Když se všechno po*ere: Woodstock 99

• USA Trainwreck: Woodstock '99 (viac)
USA, 2022, 2 h 23 min (Minutáž: 45–52 min)

Réžia:

Jamie Crawford

Hudba:

Jon Opstad

Jonathan Davis, Gavin Rossdale, Fatboy Slim, Jewel Kilcher, James Brown (a.z.), Sheryl Crow (a.z.), Dexter Holland (a.z.), Bill Clinton (a.z.) (viac)

Festival ve Woodstocku v roce 1969 sliboval mír a hudbu. Jeho obnovená verze po třiceti letech se ale nesla ve znamení nepokojů a brutality. Proč se to celé tak zvrtlo? (Netflix)

bonovox

Kvalitné a pôsobivé zrekapitulovanie udalostí slávne neslávneho festivalu. Je dobré, že priestor dostali organizátori, umelci, diváci, či rôzne zložky od ochrankárov po záchranárov. Rozdelenie po dňoch tiež fajn. K dokonalosti už len chýba viacej koncertných záberov. 80% ()

Henry25

Tradične prepálená dĺžka dokumentu tak ako u všetkých na Netflixe. Avšak bol použitý dostatok materiálu z minulosti aj súčastnosti, aby to bolo dostatočne zaujímavé. Mal som povedomie o tomto festivale, ale že bol tak katastrofálne vymyslený a zorganizovaný som netušil. Pohľad na moje najobľúbenejšie kapely v najlepších rokoch potešil. ()

mouzi

Chtělo by to prostříhat a udělat z toho film, ale dalo se to vydržet. Největší pecka byla ta nulová sebereflexe organizátorů. Prostě pár idiotů udělalo bordel, pár holek bylo znásilněných, no bóže, však to je normální, my za to nemůžeme a jede se dál. Jistě, kapely jako Limp Bizkit a RHCP tomu nepomohly, ale to není jejich starost, je to jejich vystoupení a kvůli neschopnosti organizátorů přece nebudou měnit svůj scénář. Když pominu všechny ty věci, co se týče zázemí, jako toalety, pitná voda, občerstvení, ceny apod., tak naprosto na palici mi přijde dávat na festival tohoto ražení ještě techno stage, která tu agresi a živelnost, namísto aby šli lidi spát a byl klid, přiživuje až do ranních hodin. Prostě tohle bylo všechno špatně a vzhledem k potenciálu, který ta akce měla, je to obrovská škoda. Super kapely a znehodnocená značka Woodstock. ()

uhlerado

Velmi zaujimavy dokument. Vobec som nevedel, ze to bolo tak fucked up. Rok po woodstocku to davala STVčka a pozeral som koncerty Limp Bizkit a Metallica. Bola to pecka, fakt atmosfera. Hladat vinnika, ktory to pokaslal je tazke, ale chapem aj tie smadne hovada, no nemuseli to nicit. Bola to proste taka RAGE doba, tak ci tak su teen amici dobytok, cest vynimkam ()

oskiii

Lepší zpracování než v případě HBO. Už jen proto, že se vyvarovali dnešním módním kecům o rasismu, feminismu a srovnávání tehdejší a dnešní doby. Jasně, něco málo zmíněno bylo, ale nenásilně a pouze okrajově. A stejně byla ta poslední dekáda minulého století nejlepší :) ()

slovan.mma

Dokumentu by svedčila kratšia stopaz.  Inak nemám čo vytknúť.  Aj po rokoch zábery Freda vrieskajuceho do mikrofónu "it is just one of these days" mi vycarovali veľký úsmev na perach. Úplne legandarna akcia.  Starí živnostníci sa rozhodli, ze vydoja ešte z hippickeho ducha 69teho roku nejaké sekele, ale generácia odchovana na nasratom grunge a ešte nasranejsom numetale im ukázala, že prachy nie sú všetko. Výborný koniec festaku a celkom dobrý dokument o tom, co, kto a prečo... ()

KuceraJohny

Po dlouhé době jsem zas mohl vidět dobře zpracovaný dokument. Vždycky jsem tvrdil, že Netflix dokumenty umí a zde to jen potvrdil. Dobře uchopené vyprávění s výpovědmi určitých lidí, přesně tak jak to má být. Je pravda, že by mě zajímali komentáře frontmanů i jiných kapel než Korn, ale i takto to bylo dost záživné. 5 hvězdiček dávám spíše kvůli radosti, že jsem zase po dlouhé době viděl něco dobře zpracovaného, ale opravdu se tento trojdílný dokument povedl. Podíval se do mých oblíbených 90. kde ještě byla populární skutečně dobrá muzika. I přesto, že jsem valil bulvy na všechno co se tam událo, tak tam byli i momenty, které připomínali dobré časy. Bohužel to všechno zastínili neduhy jednotlivých návštěvníků tak i pořadatelů. ()

JB001

Nebýt tohoto dokumentu, tak jsem o tomto průseru potažmo Woodstocku 99 neměl ani ponětí. Bohužel je to realita doby nedávno minulé a frustrovaných zoufale je mezi námi čím dál tím víc... ()

