Godzilla a Kong: Nová Ríša

• Česko Godzilla x Kong: Nové impérium (viac)

Epická bitka pokračuje! Filmový Monsterverse sa rozrastá o pokračovanie explozívneho súboja medzi Godzillou a Kongom úplne novým dobrodružstvom, ktoré postaví všemocného Konga a obávanú Godzillu proti kolosálnej neobjavenej hrozbe ukrytej v našom svete, ktorá ohrozuje ich existenciu - a tiež našu vlastnú. Film odhalí históriu týchto titánov a ich pôvod, rovnako ako aj tajomstvá Dutej Zeme a ďalších miest, pričom odhaľuje mýtickú bitku, ktorá pomohla sformovať tieto výnimočné bytosti a navždy ich spojila s ľudstvom. (Continental film)

ZiGi_

Na to jak jsem se na tento film těšil, tak musím pouze a jen povědět, že jsem velice zklamaný. Počítal jsem dny, kdy se budu na to moci podívat a upřímně bych se raději podíval na něco jiného. První hodina je úplně o ničem a klidně by ji mohli vyškrtnout úplně. Koho zajímá, že Kong má bolavý zoubek? Bohužel se jedná o slátaninu a ne o Hollywoodskou produkci. Druhá hodina už docela ušla. Bylo to nadupané monstry a jejich vzájemnými bitkami a dozvěděli jsme se něco více o původu monster v tomto universu. Celkově ta druhá hodina to zachránila a díky tomu dávám alespoň nějakou hvězdičku. Ale je to velké zklamání. Mohlo to být promyšlenější, trochu více napětí by tomu taky neuškodilo. Moje chyba byla nejspíš v tom, že jsem od toho čekal až moc a nedostal vůbec nic až na pár zajímavých scén. O nudnosti postav raději ani nemluvím. ()

Mukade

Oveľa zábavnješie ako japonská Godzila mínus jedna kde k jej zabitiu stačí nálet práškovacím lietadlom (ako niekto napísal) do jej retardovane otvorenej, len na to čakajúcej tlamy. Urobili z nej tam naprostého somára, ešte nekonečne hlupšieho ako toto zviera. ()

Montiseus

Tohle se strašně těžko hodnotí. Je to film, který ví, čím chce být, a stejně tak divák dostane přesně to, co očekává. Tedy velkolepý akční blockbuster, který má slušné tempo a nečekaně pěkný a barvený vizuál, ve kterém úřaduje především Kong a kromě Godzilly mu sekundují další CGI postavičky, na jejichž vzájemných rvačkách celý film stojí. Lidské postavy jsou klasicky upozaděné, ale na rozdíl od předchozích filmů více snesitelné (zachraňuje to hlavně Dan Stevens). Jinak je to ale pitomost na entou, která ale jako jednorázový akční výplach víc než obstojí. ()

soukyd33

Ono to dost připomíná předchozí filmy. Jen přibudou nová monstra. Kladná i záporná. Efekty velmi dobré. Akce nad očekávání. Prostorový zvuk průměrný. Nechybí zde ani humor. Poznámka: Godzilla má nový pelíšek. 🤔 Doporučuji shlédnout s titulky forced. Hvězdiček 4 ()

Knifeos

Pokud Godzilla a Jurský svět sdílí jeden penál, pak není pochyb o tom, kdo je zde v současnosti ostřejší tužkou. Nová Godzilla jako čerstvý příspěvek do "monstrózního subžánru" určitě nezklamala. Jedná se o lehký, stupidní, akční výplach, který má spád a je celkově i vizuálně líbivý. Jedná se sice o umělý bordel v takové míře, jakou umělost sama umožňuje, nicméně jestliže je práce dobře odvedena, a to zde je, pak je to důležitý pilíř, o které se podobné filmy musí opřít. Jestliže se v tomto vesmíru i do budoucna budou tvořit podobně koukatelné kousky, které nepostrádají aspoň základní příběh, vzbuzují rodinou atmosféru a mladší diváky nadchnou, pak bude pro monstra v kině jistě nadále místo. 6/10 ()

