Godzilla a Kong: Nová Ríša

• Česko Godzilla x Kong: Nové impérium (viac)

Epická bitka pokračuje! Filmový Monsterverse sa rozrastá o pokračovanie explozívneho súboja medzi Godzillou a Kongom úplne novým dobrodružstvom, ktoré postaví všemocného Konga a obávanú Godzillu proti kolosálnej neobjavenej hrozbe ukrytej v našom svete, ktorá ohrozuje ich existenciu - a tiež našu vlastnú. Film odhalí históriu týchto titánov a ich pôvod, rovnako ako aj tajomstvá Dutej Zeme a ďalších miest, pričom odhaľuje mýtickú bitku, ktorá pomohla sformovať tieto výnimočné bytosti a navždy ich spojila s ľudstvom. (Continental film)

divad123

Nová godzila s Kongem je velké zklamání tohoto roku. Věděl jsem co čekat, nekvalitní scénář, urychlený děj a podobně. S těmito aspekty jsem byl ještě před premiérou nějak smířen, ale musím říct že finální produkt je mnohem horší. Film prakticky nedává smysl, nic není pořádně vysvětleno a většinu času jsem se nudil. Godzila je odsunuta na vedlejší kolej a příliš prostoru nemá. Celkově je film takové dobře vypadající nic. ()

Tomas.Bricha

Godzilla x Kong: Nové impérium .. Říkám to rovnou 100 lidí 100 chutí.. byl jsem na tom v kině musím uznat že film není opravdu špatný , když ví s čím má počítat. Ten film není o lidech ale o monstrech. Kong i Godzilla byli uchvátní, barvy moc povedené líbilo se mi to osvětlení které tam bylo.. lidský hrdinové sice měli málo prostoru za to pro mě dobrý emoce, sranda(dá se říct vtipky). Skar King uchvatný záporák a Shimo kterou ovládal pomocí nějakýho krystalu byla taky dobře dělaná opravdu respekt. Užil jsem si film jako takový sem fanda Monsterverse , i když mi malý kousky co tam byli  mě nepřišly cool a nelíbily se mi nějaký pasáže ale i tak za mě 9,5-10 dobré užití velkých potvor ve rvačkách. ()

mdf

Chvílemi,jako........Nekonečný příběh,Propast,Avatar,Glum,Jurský park a trochu wrestlingu,jako bych tam viděl Dwayne Johnsona,všechno je takové  splácané dohromady.Asi výměna zubu,mě zaujala,vizuálně ano,bitky velkolepé,ale jinak... ()

Stepan.Frank

Nemám slov... 114 minut utrpení. Někdo by už konečně měl Adama Wingarda a  jeho tým poslat někam hodně daleko od téhle látky, protože to, co předvedl  v Godzilla vs. Kong a zejména v tomhle skvostu je naprosto nekoukatelné. Tento "film" je naprostá neúcta ke všemu o co se tenhle Universe na  začátku pokoušel. Jakožto obrovský fanoušek Godzilly jsem trpěl od začátku  až do konce tohohle počinu. Není jediná pozitivní věc, co se o tomhle snímku dá říct, napsala a zrežírovala ho banda nevkusných idiotů, kteří téhle  látce absolutně nerozumí, ani jednou nezapojili mozek při produkci a nikdy neměli být postaveni za kameru. Mé srdce bolí a pláče... ()

jara12

Tento film pokračuje v trendu MonsterVerse směrem k víc akci a méně děje, což může některé diváky zklamat. Nicméně, pokud hledáte jednoduchou a zábavnou pohádku s obřími monstry, může se vám líbit. Režisér Adam Wingard se rozhodl jít rovnou na věc, a tak se od začátku točí hlavně kolem obřích bitev mezi Godzillou a Kongem. Výsledné bitky jsou vizuálně impozantní a dobře zpracované, což dodává filmu poutavost. Na druhou stranu, scény s lidskými postavami jsou slabší a někdy příliš vysvětlující, což působí rušivě. Celkově je to však solidní jednoduchá podívaná pro fanoušky akčního žánru, která se nesnaží být nic víc než jednoduchou zábavou. ()