Trageeed

Za mě zajímavý dokument, protože se pohybuju v pořádání akcí, tak to pro mě bylo možná dramatičtější než pro ostatní. Stopáž na tři díly mi přišlo v pohodě. Ale celkově mě trochu mrzel konec bez nějakého vyústění, zrekapitulování, následků... Za mě slabé ****  nebo silné ***, je to na úhlu pohledu... ()

argus123

Film o tom ako z festivalu hudby spraviť festival anarchie a zruinovať tak pôvodnu myšlienku. Sa im to trochu zvrtlo tam. Mimochodom udalosti na tom festivale mi dosť pripomenuly tzv. pokojne protesty BLM.  Ale velmi dobre spracovany dokument, aj taketo udalosti si zaslužia pozornosť, len mi vadili že tam do toho zamontovali aj aktivisticke kecy okolo me too a pod. ()

Holly_Molly

Totální dokumentární střela plná rozhovorů se všema od účastníků až po umělce a pořadatele a hlavně spousty autentických záběrů, ke kterým by jinak nebylo jak se dostat..Síla a hodně dobrá práce! <3 ()

Michalsafr

Hele když to tak shrnu, kromě válení se ve fekáliích a sem tam nějakém znásilnění (statisíce lid + alkohol a drogy udělají své, je to de facto statistika, což je sice cynické, ale reálné) se vlastně nic zase tak zvláštního nestalo. Velké fesťáky s sebou vždy přinášejí spoustu problémů a Netflix by stejně tak mohl natočit dokument o MOR, kde jednu holčinu přejel vlak, protože pravděpodobně spala na kolejích. Ale téma vydojili na kost to zase jo. Jen se člověk nemůže zbavit pocitu, že se vlastně nemluví o ničem speciálním. ()

Gravediggger

Nechutné. To ukazuje lidskou povahu v celé své kráse. Pořadatelé, udělali spoustu chyb (třeba ten, co vymyslel ty svíčky asi postrádal mozek kompletně), chtěli na tom vydělat a byli chamtiví a působili, jako by nikdy žádný festival nepořádali a asi ani na žádném nebyli. Ale to, jak se chovali ti návštěvníci, to byl vážně hnus. Kdo se takhle proboha chová? Říkejte si co chcete, ale tohle nebyl naštvaný dav, to byly normální opice. Ani ne opice, poloopice. Totální hovada, sjetí čuráci a agresivní špíny. Nejdřív brečí, že je málo vody, že se není kde umýt, ale pak se válejí ve splašcích. Nepochopím. K dokumentu samotnému, téma zajímavé, autentické záběry ok, ale jinam nějak zbytečně dlouhé, roztahané, ty kecy těch lidí, co to zažili, jsou na facku. Takový béčkový dokument. ()

Branislav.Po

Neskutocne. Aj ked slovenske festy od toho nemaju daleko aj v roku 2022. Premrstene ceny (lovestream v Ba), malo WC, spina, ludom beru na vstupe vodu pricom im predat nedokazu kedze su tam 2 stanky, porusene kapely bez nahrady (topfest 2022)... Toto by si mal pozriet kazdy organizator ()

slatkakuca

Přišlo mi, že koukám na delší Woodstock 99: Mír, láska a běsnění , ale i tak mě to bavilo, protože ten festival byl asi fakt brutál a celou dobu jsem si tam představovala sebe, hrozná představa. ()

vonBahnhof

V poslednej dobe vychádza z USA veľa investigatívy, veľa historických návratov a naratívy-skúmajúcich dokumentov. Toto je medzi nimi skvost. Milý divák, neskĺzni do debilnej kritiky davu či organizácie. Toto je o dosť silnejší materiál. Ako tvorci naznačujú, o úmysly a organizáciu Woodstocku 99, a možno Woodstocku vo všeobecnosti, by sa dali oprieť aj besnejšie konšpiračné záchvaty. Celý film sa skladá z reálnych záberov a výpovedí dobre picknutej vzorky aktérov 99. Nie je pochýb, že sa dozvedáte fakty a pravdu. Treba si ju ale do-vyskladať, lebo je to celé spoločnosť a nie entita. Všetky výčitky, pohoršenie, hrôza a rozčarovane, ktoré vás zasypú sú ako škola odstupu. Všetky 3 Woodstocky dohromady, 69', 94' a 99', sú, myslím si, dokonalá, dvoj-generačná, prípadová štúdia ľudského boja o seba-správu. V hudbe je katarzia, kritika, povznesenie a východisko, ktoré si z kotla, alebo aj z tohto filmu, vynesiete sami, pokiaľ na to máte. Toto je maximálka. Tu nemá zmysel dávať 2, 3 alebo 4 hviezdičky. Ak máte záujem o človeka, tak toto je za 5. Ak nie, nepíšte na to recenziu. Ps.: Sheryl Crow dostáva výzvu: Ukáž kozy! Sheryl odpovedá: To by si musel zaplatiť o dosť viac chlapče! ... :D ... ja sa poštím ... V USA by mli založiť nástenku nehanebných idiotov a celebrít, ktoré nepochopili. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD