Fantázia dospievajúcej dcéry nepozná hraníc, zato nervy jej otca majú veľmi krehké limity.
André Arnel je rozvedený muž v stredných rokoch, ktorý chce začať nový život, ale zároveň musí so cťou obstáť aj pri plnení otcovských povinností ku svojej dospievajúcej dcére Véronique. Na dovolenke v prímorskom stredisku na ostrove Maurícius si však André zrazu uvedomí, že jeho malá Véronique je už vlastne mladá dáma. Aj napriek prísnemu a ostražitému otcovmu dozoru sa Véronique zamiluje do 18-ročného Benjamina. Aby upútala pozornosť milovaného chlapca a stala sa preňho ešte príťažlivejšou a zaujímavejšou, Véronique predstaví Benjaminovi svojho otca ako milenca, u ktorého sa skrýva, pretože ju hľadá polícia pre krádeže a drogy. Benjamin jej uverí každé slovo, a ako to už býva zvykom, na celom Mauríciu sa nenájde jediný človek, ktorý by o tomto čudesnom milencovi nevedel a neodsudzoval jeho chovanie. Keď sa André o všetkom dozvie, najradšej by svojej dcére, ako správny otec, poriadne "narezal" a okamžite s ňou odcestoval, ale čo keď sa mu táto hra začala páčiť a zároveň nechce dcére pokaziť radosť? (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Být rozvedený a vyjet si s pubertální dcerou na dovolenou na pláž jistě není žádná legrace pro leckterého otce. Své o tom ví André s tváří Gérarda Depardieua. Vlivem nerozvážnosti své dcery je popřen jako její otec a naopak se z něj stal její milenec a válečný invalida k tomu a to jenom proto, že se zakoukala do místního chlapce. A problémy z okolí samozřejmě nenechají na sebe dlouho čekat. Příběh je to vcelku stylový, zábavný a v rámci vztahu otce s dcerou i vcelku ušlechtilý. Která dívka by si nepřála takového otce, který nakonec přistoupí na její hru a ještě jí navíc poradí. Věkově přiměřené vtípky působí dobře a tak nějak přirozeně. Režisér a scénárista v jedné osobě Gérard Lauzier se nesnažil přímo o bláznivou komedii, ale o upřímné a úsměvné vyprávění. Určité klišé se tu samozřejmě také najde, ale bez toho by to snad ani nešlo. Scénář je pevný v základech a nese v sobě skutečnou přirozenost a svěžest a tak není divu, že, jak už dnes víme, po tom sáhl Hollywood a natočil svůj remake. ()

Ssoumess

Já nevím proč, ale tento film mě vždycky pobaví. Je to taková klasická oddechovka, spíše vyšší kvality. Stejně jako remake z r94. Nedokážu si teď vzpomenout, kterej mě bavil víc tak dávám oběma stejně:) 8/10 ()

GodKnows

O nič lepšie ako jej nezmyselný americký remake. Tuctová rádoby romantická komédia, ktorej chýba romantika a humor. Strata času. ()

ostravak30

Táta nebo milenec je taková komedie, která za sto minut baví i nudí zároveň. Vedle povedených a relativně zábavných scén jsou i takové, které patří mezi ty ukecané nebo i takové, kdy je dcera vyloženě otravná a člověk by jí už nařezal sám. A že má ten otec trpělivost. Pravda je, že každý táta možná s dcerou zažívá své trable, takže asi tuší, co může André prožívat, když mu pomalu dochází, že Véronique už není jeho malá holčička, ale čumí po ní kluci. Nebýt toho příjemného prostředí, šlo by hodnocení ještě níž. ()

zigy

Prázdniny u moře se čtrnáctiletou dcerou, která se chová pitomě a na konci se k ní přidá i její tatínek....celkem bezobsažný scénář o jedné velké lži....ale zase ten konec je takový pěkně smířlivý ohledně vztahu otce a zlobivé dcery a celý filmem se nese taková milá atmosféra bezstarostného mládí, ke kterému přispívají parádní lehké letní ohozy dcerky....takže kdo má rád prázdninové filmy a nečeká řachandu, ať si hvězdu přidá. "Ráda lžu, dělá to život zajímavějším." ()

gizi

Překvapivě milá, příjemná, oddechová komedie ze života, u které se zcela přirozeně člověk baví i směje. 80%, 1.7.2012. ()

2sistem

Ještě mládičká a krásná Marie Gillain, ale po boku takovýho medvěda a balvana jako je Depardieu. Jediná role co mu sedla byl obelix. Jinak koukatelná francouzká komedie, jako jedna z mála od žabořroutů. ()

Jard

Film so zaujímavou zápletkou aj dobrým hereckým obsadením. Trochu sa štáb mohol pohrať so špeciálnymi efektami (napr. prechádzka pri nočnom mori), ktoré boli dosť zle urobené. 60% ()

JJaannee

Tohle je moje víkendová relaxace na deštivé dny. Gérard Depardieu hraje otce přesvědčivě a celé je to bláznivé. Ta pubertální doba 14,5 leté dívky je skvělá. Herci jsou koukatelní a příběh je hezký. Remake je zbytečný. Tohle je francouzská klasika, kterou mám ráda a je to skvěle nadabované. ()

Nataniel73

Chvílu som váhal k akému hodnoteniu sa vlastne prikloniť, vychádzalo mi to tak na 3,5 hviezdy, ale za brilantný výkon Depardiea, to zaokrúhlim na štyri. Tento chlap sa dokáže plnohodnotne vžiť do akejkoľvek role a či už ho vidím ako Jeana Valjeana z Bedárov, Krištofa Columba alebo v tejto romantickej komédií ako skvelého otca problémovej dcéry, tak musím uznať jeho herecké kvality, ktoré aj z vcelku priemernej a tak trochu infantilnej komédie robia niečo viac. Výborne napísaný a hlavne zamotaný príbeh o spletí lží a pascí, ktoré na svojho milého otca nastražila nezletilá puberťáčka. Aj napriek svojej dĺžke je film pútavý od začiatku do konca s minimom hluchých miest. Film môže poslúžiť aj ako taká príručka pre začínajúcich otcov ako sa zachovať v problémových situáciach. Divák sa dokáže plne stotožniť s pocitmi otca, ktorého dcérka si rada vymýšľa a neuvedomuje si do akých zložitých situácií dostáva celé svoje okolie. A keď už má vyjsť s pravdou von, tak ju premôže strach. Pocit, ktorý všetci dobre poznáme. A také prázdniny na ostrove by si prialo veľa dievčat v jej veku. 75% ()