luky312

Videne v IMAX - Primarne to je film o Kongovi a Dutej Zemi. vacsinu filmu je Godzilla na Zemi a zbiera sily naposledný súboj. Po zhliadnutí som usúdil, že prvých 60% filmu ma ani nebavia lebo bitky monšier sú krátke aj keď ich je veľa. Posledná pol hodinka bola už ale parádna keď sa Godzilla stretla s Kongom. Vtedy som si až film začal užívať. Film je tak blbý, že je až dobrý. Musím ale skonštatovať, že GvsK bol lepší film ako toto. Vizuálne to je krásne, znie to super, príšerky stále kričia, vrčia až sa mi nechce veriť že to zmestili do 130 mega. Dúfam, že ďalšia časť sa bude držať viac pri zemi. ()

Langosos

Hollywood konečně napadlo udělat něco, co budete nenávidět, ale i zároveň absolutně milovat. To je případ nového Konga a Godzilly nového impéria, která se od doby vydání prvních promo materiálů jevila jako ještě pořádnější bordel oproti minulému filmu Kong vs. Godzilla z roku 2021. Ale světe div se, ono to bylo sakra zábavné. Sám jsem nemohl uvěřit co Adam Wingard uvařil za blockbuster, protože to mělo solidní náboj a jeho autorskou vizi s přesvícenými světly, bohatou estetikou a prostředím jsem měl chvílemi pastvu pro oči. Každopádně hlavní tahouni filmu si vedou skvělou práci a jsem rád, že poprvý za celý monsterverse se konečně vypráví příběh přes tu skvělou mimiku monster a souboji, což je za mě velké plus. Taky jsem rád že tvůrci pochopili, že lidští herci jsou nám v těchto filmech skoro k ničemu a že chceme vidět přerostlá fackující se monstra na cool místech. CGI je v tomto filmu o trošku nepřehledné oproti minulému dílu, což se dalo čekat. Ve zkratce je to skvělý zážitek s místy až nesmyslnou logikou a digitálním bordelem okolo, tak tomu dejte šanci a uvidíte. 7,5/10. ()

Good_Joe

Neměl jsem před tímhle filmem žádná očekávání. Nebyl jsem si jist, zda se mi film bude líbit a neunudím se k smrti. Byl jsem však velmi mile překvapen. Film mě po celou délku dokázal dobře zabavit. Samozřejmě, že z logické stránky film nedává žádný smysl. Když ale vypnete mozek a nebudete si říkat, že události ve filmu nemůžou vůbec fungovat a existovat, jde o film, který vás dokáže na večer dobře zabavit. ()

adam31

Mal som rád filmy o Godzille a ešte jej predchodcov (Útok z neznáma, Gamera kontra Gaos, a.p.) Ale ak je "téma spracovaná" už po 38. raz, tak už ani neviem o čom by to tak mohlo byť. A to sme si priniesli niekoľko DVDčiek z Japonska, kde sú filmy, ktoré sa v Európe (určite minimálne východnej) nepremietali. S očakávaním som sa tešil do IMAXu na zábavu vo veľkom štýle (plocha plátna  😀). Ale chyba lávky, nudné a bez šťavy, a to až 2 hodiny. Nuž, lepšie to už nebude, ani pri 45. či 99. filme, v hlavnej úlohe s Godzillou. Veľa si od tohto filmu nesľubujte a pokiaľ chcete mať priestor pre "ocenenie" aspoň na 10-20%, tak uprednostnite IMAX. Aspoň sa je na čo pozrieť, no mozog vypnite, nebude sa nad čím zamyslieť a ani vás šťastnejšími, tento film neurobí. ()

horcrux7

Nenudil som sa. Akcie namakané, efekty solídne... a dej... Načo ho vôbec riešiť? Predsa som dopredu vedel, na čo do kina idem... ako jediný divák v kinosále. :-) ()