Tomulka

Jen Dan Stevens přihrává třetí hvězdu, protože jinak je to pouhá rutina se spoustou klišé je to smutné takové téma rozpočet na efekty, ale dobrý scénář chybí :( ()

Jardys88

Jako oddechovka fajn, ale fakt by mě zajímalo kolik při těch bojích a procházení Godzilly po světě zařvalo lidí. Ochránce jak sviňa toto... ()

TOPmoovie

primitivna p....covina - uz od zaciatku vedecke zdovodnenie. ale vizual dobry. a mozno to neni stupido primitivne, iba je to pre maximalne 12 rocnych. ()

Duocup

Začátek filmu byl trochu pomalý, ale ve druhé polovině se tempo výrazně zlepšilo a děj se stal dynamickým. Efekty nebyly špatné, celkem se to dalo. Šli jsme na film bez jakýchkoliv očekávání a nakonec jsme byli příjemně překvapeni – bylo to dobré. ()

Kecupak

Absolutně absurdní blockbuster :D, vážně jsem nečekal že někdy uvidím tyhle dvě monstra dělat wrestling. Bordel který mi vůbec nic nedal, scénář se totálně ztratil. Řekl bych, že jsme v tomhle dílu dostali nejvíce emocí Konga a ostatních monster, což by nemusel být špatný nápad, kdyby to nebylo tak příšerně zpracovaný. Každopádně věřím že film si najde i své fanoušky, kteří u toho vypnou hlavu a budou bez přemýšlení sledovat tuhle parádu. Mi se to bohužel nepovedlo... ()

Estadra

Fakt jsem se rozmyslela jaké dát hodnocení ... A bohužel nemůžu jinak... Jsou to 2* .....za prvé mě to dějově přišlo jako nesmysl ... A za druhé tento film chtěl jenom ukázat že tvůrci vzkazuji "my vizuální efekty umíme a jsme v tom dobří" jenže čeho je moc toho je příliš...přišlo mě to jako když Kong a Godzilla si prostě potřebují rozbít čumák.... A pak když je to přešlo šli spolu proti zlu. Už se mi nelíbí že Godzilla se změní na růžovou nebo že chrlí led ...tohle už je prostě moc překombinované a úplně zbytečně ... ()

Dannyss

Vskutku očekávaný filmový kousek bohužel ztroskotává na uspěchaném ději a nevýrazných lidských postavách snažící se o formu podivného humoru. Navíc celou délku stopáže působí v postranní, jen jako sada nástrojů podporující akci bojujících titánů. Hledalo by se snadno, kolik scén je ve výsledném produktu nepatřičných a neposouvají děj ani o kousek kupředu. Navzdory tomu však většina bojových pasáží šlape na solidní obrátky a je pozoruhodné sledovat každý prvek souboje. Vnímám snahu o přesunutí značného množství formování příběhu na bedra monster, nicméně tenhle risk se zcela jistě nepotkal se zamýšleným zdarem. Závěrečná bitevní scéna působí sice velkolepě, jenže na druhou stránku také odbytě a snižuje celkový snímek na úroveň mírně nadprůměrného zážitku. 6,5/10. ()

Tusak

Išiel som do kina na veľké digitálne čudá, čo sa budú mlátiť v podpriemernom príbehu. A to som aj dostal. Ľudské postavy sú viac v pozadí ako v predošlých dieloch, čo je len dobre, keďže nestáli veľmi za nič. Scenáristky sa nedalo očakávať nič schopné, takže stávka na istotu bola práve akcia, ktorá sa podarila na výbornú. Stále to ale nezachráni úplne celý film. 7/10 ()

Vampiroza

⭐10/10 (v rámci monsterverse) 📌Nebudu zlej... Pokud nejsi fanoušek monsterverse a nelíbilo se ti jak tyhle filmy fungují... Nechoď... ztratíš 2h života. 📌Ale... Pokud to miluješ nebo si to přinejmenším vždycky užiješ tak makej na to... Je to opět Pecka. Monstrózní, velká, barevná, akční, zábavná. 1. Líbí se mi lidské postavy přičemž jsou vždycky nejvíce kritizovány a označovány za zbytečné a nezajímavé. Já jsem opačného názoru. /Takhle... Nebyly vždy dobré, ale poslední dva filmy jsou řekl bych i klíčové. Samozřejmě že je to titání blockbuster, ale lidské postavy zde hrají malinko klíčovou roli k celému vyvrcholení. 2. Monster požehnaně... To jak špatně naložili s množstvím monster v Godzilla král Monster bylo fakt špatný, ale tady má každá z nich duši. Mytologie a její interakce jsou fakt povedené. Monstrózní bitky jsou zase parádní řežbou a skar king ten je fakt zlověstný. Trošku hůře dopadla nová monsterka shimo. Samozřejmě je trochu indisponovaná, ale nemuselo to být tak dlouhé a mohla mít víc prostoru. Účel ale splnila. 3. Příběh měl hlavu i patu, žádné dlouhé kraviny okolo a jelo to od začátku.... Hodně se mi líbí že z duté země nezbyla jen kulisa ale dali do ní taky trochu toho vlastního příběhu. Což souvisí právě s lidskou rasou. Nebudu prozrazovat ❌. Fakt to mělo dobré propojení mezi sebou a ve vícero záběrech jsem byl až překvapený jak dobře to fungovalo. 4. Užil jsem si to maximálně a jednou nestačilo. Těším se až to uvidím znovu a znovu. ()

divad123

Nová godzila s Kongem je velké zklamání tohoto roku. Věděl jsem co čekat, nekvalitní scénář, urychlený děj a podobně. S těmito aspekty jsem byl ještě před premiérou nějak smířen, ale musím říct že finální produkt je mnohem horší. Film prakticky nedává smysl, nic není pořádně vysvětleno a většinu času jsem se nudil. Godzila je odsunuta na vedlejší kolej a příliš prostoru nemá. Celkově je film takové dobře vypadající nic. ()

Tomas.Bricha

Godzilla x Kong: Nové impérium .. Říkám to rovnou 100 lidí 100 chutí.. byl jsem na tom v kině musím uznat že film není opravdu špatný , když ví s čím má počítat. Ten film není o lidech ale o monstrech. Kong i Godzilla byli uchvátní, barvy moc povedené líbilo se mi to osvětlení které tam bylo.. lidský hrdinové sice měli málo prostoru za to pro mě dobrý emoce, sranda(dá se říct vtipky). Skar King uchvatný záporák a Shimo kterou ovládal pomocí nějakýho krystalu byla taky dobře dělaná opravdu respekt. Užil jsem si film jako takový sem fanda Monsterverse , i když mi malý kousky co tam byli  mě nepřišly cool a nelíbily se mi nějaký pasáže ale i tak za mě 9,5-10 dobré užití velkých potvor ve rvačkách. ()

555borac555

Když se člověk zamyslí je to v jádru strašná pitomost, ale je to přesně ten film, kdy se při sledování cítím jako své dvanáctileté já a královský si to užívám. Ději se zde ještě větší šílenosti než v minulém monsterverse filmu. Je tu spousta bitek mezi monstry a stopáž je pěkně svižná, respektive se tu pořad něco děje. Akce je zábavná, sice se tu absolutně neřeší fyzika, ale co už. Scény odehrávající se v duté zemi jsou z hlediska palety barev pěkně barevné a jsou z toho dle ohledu příjemné na oko. Godzilla tu má podobně jako v minulém filmu o něco míň prostoru jako Kong. Pokud chcete adrealinovou akční šílenost, která je sice trochu hloupá a máte rádi kaiju filmy tak tohle zkuste. Minimálně po posledních filmech už víte co zhruba čekat. Dávám 7/10. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Duo Russellů se střetně s Godzillou

Duo Russellů se střetně s Godzillou

21.07.2022

Přestože svou kariéru započal v televizi, zpátky na malou obrazovku se v průběhu kariéry herec Kurt Russell (Kosti a skalp, Tango a Cash) jen tak zlákat nenechal. Tedy až doteď. Společně se svým… (viac)