Akčný film inšpirovaný skutočným príbehom obyčajného tínedžera Janna, ktorého vášňou je hranie kultového Gran Turisma. Keď sa prihlási do súťaže o možnosť závodiť na skutočnom okruhu, je odhodlaný získať prestížne miesto v stajni Nissan. No čoskoro zistí, že v reálnych pretekoch je v stávke oveľa viac, než si kedy dokázal predstaviť spoza obrazovky počítača. (Itafilm)

ER

Solidní film, který ale jede příliš dle šablony jiných sportovních filmů. Nesednul mi ani herec Archie Madekwe a Djimon v roli otce už vůbec. Naštěstí jde o skutečnou story a to přidává nějakou tu sekundu do cílové rovinky. ()

Nix

Nejsem moc fanda závodních her, ale kdo kdy nezkoušel Gran Turismo tak by kecal. Každopádně zpracování filmu bylo na jedničku, i když příběh není bůhví jak složitý, ale proto si myslím, že to funguje. Má to spád, skvělé dialogy a herci byli fajn. Zase příběh dle skutěcnosti, co funguje. Já byl po delší době zase nadšený. ()

E lan

Ale to je mi pěkný závodní film, navíc spojený s Playstation, která mě už nějaký čas doprovází životem:-) Herecky velmi zdařile obsazené, super triky a závodní záběry spolu s příběhem, který psal sám život. Kdo by tomu uvěřil!? ()

bearmeedek

O skutečné události jsem nikdy neslyšel, takže je dobré vědět, že nejde o pohádku. I když styl podání filmu to tak často předkládá. Podstatné je, že film je natočen na skutečných závodních tratích ve skutečných autech. A jasné je taky to, že film byl natočen i jako reklama na herní konzoli a stejnojmennou hru. Ve chvíli, kdy zjistím, že je potřeba na chvilku vydechnout od oblíbených žánrů, je to příjemná změna. ()

rublik05

Přestože mě hra Gran Turismo nějakým záhadným způsobem minula, trailery lákaly na krásná rychlá auta a pěkně nasnímané závody, takže jsem se i přes menší obavy z delší stopáže vrhnul do světa hráčů a jezdců. V první řadě musím pochválit vizuál, místy jsem opravdu valil oči. Kameramani i střihači zde odvedli pořádný kus práce a na výsledku je to sakra znát, závody mají šťávu, napětí a drive, no zkrátka radost pohledět. Z herců mě nejvíce bavil neuvěřitelně sympatický David Harbour, Orlando Bloom rovněž nebyl úplně špatný, naproti tomu Archie Madekwe mě nijak zvlášť neoslovil. S příběhem je to ale už trochu horší. Myslel jsem, že se snímek bude primárně točit okolo závodů a aut, případně také okolo jejich vylepšování a tuningu. Místo toho se často řeší cokoli jiného jen ne zrovna tohle, nepotěšila mě ani hromada patosu a spousta zbytečných klišé. Očekával jsem, že by to možná mohlo být něco na styl Le Mans '66, akorát modernější, nicméně bohužel, s tímto filmem se Gran Turismo měřit v žádném případě nemůže, ačkoliv se rozhodně nejedná o propadák a nějaké společné rysy by se určitě našly. Fanoušci rychlých aut a závodů by každopádně měli být s filmem spokojeni. 6/10. ()

pushover

Když už si dát oddechovku, tak aspoň dobře natočenou multi korporátní reklamu. Na Ford vs. Ferrari to nemá ale Need For Speed to strčí do kapsy. 3 a půl si to zaslouží. ()

RAFT

Blomkamp natočil, zase po dlouhé době skvělý filmový kousek.Film vyprávý skutečný příběh Janna Mardenborougha.Herci ve filmu dobré obsazení,hlavní hrdina ve filmu ušel.Le mans a jiné okruhy pěkně natočedné.Za mě 80% ()

Dominik 261

Veľmi slušná sim/real racing záležitosť. Príbeh, respektíve upravená verzia skutočnosti, je často predvídateľná, no nenudila ma. Niektoré dialógy sú slabšie. Po technickej stránke je to veľmi fajn. Najviac oceňujem to, ako sa im podarilo preniesť ten pocit z rýchlosti. Herecké obsadenie je trošku slabšie, ak nepočítam Orlanda a hlavne Davida Harboura, ktorý ten film ťahá. Soundtrack je okej. Celkovo veľmi dobrý film, ktorý si zaslúži mierne lepšie 4*. ()

Ex_Machina

V F1 by to určite nefungovalo, ale tu nám história ukázala že áno. Je ťažko uveriteľné, že toto je natočené podľa skutočnej udalosti. Cesta uhrovitého chlapca zo skoliózou z jeho detskej izby do kokpitu pretekárskeho GT Nissanu na skutočnej svetovej súťaži bola síce krátka a tŕnistá, no o to vzrušujúcejšia. A že to naozaj ide, potvrdzujú slová prvého profi pretekára, ktorého na grand okruhu Jann predbehol. Zneli nasledovne: „Scheise verdamte spieler“. To by bola obsahová stránka. Čo sa týka prevedenia filmu po vizuálnej stránke, tak je to čisté pohladenie každej pravej mužskej duše. Myslím, že som celkom tvrdý chlap, no počas filmu som mal niekoľkokrát zimomriavky a niekoľkokrát slzy na krajíčku. ()

oldy

Docela mě překvapilo,že tohle bude točit zrovna Neill Blomkamp. Ten co točí spíš sci-fi akční filmy. Je to lehce nadprůměrný film. Rozhodně jsou lepší zavodní filmy. Z ukazek jsem tomu moc nevěřil,ale je to lepší jak NFS.Tak snad další jeho film bude pořádné sci-fi :)   7/10 ()

papadoce

Brilantne natočená sprostosť. Ťažko zaplatená reklama na Nissan s plytkým príbehom. David Harbour napriek tomu potvrdil, že je skvelým hercom a to nie je jednoduché v takej plytkej volovine, no nesklamal ma. Orlando mi pripadal iba ako ťahák pre ženské obecenstvo, ale moc si ho tu neužijú. A mladý Madekwe bol nemastný neslaný. Zbesiláci, či Need for Speed ma bavili viacej. Ale áno, prelínanie prvkov z hry s reálnym svetom je zvládnuté na jednotku s hviezdičkou, niežeby nie. Mimochodom Džej Ár, lidokain nefunguje ako by mohol 😁. Som to ja Desať palíc. “Havária neurčuje čo si zač, ale to ako na ňu zareaguješ.” 70%. ()

shade000

Na tento film som sa už dlhšie tešil a som úprimne rád, že ma nesklamal, práve naopak. Po odchode z IMAXu som ešte cítil zimomriavky, pretože toto je jedna audiovizuálna dokonalosť. Ak budú takto pokračovať všetky filmy, na ktorých bude pracovať samotné Playstation, máme sa na čo tešiť a úprimne po včerajšej predpremiére zvažujem ešte ďalšiu návštevu kina, kvôli tomuto skvostu... ()

koty2201

Neviem, či Neill Blomkamp chcel mať takýto zárez vo svojej kinematografii, pretože v porovnaní s District 9 je Gran Turismo ničím výnimočná pretekárska dráma. Aspoň do prvej polovice určite. Ale potom prichádza zlom, kedy sa stane vážna a tragická havária a film zrazu dostane druhý dych a odlišný náboj. A musím povedať, že ma aj trochu dojal, respektíve brnkol na citlivú strunu. Pôvodne som od toho nič nečakal, pretože aj trailery pôsobili na mňa príliš obyčajne a tak, že to oľutujem. Bol som sklamaný, že sa tvorcovia nesnažili o príbeh vo svete hry Gran Turismo, ale zvolili adaptáciu skutočného príbehu o hráčovi hry GT, ktorý sa stal profesionálnym pretekárom. Nakoniec som však veľmi rád, že som si to nenechal ujsť. Najviac oceňujem herecký výkon Davida Harboura, pretože ten chlap ma asi nedokáže sklamať v žiadnom filme. Respektíve aj keby bol film akýmkoľvek sklamaním, tak by Harbour zostal jediným pozitívom filmu. Rola pretekárskeho kouča mu sadla ako uliata. A potešil aj výkon hlavného hrdinu a jeho otca a ich vzájomný vzťah. Rovnako ako chémia medzi Jannom a jeho trénerom. Naopak Orlando Bloom nejak nemal čo hrať a išiel si druhé husle ako manažér z Nissanu, čo je škoda.  Trochu ma zamrzel aj výber hudby, pretože až príliš často sa spoliehali na popové hity ako na pôvodnú hudbu určenú pre tento film. Ale aspoň to využili vo filme a našli pre ne opodstatnenie. A zábery na autá počas pretekov to má tiež luxusné a dodávajú dobrý pocit z jazdy. Len tie CGI momenty boli za mňa úplne zbytočné a mohli sa zaobísť aj bez nich. Takže Gran Tursimo môžem odporučiť či už fanúšikom videohernej série, ale aj nadšencom akýchkoľvek pretekárskych filmov a športových drám. Oplatí sa ísť na to do kina. ()