Lukango

Godzilla x Kong: Nové impérium je čistá zábava v podobě absurdity a velikosti. Když jsem poprvé koukal na první díl Godzilla vs Kong, nemohl jsem se vyhnout do oka bijícímu zahození nápadů a ztraceného potenciálu. Jednička představila Dutou zemi tak zkratkovitě, že tu neměla v podstatě žádnou roli. Film tak moc konzumoval jeden nápad za druhým, že mu toho moc nezbylo a byla velká chyba, že se nad ničím jednička nezastavovala a nijak svět nebudovala. Doufal jsem tak, že dvojka zasytí tou slibovanou Dutou zemí a napraví tak chybu. Povedlo se? Yo i ne. Sice se film hodně odehrává pod povrchem, takže si to mínusko z jedničky trochu smázlo, bohužel i tak to není plnohodnotné budování světa. Film by se potřeboval zaměřit na floru a faunu, jako tomu bylo v Ostrově lebek, kde ta příroda měla charakter. Neříkám, že tady tomu tak zcela není, ale rozhodně je co zlepšovat. Teď nastává ten největší problém filmu, který celou dobu otevírám. Je to ta zkratkovitost a bleskový průlet dějem. Problém je, stejně jako v jedničce potažmo druhé Godzille, že film konzumuje nápady tak rychle, že mu brzo dojde prostor a uchýlí se do vod Rychle a zběsile, kde už z části je. Jenomže Rychle a zběsile je ,,komorní" záležitost v porovnání s tímto Monsterversem, kde se jedná dějově o mnohem víc. Tohle je hlavní problém, každým dílem konzumuje tolik potencionálu a mění ho jenom v peníze. Abych to nějak vsunul do souvislosti s těmito dvěma filmy. První Godzilla vs Kong představila obrovskou oblast zvanou Dutá země, kterou naprosto ve filmu ignorovali. A tady? Jednak Dutou zemi stále dostatečně neprozkoumali, aby se divák ,,najedl" tohoto světa, ale také otevřeli druhou oblast, které říkám Duto dutá země, která se v podstatě nachází tam, kde má být přibližně zemské jádro. Co mě ještě irituje, tak je to, že Dutou zemi berou jako už jistotu, jako mezi pilíř mezi povrchem Země a Duto dutou zemí čili tu velkou roli už Dutá země nemá. Odprostím se od tohoto problému, který pomaloučku stahuje tuto sérii k zemi. Jak to vypadá se samotným scénářem? No, opět tu máme stupidní dialogy, které však místy pobaví, bohužel však jenom výjimečně a celkově bych ubral z humoru. Představili se nám tu nové postavy, které však jsou jenom do počtu a v podstatě mají nulové vykreslení. Z postav to trochu uklidňuje Barnie, s kterým se počítá, že to bude takový blbeček na odlehčení, což dodržuje, i když někdy až příliš. Takže tak, postavy tu důležité nejsou a v podstatě si s nimi nejde vytvořit silné pouto, které by v divákovi vyvolalo strach o některou z postav. I když se tu jedná o boje monster, tak nám tvůrci do hlavy bijou to, že ty lidské postavy tu jsou důležité a že hýbou dějem, což není pravda a ve výsledku tu jsou jen na přítež. Teď bych se přesunul k jiným postavám, a to k tahounům filmu čili k titánům. Kong tu trošku degradoval a byly mu silně zobrazeny jeho limity. Jeho modifikovaná ruka vypadá směšně a je směšná, ale na to, jak je série šílená, tak tohle je jen zlomek. Skar King je cool záporák, čekal jsem ho více nebezpečného, ale ušel. Dalším monster je legendární Godzilla, ze které se stala vysprintovaná růžová ještěrka. S barvou jsem měl před filmem trochu problém, ale zas tak mě to při sledování filmu nevadilo. Godzilla tu je, jako ve všech filmech, stylová, bohužel ji však tvůrci trošku přizpůsobili do akčnosti série. Z klasického nemotorného modrého monstra, které jsem svým vzhledem zbožňoval, vznikla vysprintovaná růžová Godzilla, které nedělá problém si zaskákat na trampolíně či přes švihadlo. Dává smysl proč tomu tak je, ale i tak mám radši ten standartní vzhled. Dále tu máme ledové monstrum Shimo, které tu z monster mělo to nejtupější vykreslení. Skar King jej ovládal, což je v poho, ale jakmile se Shimo osvobodil, tak se z něj stal tupý domácí mazlíček s nulovým charakterem, což mě celkem zamrzelo, zvlášť když je v takovém kolosálním měřítku, které by mohlo v budoucích dílech sloužit jak nepřítel Godzilly, jenže bohužel, je to jen domácí mazlíček a auto pro Konga. Btw mám nápad pro tvůrce, protože díky skvělým scénáristům si čerpají nápady, tak rychle, že jim Země nestačí. Právě proto mě napadlo, že by mohli v příštím díle otevřít portál a podívat se na jinou planetu, kde samozřejmě budou další monstra. Je to stupidní nápad, ale upřímně, byla by to zábava. Z technické stránky tu máme ošklivý zvuk, který je jenom nahlas, bohužel nemá žádnou ostrost a porovnám-li to s Edwardsovou Godzillou, tak je to, co se týče zvuku, skok zpátky. Dále tu máme efekty, kterých tu sice bylo daleko víc než v jedničce, bohužel však byly dost lenivě udělané. Nebyly špatné, to ne, ale šlo vidět, že tvůrci úmyslně rozmazali okraje, aby se s tím nemuseli animátoři dělat. Výsledek je tak v jistých momentech lehce ošklivý, ale jako celek jsou efekty poměrně povedené. Celkově se jedná o čistou koncentrovanou zábavu, která má jeden zásadní problém, který budu omýlat pořád dokola. Konzumuje až příliš moc obsahu, který je ve výsledku jen smutnou připomínkou toho, jak vyčerpanou a vysátou sérií se tato značka stává. Známka: 5,5/10 () (menej) (viac)

