Sympatický muž středního věku si po mnoha letech odloučení vyjel na prázdniny se svou dcerou. Jeho potomek už ale dávno není plavovlasé dítě hrající si s panenkami. Dívčí tělo již úspěšně prodělalo hormonální bouři dospívání, ovšem i v tomto případě matérie předběhla duševno, a tak má půvabná mladá dáma neodbytný pocit, že pro svého prázdninového nápadníka není její pravá totožnost dostatečně zajímavá. Inspirovaná druhořadými televizními seriály a pořady o mladistvích delikventech, si vymyslí vzrušující životopis, ve kterém figuruje matka prostitutka, otec alkoholik, bohaté sexuální zkušenosti i překonaná závislost na tvrdých drogách. Lapena do tenat lživých báchorek musí nakonec zapojit do mystifikační akce i svého skutečného otce. Má hrát úlohu jejího milence, který je nenapravitelným recidivistou a zároveň na smrt nemocným válečným veteránem. Seriózní muž na něco podobného pochopitelně nemůže nikdy přistoupit. Na druhou stranu, který táta by nepomohl své jediné milované dceři z problémů spojených s první velkou láskou... (oficiálny text distribútora)

nehodnotit

Musím snížit hodnocení. Myslela jsem, že se mi ten film vždycky líbil a teď jsem se na něj koukla a asi mi by bylo těch náct, když jsem si říkala, že je normální, aby čtrnáctiletou holku obletovali staří chlapi a chodila kolem bazénu v tangách. Strašně mě to rozčilovalo. Ale Gérard je tam moc roztomilej :) ()

Aluska88

Letní, svěží, oddychové a krásně úsměvné. Když jsem v komedii Drž hubu viděla, jakým geniálním způsobem Gérard ztvárnil hloupého prosťáčka Kentána, který vypadal, jako by se praštil do hlavy a nevěděl, která bije, těšila jsem se, jaká bude jeho postava "hrdinského" táty. Byla jsem potěšena. Zvláště ve druhé půlce, kdy se do smyšleného scénáře své dcerky začal i s chutí zapojovat. Tím tak vznikala spousta vtipných momentů a dialogů, které mi vykouzlily úsměvy na tváři a smích. Katherine Heigl nepatří mezi mé oblíbené herečky, ale zde jako mladičká ztvárnila skvěle postavu dospívající dívky, která se v zápalu první lásky k pohlednému mladíkovi rozhodne, že ho upoutá z počátku zcela nevinnými lžemi, které se ovšem postupně poněkud vymknou z rukou. ()

josieaddms

Docela roztomilá Francouzská romantická komedie s více méně neodolatelným Gerardem Depardieum a začínající Katherine Heigl. Neurazí, ale nijak moc nenadchne. Ale určitě si na tenhle film udělejte místo ve vašem repertoáru, a zvlášť, pokud na vás jdou chmurné myšlenky a nebo se prostě jen chcete v chladných dnech zahřát úsměvnou romantikou na pláži. ()

nash.

Zbytečný téměř doslovný remake, který jen dokazuje, že Gerard Depardieu dokáže s přehledem ovládnout sebemenší i sebevětší prostor. Jinak nic víc než absolutně nenáročná prázdninová pohodovka, která sice neurazí, ale na druhou stranu jen těžko zvedne hladinu emocí v krvi. Takže jediné, co člověk může obdivovat, je nadhled s jakým Andre zvládá vrtochy své protivné ulhané dcery. ()

eraserhead666

Zda jsem viděl francouzský originál si nevybavuji, ale asi ne, protože jsem si myslel, že v něm hraje Vanessa Paradis a ono ne. Ale tohle je taková příjemně koukatelná blbůstka s občasným útokem hlasitého humoru (když Depardieu spustí svou píseň, málem jsem si krupl). Depardieu je fajn, na tyhle role se hodí, zaujalo mě, že tohle je druhý film co jsem viděl, v němž jeho postava hraje na klavír. Katherine Heigl hraje pěkného spratka, ale hraje a ne zrovna špatně. Štěstí je, že se později trochu oplácala, tahle vyžle forma ji moc nesedí. ()

• Andre (Gérard Depardieu) je ve filmu špatným tanečníkem. Jeho představitel Depardieu ale ve skutečnosti studoval tanec mnoho let. (ČSFD)
  • Snímek je remakem francouzské komedie Táta nebo milenec (1991), ve které ztvárnil hlavní roli rovněž Gérard Depardieu. (oje)