Godzilla a Kong: Nová Ríša

• Česko Godzilla x Kong: Nové impérium (viac)

Epická bitka pokračuje! Filmový Monsterverse sa rozrastá o pokračovanie explozívneho súboja medzi Godzillou a Kongom úplne novým dobrodružstvom, ktoré postaví všemocného Konga a obávanú Godzillu proti kolosálnej neobjavenej hrozbe ukrytej v našom svete, ktorá ohrozuje ich existenciu - a tiež našu vlastnú. Film odhalí históriu týchto titánov a ich pôvod, rovnako ako aj tajomstvá Dutej Zeme a ďalších miest, pričom odhaľuje mýtickú bitku, ktorá pomohla sformovať tieto výnimočné bytosti a navždy ich spojila s ľudstvom. (Continental film)

Karell840 odpad!

V tom filmu nefunguje vůbec nic. A v té hrůze to není ani zábavné. Marně přemýšlím, kdy jsem viděl něco horšího a asi neviděl. ()

nudlis

Je to taková pohádka pro ... vlastně nevim pro koho. Prostě přerostlej samotářskej Opíčák se ze svýho kutlochu v Dutozemi dostane dírou na povrch aby si tam nechal spravit zub. Pak zas skočí zpátky do díry a za ním tam vletí i nějaká ženská (prej doktorka, asi proktoložka), malá holka, tlustoprd a magor. A najdou tam ještě hlubší díru a partu počmáranejch indošů (nebo kdo to vlastně je), který nemluvěj a stejně všechno vědí a dokážou pokecat aniž by hnuli brvou. Opíčák-samotář se nějak dostane na nějaký jiný patro než jsou ty indoši a dojde až do Horoucí prdele. Tam překvapivě nežije žádnej Pán prstenů ani bílej Čáryfuck, ale partě opíčáckejch nosičů šutrů tam velí jinej, trochu drsnější Opíčák. A ten má na vodítku Mrazíka. Ty dva velký Opíčáci si daj na držku a ten samotářskej dostane docela na budku. Navíc mu Mrazík solidně dojebe haxnu svejma bílejma zvratkama. Až tak, že je nutný, aby mu pomoh ten magor, co na začátku přilít dírou a co je prej veterinář. Tak ten najde ve skladu takovej jako exoskelet, ale jen jednoruční. Opíčáka-samotáře ta ruční náhrada nesmírně potěší, jakože se může zase rvát s ostatníma (no vlastně jsou v tom ještě trochu nějaký drogy, ale to nebudu moc rozvádět, koukaj se na to děti, že jo). Pak se ukáže, že drsnej Opíčák by se taky rád mrknul na povrch Země. Jednak aby to tam řádně zkolaudoval a taky aby to tam moh Mrazík všechno zchladit. Důvod ke zchlazení není jasnej, ale možná drsnej Opíčák, co má Mrazíka na vodítku, rád bruslí. To teda ve filmu úplně vysvětlený nebylo. Jo a ty indoši maj dvě esa v rukávech: 1) maj Noční můru, co fluše pavučiny jak Spider-Man a co asi sežrala kus bílýho hada, páč rozumí nejen indošům, ale i řeči zvířat - opíčáků a všemožnejch ostatních příšer; 2) indoši dokážou ovládat gravitaci na tom svým patře Dutozemě tím, že lejou různý sračky do různejch nádob a bazénů (asi dezinfekce nebo co). Je to teda divný, že by se takhle dala ovládat gravitace, ale nikdo to tam neřeší, tak to taky neřeším. Nahoře, na normálním povrchu Země, se do toho taky trochu zamotá Godzilla, ze který se postupně stane RGBzilla. Pro tu si nahoru dojde ten první Opíčák (ten samotář, co má vytuněnou haxnu). Trochu se na povrchu porvou, páč RGBzilla nechápe, že i když má Opíčák železnou pěstičku, nechce rozkérovat rypák jí, ale někomu jinýmu. Všechno jí dojde když se dírou přisere ten duhej Opíčák i s tim svym Mrazíkem. No sláva! Nakonec je z toho pěkná mela, bitka jak oktagonu - baráky lítaj, civilisti lítaj, pyramídy v Gíze se hroutěj. A když už to vypadá, že Mrazík zvítězí, přiletí Noční můra a udělá tomu všemu řádění ráznej konec. Všichni tři klaďasové totálně rozjebou držku drsnýmu Opíčákovi a Mrazík (už bez vodítka) z něj nakonec udělá hroudu mražený zeleniny. A ukáže se, že ten Mrazík je vlastně chudák, co bruslení nemá ani trochu rád a už vůbec nemá rád když ho někdo furt tahá na vodítku. No celý je to takový trochu zmatený a nepřehledný, všichni ty Opíčáci a Něcozilly a kdo s kym kamarádí a s kym ne a toho ještě ty indiáni ... No je lepší nečíst recenze a vidět to na vlastní voči. Na prdel se z toho nikdo neposadí, ale úplně blbý to zas neni. Navíc Opíčák-samotář je vlastně docela chytrej. Určitě chytřejší než lecjakej namachrovanej pilot. () (menej) (viac)

ZiGi_

Na to jak jsem se na tento film těšil, tak musím pouze a jen povědět, že jsem velice zklamaný. Počítal jsem dny, kdy se budu na to moci podívat a upřímně bych se raději podíval na něco jiného. První hodina je úplně o ničem a klidně by ji mohli vyškrtnout úplně. Koho zajímá, že Kong má bolavý zoubek? Bohužel se jedná o slátaninu a ne o Hollywoodskou produkci. Druhá hodina už docela ušla. Bylo to nadupané monstry a jejich vzájemnými bitkami a dozvěděli jsme se něco více o původu monster v tomto universu. Celkově ta druhá hodina to zachránila a díky tomu dávám alespoň nějakou hvězdičku. Ale je to velké zklamání. Mohlo to být promyšlenější, trochu více napětí by tomu taky neuškodilo. Moje chyba byla nejspíš v tom, že jsem od toho čekal až moc a nedostal vůbec nic až na pár zajímavých scén. O nudnosti postav raději ani nemluvím. ()

Duocup

Začátek filmu byl trochu pomalý, ale ve druhé polovině se tempo výrazně zlepšilo a děj se stal dynamickým. Efekty nebyly špatné, celkem se to dalo. Šli jsme na film bez jakýchkoliv očekávání a nakonec jsme byli příjemně překvapeni – bylo to dobré. ()

Estadra

Fakt jsem se rozmyslela jaké dát hodnocení ... A bohužel nemůžu jinak... Jsou to 2* .....za prvé mě to dějově přišlo jako nesmysl ... A za druhé tento film chtěl jenom ukázat že tvůrci vzkazuji "my vizuální efekty umíme a jsme v tom dobří" jenže čeho je moc toho je příliš...přišlo mě to jako když Kong a Godzilla si prostě potřebují rozbít čumák.... A pak když je to přešlo šli spolu proti zlu. Už se mi nelíbí že Godzilla se změní na růžovou nebo že chrlí led ...tohle už je prostě moc překombinované a úplně zbytečně ... ()

Dannyss

Vskutku očekávaný filmový kousek bohužel ztroskotává na uspěchaném ději a nevýrazných lidských postavách snažící se o formu podivného humoru. Navíc celou délku stopáže působí v postranní, jen jako sada nástrojů podporující akci bojujících titánů. Hledalo by se snadno, kolik scén je ve výsledném produktu nepatřičných a neposouvají děj ani o kousek kupředu. Navzdory tomu však většina bojových pasáží šlape na solidní obrátky a je pozoruhodné sledovat každý prvek souboje. Vnímám snahu o přesunutí značného množství formování příběhu na bedra monster, nicméně tenhle risk se zcela jistě nepotkal se zamýšleným zdarem. Závěrečná bitevní scéna působí sice velkolepě, jenže na druhou stránku také odbytě a snižuje celkový snímek na úroveň mírně nadprůměrného zážitku. 6,5/10. ()

Tusak

Išiel som do kina na veľké digitálne čudá, čo sa budú mlátiť v podpriemernom príbehu. A to som aj dostal. Ľudské postavy sú viac v pozadí ako v predošlých dieloch, čo je len dobre, keďže nestáli veľmi za nič. Scenáristky sa nedalo očakávať nič schopné, takže stávka na istotu bola práve akcia, ktorá sa podarila na výbornú. Stále to ale nezachráni úplne celý film. 7/10 ()