Loksian

V podstatě jediný důvod mé návštěvy kina byl ten, že jsem chtěl po všech těch akčních komediích, které se většinou letos nepovedli, něco úplně jiného. A tak jako naprostý neznalec závodění jsem od tohoto filmu očekávál pouze přijemný casting a dobrý vizuál. Přesně to jsem dostal, herecké obsazení funguje na jedničku a vizuální stránka, která je až překvapivě nevšední, dokáže dostatečně udržet pozornost. Zároveň jsem nečekal, jak emoční a dramatický tento příběh v jistých částech je. Jediné mé negativní komentáře jsou mířené na fakt, že 80% tohoto filmu je v podstatě reklamní plocha pro známé značky. Do jisté míry je pochopitelné, že bez sponzorů by žádný film nevznikl, na druhou stranu by jich mohlo být o něco méně. Druhý problém je se samotnou zápletkou, filmu prospívá a zároveň podráží nohy to, že předloha filmu vychází ze skutečného příběhu, což znamená, že příběh se ubírá směrem, který i pravděpodobně malé dítě dokáže odhadnout a je tedy velmi předvídatelný. 8,5/10 ()

PAVLIS

50% Tak trochu životopisný film, trochu sportovní dle klasické, předvídatelné šablony, trochu rodinný a trochu romantický film. A také reklama na Gran Turismo, Nissan, Sony nebo Porsche. A tak je s podivem, že tahle koláž docela funguje a nemá tři hodiny. Jenom ale za cenu povrchnosti a zkratkovitosti. Pro mě je ale hlavně škoda, že je film primárně zaměřený na děti a mládež milující spíš Gran Turismo než reálné závodění. S ním to paradoxně bohužel moc společného nemá. ()

Mkartaylas56

Na to, že jsem z trailerů cítil nepříliš zajímavý a zaměnitelný životopisný film, tak mě Gran Turismo nakonec velmi příjemně překvapilo. Sice skutečně jde o vcelku konvenční sportovní/závodní drama, avšak především poté, co se překlopí do své druhé poloviny, začne velmi dobře šlapat, zafungují pěkně vystavěné emocionální momenty a i za pomoci fajn režie či hereckých výkonů vás dokáže příběh mladého Janna plně vtáhnout. A k tomu mohu velice pochválit to, co na podobných snímcích bývá tím hlavním kořením - závody. Ty jsou skutečně dobře nasnímané, i díky skvělému ozvučení působí přesně tak napínavě, jak by měly a v rámci žánru se ani v konkurenci těch nejlepších, jako Le Mans 66, rozhodně nemusí stydět. A myslím že minimálně tímto přirovnáním vychází najevo, že Gran Turismo mě skutečně potěšilo, rozhodně stojí za vidění a může se tak zařadit mezi nadprůměrné sportovní a vlastně i "videoherní" filmy. ()

Dejvecd

Vlastne také úplne klasické a veľmi predvídateľné pretekárske béčko, ktoré muselo obsahovať skutočne veľké množstvo product-placementu aby sa zaplatilo. Scény na okruhu (mimo pár skvelých výnimiek) vyzerajú väčšinu času dosť obyčajne a nezaujímavo, rovnako drvivá väčšina filmu, keď sa na plátne nenachádza David Harbour, do ktorého som sa vedel dosť vžiť a ktorý je suverénne najlepšou proprietou filmu. Tesne v závese mu však je Archie Medekwe, ktorý bol minimálne pre mňa hereckým prekvapením a vidím u neho svetlú hereckú budúcnosť. // Tento film ničím nevystupuje z rady iných motorsportových filmov, avšak ja som sa vlastne (dosť možno vďaka príjemnému tempu) nenudil a decentný level zábavnosti ("na Schulina ti zbívá 6 sekund") a emócií z toho robí solídne záživný film. 6/10 ()

ratpile

V jádru strasne fadni vec - prisnej mentor se srdcem dobráka, otec pochybující o hlavním hrdinovi, slzy v závěru. Naštěstí to má ale drajv, technicky vypiplané závody a vůbec je to celé nasnímané jako těžká frajeřina. Není to tak dobré jako vrcholy žánru (Rivalové), ale v té své videoherní dynamice a špičkové technické stránce, to byla celkem zábavná jednorázovka. ()

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (viac)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Gran Turismo nabírá obsazení

Gran Turismo nabírá obsazení

17.09.2022

PlayStation produkce filmů podle her se pomalu ale jistě rozjíždí na plné obrátky a jeden projekt, který nyní studio Sony prioritně tlačí před kamery, je závodní Gran Turismo. To před několika týdny… (viac)

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)