Hornet.CZ

75% / CGI Šílenost s ne moc dobrým CGI, mizernými lidskými postavami (mimo Jiy, která byla docela fajn) a naoprosto přestřeleným dějem, která sama sebe už ani nebere vážně a nelze ji tak ani považovat. Rozhodně kvalitnější jak dvojka a trojka, nicméně na první díl stále nemá. Spíše doporučuji v případě, že nad filmy nechcete přemýšlet, zde se to skvěle hodí. ()

lubosco

Godzilla vs. Kong som začal pozerať, ale som to nedopozeral, lebo to bola už prefantazírovaná kravina. Na tomto som bol v kine, takže som to dopozerať musel. A teda bola to prefantazírovaná kravina na druhú. Kde sú tie časy, keď podstatou filmu o Godzille bol samotný strach z tohto monštra, napätie z prichádzajúcej skazy a boj o život. Z tohto hľadiska sa mi celkom pozdávala z Godzilla 2014, potom to už išlo dolu vodou. Pri sledovaní tohto "skvostu" som už len s napätím čakam akú hovadinu autori vymysleli a teda niekedy som si pripadal, že museli byť riadne sjetí. Jednu hviezdu ale dávam za efekty, druhú lebo synovi sa to celkom páčilo. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Duo Russellů se střetně s Godzillou

Duo Russellů se střetně s Godzillou

21.07.2022

Přestože svou kariéru započal v televizi, zpátky na malou obrazovku se v průběhu kariéry herec Kurt Russell (Kosti a skalp, Tango a Cash) jen tak zlákat nenechal. Tedy až doteď. Společně se svým… (viac)