Vampiroza

⭐10/10 (v rámci monsterverse) 📌Nebudu zlej... Pokud nejsi fanoušek monsterverse a nelíbilo se ti jak tyhle filmy fungují... Nechoď... ztratíš 2h života. 📌Ale... Pokud to miluješ nebo si to přinejmenším vždycky užiješ tak makej na to... Je to opět Pecka. Monstrózní, velká, barevná, akční, zábavná. 1. Líbí se mi lidské postavy přičemž jsou vždycky nejvíce kritizovány a označovány za zbytečné a nezajímavé. Já jsem opačného názoru. /Takhle... Nebyly vždy dobré, ale poslední dva filmy jsou řekl bych i klíčové. Samozřejmě že je to titání blockbuster, ale lidské postavy zde hrají malinko klíčovou roli k celému vyvrcholení. 2. Monster požehnaně... To jak špatně naložili s množstvím monster v Godzilla král Monster bylo fakt špatný, ale tady má každá z nich duši. Mytologie a její interakce jsou fakt povedené. Monstrózní bitky jsou zase parádní řežbou a skar king ten je fakt zlověstný. Trošku hůře dopadla nová monsterka shimo. Samozřejmě je trochu indisponovaná, ale nemuselo to být tak dlouhé a mohla mít víc prostoru. Účel ale splnila. 3. Příběh měl hlavu i patu, žádné dlouhé kraviny okolo a jelo to od začátku.... Hodně se mi líbí že z duté země nezbyla jen kulisa ale dali do ní taky trochu toho vlastního příběhu. Což souvisí právě s lidskou rasou. Nebudu prozrazovat ❌. Fakt to mělo dobré propojení mezi sebou a ve vícero záběrech jsem byl až překvapený jak dobře to fungovalo. 4. Užil jsem si to maximálně a jednou nestačilo. Těším se až to uvidím znovu a znovu. ()

divad123

Nová godzila s Kongem je velké zklamání tohoto roku. Věděl jsem co čekat, nekvalitní scénář, urychlený děj a podobně. S těmito aspekty jsem byl ještě před premiérou nějak smířen, ale musím říct že finální produkt je mnohem horší. Film prakticky nedává smysl, nic není pořádně vysvětleno a většinu času jsem se nudil. Godzila je odsunuta na vedlejší kolej a příliš prostoru nemá. Celkově je film takové dobře vypadající nic. ()

Tomas.Bricha

Godzilla x Kong: Nové impérium .. Říkám to rovnou 100 lidí 100 chutí.. byl jsem na tom v kině musím uznat že film není opravdu špatný , když ví s čím má počítat. Ten film není o lidech ale o monstrech. Kong i Godzilla byli uchvátní, barvy moc povedené líbilo se mi to osvětlení které tam bylo.. lidský hrdinové sice měli málo prostoru za to pro mě dobrý emoce, sranda(dá se říct vtipky). Skar King uchvatný záporák a Shimo kterou ovládal pomocí nějakýho krystalu byla taky dobře dělaná opravdu respekt. Užil jsem si film jako takový sem fanda Monsterverse , i když mi malý kousky co tam byli  mě nepřišly cool a nelíbily se mi nějaký pasáže ale i tak za mě 9,5-10 dobré užití velkých potvor ve rvačkách. ()

mdf

Chvílemi,jako........Nekonečný příběh,Propast,Avatar,Glum,Jurský park a trochu wrestlingu,jako bych tam viděl Dwayne Johnsona,všechno je takové  splácané dohromady.Asi výměna zubu,mě zaujala,vizuálně ano,bitky velkolepé,ale jinak... ()

555borac555

Když se člověk zamyslí je to v jádru strašná pitomost, ale je to přesně ten film, kdy se při sledování cítím jako své dvanáctileté já a královský si to užívám. Ději se zde ještě větší šílenosti než v minulém monsterverse filmu. Je tu spousta bitek mezi monstry a stopáž je pěkně svižná, respektive se tu pořad něco děje. Akce je zábavná, sice se tu absolutně neřeší fyzika, ale co už. Scény odehrávající se v duté zemi jsou z hlediska palety barev pěkně barevné a jsou z toho dle ohledu příjemné na oko. Godzilla tu má podobně jako v minulém filmu o něco míň prostoru jako Kong. Pokud chcete adrealinovou akční šílenost, která je sice trochu hloupá a máte rádi kaiju filmy tak tohle zkuste. Minimálně po posledních filmech už víte co zhruba čekat. Dávám 7/10. ()

Stepan.Frank

Nemám slov... 114 minut utrpení. Někdo by už konečně měl Adama Wingarda a  jeho tým poslat někam hodně daleko od téhle látky, protože to, co předvedl  v Godzilla vs. Kong a zejména v tomhle skvostu je naprosto nekoukatelné. Tento "film" je naprostá neúcta ke všemu o co se tenhle Universe na  začátku pokoušel. Jakožto obrovský fanoušek Godzilly jsem trpěl od začátku  až do konce tohohle počinu. Není jediná pozitivní věc, co se o tomhle snímku dá říct, napsala a zrežírovala ho banda nevkusných idiotů, kteří téhle  látce absolutně nerozumí, ani jednou nezapojili mozek při produkci a nikdy neměli být postaveni za kameru. Mé srdce bolí a pláče... ()

jara12

Tento film pokračuje v trendu MonsterVerse směrem k víc akci a méně děje, což může některé diváky zklamat. Nicméně, pokud hledáte jednoduchou a zábavnou pohádku s obřími monstry, může se vám líbit. Režisér Adam Wingard se rozhodl jít rovnou na věc, a tak se od začátku točí hlavně kolem obřích bitev mezi Godzillou a Kongem. Výsledné bitky jsou vizuálně impozantní a dobře zpracované, což dodává filmu poutavost. Na druhou stranu, scény s lidskými postavami jsou slabší a někdy příliš vysvětlující, což působí rušivě. Celkově je to však solidní jednoduchá podívaná pro fanoušky akčního žánru, která se nesnaží být nic víc než jednoduchou zábavou. ()

luky312

Videne v IMAX - Primarne to je film o Kongovi a Dutej Zemi. vacsinu filmu je Godzilla na Zemi a zbiera sily naposledný súboj. Po zhliadnutí som usúdil, že prvých 60% filmu ma ani nebavia lebo bitky monšier sú krátke aj keď ich je veľa. Posledná pol hodinka bola už ale parádna keď sa Godzilla stretla s Kongom. Vtedy som si až film začal užívať. Film je tak blbý, že je až dobrý. Musím ale skonštatovať, že GvsK bol lepší film ako toto. Vizuálne to je krásne, znie to super, príšerky stále kričia, vrčia až sa mi nechce veriť že to zmestili do 130 mega. Dúfam, že ďalšia časť sa bude držať viac pri zemi. ()

Langosos

Hollywood konečně napadlo udělat něco, co budete nenávidět, ale i zároveň absolutně milovat. To je případ nového Konga a Godzilly nového impéria, která se od doby vydání prvních promo materiálů jevila jako ještě pořádnější bordel oproti minulému filmu Kong vs. Godzilla z roku 2021. Ale světe div se, ono to bylo sakra zábavné. Sám jsem nemohl uvěřit co Adam Wingard uvařil za blockbuster, protože to mělo solidní náboj a jeho autorskou vizi s přesvícenými světly, bohatou estetikou a prostředím jsem měl chvílemi pastvu pro oči. Každopádně hlavní tahouni filmu si vedou skvělou práci a jsem rád, že poprvý za celý monsterverse se konečně vypráví příběh přes tu skvělou mimiku monster a souboji, což je za mě velké plus. Taky jsem rád že tvůrci pochopili, že lidští herci jsou nám v těchto filmech skoro k ničemu a že chceme vidět přerostlá fackující se monstra na cool místech. CGI je v tomto filmu o trošku nepřehledné oproti minulému dílu, což se dalo čekat. Ve zkratce je to skvělý zážitek s místy až nesmyslnou logikou a digitálním bordelem okolo, tak tomu dejte šanci a uvidíte. 7,5/10. ()

Good_Joe

Neměl jsem před tímhle filmem žádná očekávání. Nebyl jsem si jist, zda se mi film bude líbit a neunudím se k smrti. Byl jsem však velmi mile překvapen. Film mě po celou délku dokázal dobře zabavit. Samozřejmě, že z logické stránky film nedává žádný smysl. Když ale vypnete mozek a nebudete si říkat, že události ve filmu nemůžou vůbec fungovat a existovat, jde o film, který vás dokáže na večer dobře zabavit. ()

adam31

Mal som rád filmy o Godzille a ešte jej predchodcov (Útok z neznáma, Gamera kontra Gaos, a.p.) Ale ak je "téma spracovaná" už po 38. raz, tak už ani neviem o čom by to tak mohlo byť. A to sme si priniesli niekoľko DVDčiek z Japonska, kde sú filmy, ktoré sa v Európe (určite minimálne východnej) nepremietali. S očakávaním som sa tešil do IMAXu na zábavu vo veľkom štýle (plocha plátna  😀). Ale chyba lávky, nudné a bez šťavy, a to až 2 hodiny. Nuž, lepšie to už nebude, ani pri 45. či 99. filme, v hlavnej úlohe s Godzillou. Veľa si od tohto filmu nesľubujte a pokiaľ chcete mať priestor pre "ocenenie" aspoň na 10-20%, tak uprednostnite IMAX. Aspoň sa je na čo pozrieť, no mozog vypnite, nebude sa nad čím zamyslieť a ani vás šťastnejšími, tento film neurobí. ()

horcrux7

Nenudil som sa. Akcie namakané, efekty solídne... a dej... Načo ho vôbec riešiť? Predsa som dopredu vedel, na čo do kina idem... ako jediný divák v kinosále. :-) ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Duo Russellů se střetně s Godzillou

Duo Russellů se střetně s Godzillou

21.07.2022

Přestože svou kariéru započal v televizi, zpátky na malou obrazovku se v průběhu kariéry herec Kurt Russell (Kosti a skalp, Tango a Cash) jen tak zlákat nenechal. Tedy až doteď. Společně se svým… (viac)