Ďáblova hodina - Série 1

(séria)

kenkaku

Horník z Černobylu a nějakej Indián vyšetřují vraždy. Vlastně ne, šáhlá matkadivné dítě. Vlastně ne! Je to o divným dědkovi, co… to vlastně nejde. Seriál je mix několika témat dohromady (asi pěti), kdy ve finále smysl dá tak 80% všeho (zbytek jsou jen trapné berličky jak navodit strašidelnou atmosféru). Př. “duchové”. Naprosto zbytečný aspekt, který rozptyluje od “jádra pudla”. Naštěstí s poslední epizodou nastává vysvětlovací maraton a děj moc volných konců nenechá. Dost blbě jsem sice nesl to pamatování si nějakých 60 let událostí, ale budiž. Takhle se točí seriál na několik řad. Více u jednotlivých epizod. ()

mclenin

Podarená miniséria, ktorá úvodnými časťami zmätie diváka, aby následne pomaly zamotávala a rozpletala jednotlivé udalosti a svoje karty odkryla až v samotnom závere, s tým, že sa jej darí skoro po celý čas držať diváka v napätí a neistote či to čo predvída je alebo nie je správne. Aj napriek tomu, že ide o krátku minisériu, finále mi pripomenulo a niečím evokovalo dnes už kultový seriál Lost. ()

WugWugs

5 dielov topornej snahy o nejaký dej, aby nám to všetko v šiestom vytmavili - a to komplet polopatisticky, aby aj tí najmenej chápaví mali pocit, že videli niečo strašne chytré. Pritom stačilo normálne skromných 90 minút. Ani P.K.Dick nepísal svoje poviedky 5x dlhšie ako sa patrí, aj keď by pri tom zjedol všetkých prítomných scenáristov. Ale vraj to tu funguje, tak ok:D ()

Nevka

Naprosto famózní záležitost. Ďáblova hodina je vedle Andora jedním z nejlepších seriálů roku 2022. Asi bych tady mohl zbytečně tlachat o tom, jak je to super, ale po přečtení vyčerpávajícího komentáře od Slunečnice jen přikládám >ODKAZ< k povinnému přečtení. Takže jo, těším se na další sérii a neuvěřitelně mě štve, že si ji nemůžu dát hned. ()

Lachtaan

Už synopse této minisérie mi vnukla myšlenku, že by mohlo jít o můj šálek čaje a po finálním zhlédnutí můžu prohlásit, že jsem dostal celou konvici. Tyhle temné atmosférické pecky, u nichž dlouhou dobu nevíte ani, co že se sakra děje, mám ze všech podžánrů nejradši a i když jsme se toho prozatím moc nedozvěděli ani v poslední epce, tomuhle seroši fandím, aby se udržel svých kvalit i v avizované druhé a třetí řadě a třeba se zařadil po boku zde mírně přirovnávaného Darku. Který já bezpochyby považuju za nejlepší výtvor streamingu v dějinách. [viděno na Prime Video] ()