Ďáblova hodina

• Veľká Británia The Devil's Hour

Lucy se probouzí každou noc přesně ve 3.33. V jejím životě už dlouho nic nedává smysl. Ale odpovědi leží někde na konci série brutálních vražd. (Prime Video)

Trajektt

Miluji televizní seriály u jejichž sledování celou dobu tápu a mám při nich otevřenou hubu a u kterých čučím jako citron na hrnek teplého čaje. Taktéž mám rád seriály u kterých celou dobu nevím o co jde a jsem u nich ztracený jako Bulhar na svatební hostině. Tento seriál musíte bedlivě sledovat a nevynechat jediné smítko, jinak vám ta skládačka nevyjde a nepochopíte smysl tohoto televizního vyprávění. Rovněž nedoporučuji se na tento seriál dívat, když máte vypito nějakých těch deset piv a rovněž nedoporučuji si u nich párkrát zdřímnout, to si můžete dovolit u nekonečných seriálů typu Ulice, kde se až tak moc nestane, když si hodíte šlofíka, ale u těchto psychologických thrillerů určitě néé. Když by se mně někdo zeptal po přímém dokoukání tohoto skvostu o čem to je, tak je to velice složité vysvětlit, aniž bych spoileroval, ale seriálovým fanouškům, kteří mají rádi tajemno a nevědí v jaké realitě se nachází a kteří mají rádi podivné chování hlavních představitelů jako jsme viděli třeba v Městečku Twin Peaks anebo třeba ve Ztracených, tak tito diváci budou asi spokojeni stejně jako jsem byl já. Základním kámenem tohoto vyprávění je ČAS. Ano, je to tak, od této fyzikální veličiny se vše odvíjí a různé natahování času a různé záblesky budoucnosti a minulosti a různé typy dejavu vám mohou připomínat nějaké to dobrodružství Martyho McFlye v jeho cestách a Návratech do budoucnosti, ale tak to samozřejmě není a vy si budete lámat hlavu až do posledních vteřin tohoto vyprávění, kde je vše uspokojivě vysvětleno, tedy pokud jste párkrát nezaspali anebo nevypili nějakou tu bečku piva. Dalo by se říct, že tento příběh je tak trochu i sci-fi, ale i tak trochu krimi a dokonce i tak trochu strašidelný s prvky hororového napětí, ale když se to globálně shrne, tak tam najdete i prvky černého humoru. Hlavní hrdinka Lucy, kterou skvěle zahrála Jessica Raine má každodenní nechtěný rituál, že se probouzí z nočních můr ve 3.33, což je ta ďáblova hodina, což je čas, ve kterém se setkává svět živých a mrtvých. To by ještě nebyl takový ten největší problém jejího dosavadního života, jelikož jak příběh plyne dál, tak se setkáváme s jejím synem, který by se dal popsat jako mluvka a to tím způsobem, že tento malý chlapec skoro nemluví a necítí skoro žádné emoce a ještě navíc imrvére čumí do zdi a povídá si s neviditelnými lidmi. No zkrátka, takového hodného synka by si podle časopisu Šťastná rodina přálo devět z deseti milujících rodičů. Do toho všeho má ještě švihlou matku, která je zavřená v nedalekém ústavu a která si také povídá s neviditelnými lidmi a která se jde občas v noci proběhnout v noční košili po nějakém tom lese. No prostě happy family a víc se fakt nedá napsat, protože by to byly spoilery. Ještě prozradím, že v pozadí příběhu se také vyšetřují nejaké ty sériové vraždy, ale víc už fakt psát nebudu a vřele tento zábavný seriál pro celou rodinu doporučuji všem přátelům kvalitního a záživného televizního seriálového světa. Nezbývá mi než dát zasloužených 90%. ()

Frajer42

Spoilery! První díl mě absolutně nijak neoslovil, neboť je nebohý divák nemilosrdně hozen do víru dění, kde nic nedává ani zblo smyslu a já bytostně nenávidím, když něčemu nerozumím. První díl byla tedy jen taková chaotická jízda, kde vám bylo představeno několik ústředních postav. Poté však pozvolna seriál začal získávat jasnější kontury a stávala se z něj silně návyková jízda, která vyvrcholila závěrečnou epizodou, kde jsem upadl do seriálového transu a nevnímal okolí, což už se mi u seriálu nepoštěstilo pekelně dlouho. Nesmírně se mi líbila myšlenka seriálu, kdy by rozhodně nebylo na škodu mít podobné schopnosti jako zdejší morální sériový vrah. Nechybí ani několik zdařilých lekaček, kde doporučuji neležet u svých drahých poloviček příliš blízko, jinak můžete schytat pořádně tvrdé údery. [86 %] ()

Chrustyn

Prakticky 5 epizod těžkopádně vyprávěné, diváka záměrně matoucí a v několika žánrech se pohybující. Vzhledem k tomu, že divák neví jestli sleduje detektivku nebo mysteriózní mišmaš jak od Lynche, je trochu těžké se do seriálu skutečně ponořit a o to lehčí je se v něm absolutně ztratit. Naštěstí v poslední epizodě dojde k finálnímu rozuzlení a vysvětlení, co že se předchozích 5 hodin dělo a přestože není vše dostatečně uspokojující, dá to všemu logiku a díky tomu z toho vzejde velice zajímavý a chytře vystavený seriál, který si naštěstí vystačil jen s 6 epizodami. ()

*CARNIFEX*

Posledná časť to vďaka rozuzleniu poriadne vyšperkovala. Nerozumiem tomu, prečo nie je tento seriál zaradený aj do žánru mysteriózny. Toto rozhodne nie je čistokrvný thriller, pričom aj také krimi by sa sem v pohode šiklo. Je naozaj málo seriálov o sériových vrahoch, ktoré ovplývajú nejakou originalitou, no to v tomto prípade rozhodne neplatí. Výborná vecička najmä vďaka námetu .. ()

M.i.k.e

nenápadná a nezaslouženě zastrčená detektivka, která v sobě kombinuje prvky thrilleru, klasické kriminálky, mysteriózní sci-fi a hororu a aby toho nebylo málo. všechno to překrývá chytrým ovšem nepřekombinovaným a (i když to tak zkraje nevypadá) přehledným příběhem.  První dva díly sice divák nebude tušit která bije a je opravdu potřeba dávat pozor i na detaily, ale když do sebe začne postupně všechno zapadat a v posledním díle nám to tvůrci pro jistotu ještě dovysvětlí, je to velká paráda. V poslední době je dost seriálů,které si hrají s mysteriózními prvky a snaží se motat divákům hlavy, jenže nakonec jako kdyby nevěděli kudy kam a vyšumí do ztracena. V případě Ďáblovi hodiny tvůrci moc dobře věděli co chtějí a je to dost znát...90% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD