Monstrum

USA, (2022–2024), 9 h 53 min (Minutáž: 45–63 min)

Tvorcovia:

Ryan Murphy, Ian Brennan

Evan Peters, Richard Jenkins, Niecy Nash, Michael Learned, Molly Ringwald, Karen Malina White, Penelope Ann Miller, David Barrera, Shaun Brown (viac)

Usvědčený zabiják Jeffrey Dahmer (Evan Peters) za víc než deset let zavraždil sedmnáct mladých kluků a mužů. Jak to, že tak dlouho dokázal unikat spravedlnosti? (Netflix)

Recenzie používateľa swenyx k tomuto seriálu (11)

Monstrum (2022)

Tohle patří mezi mé nej seriály už teď. Neskutečně mě to vtáhlo a hltal jsem každou vteřinu, ten soundtrack tomu dodává ten creepy feeling a reálně to Evan Peters zahrál neuvěřitelně, za tohle by měl dostat nějakou cenu. Sice si tvůrci mohli odpustit poslední 2 díly, které byly už celkem zbytečné, ale jinak jasných 5/5. ()

První díl (2022) (S01E01)

Jak ohodnotit první díl hmmm.... MASTERPIECE. Doslova jsem cejtil a prožíval každej moment společně s tím borcem, kterého nalákal Jeff do bytu. Úplně mi z toho bylo nepříjemně, což je přesně to, co jsem od toho čekal. Předpokládám že dál to bude ve formě prequelu, kdy se vrátíme v čase do bodu, kdy s tímhle vším Jeff začal. To je můj odhad. ()

Neopouštěj mě (2022) (S01E02)

Tak blízko a přitom tak daleko. Takhle to dopadá, když někdo nedělá svoji práci pořádně. Vidíme, že za to jaký je, můžou i z velký části jeho rodiče, hlavně teda táta, ukazovat mrtvý zvířata komukoliv, nejen dítěti, je teda nechutný. ()

Dahmerování (2022) (S01E03)

Dospívání Jeffa, jeho první lidská oběť, zjišťuje že je gay a nedělá nic jinýho, než že jen chlastá. Přijde mi weird, že ho ti fízlové nechali prostě jet, když někdo veze uprostřed noci plný auto černých pytlů v kterých má údajně posekanou trávu, tak pohodka asi, víš co, denní rutina. ()

Skříňka hodného kluka (2022) (S01E04)

Odvézt mrtvolu v cestovním kufru je dost ujetý. Chudák babička, jak jí seřval, to bylo hrozný. A nakonec jí ještě vezme truhlu kam si dá svoji první lidskou trofej. ()

Mají krev na rukou (2022) (S01E05)

Tý babičky je mi strašně líto, tak milá a hodná a on se k ní choval takhle, jinak je tu vidět v jaký je to době, policii vůbec nezajímá co se děje, jsi kdokoliv jinej než bílej Američan = nikoho nezajímáš. Ještě jsem to v žádné recenzi nezmínil tak musím teď, ten soundtrack je naprosto boží, společně s těmi záběry z toho mám fakt husinu. ()

Umlčený (2022) (S01E06)

Tony totální frajer úplně se s tou postavou během tý chvíle zžijete a pak jen vidíte jak si ho Jeff dává k večeři. To je fakt úlet. Asi nejlepší díl zatím. Jsem rád, že jsme taky viděli, jaký to je z pohledu rodiny. Nejspíše už teď můžu s přehledem říct, že se jedná o seriál roku. ()

Kassandra (2022) (S01E07)

Další díl z pohledu sousedky, kterou nikdy nikdo neposlouchal. Nechápu jak to tam takovou dobu vydržela, ten smrad musel bejt extrém. Kdyby aspoň jednou hlídka přijela, mohla by zachránit několik životů. Sendvič scéna peak. ()

Lionel (2022) (S01E08)

Výpovědi rodin zesnulých. Borce co začla "vyvádět" se vůbec nedivím, reálně za podobný případy bych těm lidem dělal to stejný, co s nimi, nic jinýho si nezaslouží. Tenhle díl se mnou emočně hnul asi nejvíc. ()

Strašák (2022) (S01E09)

Tohle byla dost zbytečná epizoda bych řekl, nic moc se nestalo, kromě toho že je někdo schopný uznávat zabijáka a posílat mu dobrovolně peníze. ()

Bůh odpuštění, Bůh pomsty (2022) (S01E10)

Jeff umírá, poslední 2 díly teda byly fakt zbytečný. Mohli to ukončit v tom nejlepším, ale furt neskutečná a zároveň hrůzostrašná podívaná. ()

Netflix si připsal na konto nečekaný hit

Netflix si připsal na konto nečekaný hit

30.03.2023

Kdybyste si měli tipnout nejsledovanější premiéru Netflixu v letošním roce a třetí nejlepší start v historii streamovací služby vůbec, pravděpodobně byste to neuhodli. Co víc, podobný úspěch nejspíš… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

12.10.2022

Jeffrey Dahmer ovládl Netflix

Jeffrey Dahmer ovládl Netflix

09.10.2022

Před necelými třemi týdny na největší streamovací službě vyšla nová minisérie Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera. Její titulní postava, pro niž se označení „zloduch“ zdá jako zcela nedostačující,… (viac)