žobrajúcich o vysššie príspevky od štátu či klitorisáčky neschopné otvoriť dvere vo vlaku...dobre svetu jebe na tú chorú hlavu a Netflix je vlajkovou loďou tohto debilizmu...debilný impotentný liberálny prikokot Ryan Murphy ani v tejto epizóde nezabudol spomenúť poruchu erekcie a problémy so sexom opäť u belocha, nakoľko jemu samému sa evidentne erekcia dostaví iba keď ho bičíkom šľahá Sarah Paulsson prípadne ak mu nejaký muflón pchá svoju kládu do krkovičky...ccjb, úbohý záver. ()

Necrotongue

Finále proběhlo přesně podle mých očekávání, až na tu vcelku vtipnou vsuvku s Karen, díky níž jsem mohl přiklepnout i třetí pěticípou. Uzavření dějové linie se Stiflerovou mámou mě pobavilo, protože jsem se mohl chvíli alespoň škodolibě usmívat, když už mi tvůrci za celou sérii nedopřáli žádné napětí. Což o to, v předchozích dílech se sice občas pokoušeli o nějaké ty okamžiky, při nichž se měl senzitivnějším divákům zrychlit tep a nejeden z nich se zřejmě i přitulil ke svému oblíbenému plyšovému kamarádovi, ale mně, kterému byla celá rodina v podstatě protivná, to připadalo jako zoufalá snaha. Pro mě se tedy ani v závěrečné epizodě nic nezměnilo, protože se ukázalo, že si tvůrci nepřipravili žádné rozlučkové překvapení. P. S. Já tedy nejsem psycholog ani psychiatr, ale podle některých komentářů / recenzí, které jsem si přečetl pod jednotlivými díly bych si troufl odhadnout, že by měl jistý uživatel začít minimálně s terapií, pokud ne rovnou s medikací. / Poučení: Výhra nemusí být vždy skutečnou výhrou, někdy se může jednat i o vítězství Pyrrhy. ()

Anderton

Finále vyzerá presne tak, ako by ste čakali od dcéry Davida Lyncha. A to nielen režijne, ale aj scenáristicky. Vidím vás tak nie je klasickou detektívkou, ale niečo medzi trilerom a hororom v mindfuckovom vydaní. Finále sezóny vás tak môže výrazne sklamať, alebo môžete byť aj bezbreho nadšení odvahou tvorcov prichystať niečo menej tradičné a idúce proti diváckym očakávaniam. ()

castor

Sedmidílný příběh rodiny z New Jersey, navíc uchopený podle skutečné události z roku 2014, nabízí (za mě už vytoužené) finále. A stejně jako předchozí dění je přeplácené a zahlcené bizarně falešnými stopami. Kdo je Stráž, evidentně není důležité. Někdo se přizná a možná blafuje, jiný dojede na svou hamižnost. Ale divákovi je to tak nějak jedno. Přitom honosný dům se strašidelnou minulostí, sousedé s podivnými charaktery či ústřední herecké duo slibovali zajímavou podívanou. Ovšem výsledek (i samotné finále) jsou plné logických děr, nudy i spousty nevysvětleného. A mě vlastně ani nebavilo nad tím přemýšlet a dumat. ()