Ďáblova hodina - Série 1

(séria)

ricmont

Na Ďáblovo hodinu jsem se začal koukat jen protože jsem velký fanoušek Capaldiho. A každý projekt s ním vyhlížím s nadšením. Ale Ďáblova hodina má mnohem víc než jeho. Má úžasný příběh se skvělou atmosférou která vás donutí přemýšlet nad každou scénou. Pokud si začnete být jistý, že jste přišli co se tam děje. Tak za pár scén vás seriál vyvede z omylu a vy zase musíte pátrat. Seriál totiž hezky během jednotlivých epizod nahazuje stopy. A abyste došli ke správné odpovědi musíte dojít na konec seriálu. ()

Nevka

Naprosto famózní záležitost. Ďáblova hodina je vedle Andora jedním z nejlepších seriálů roku 2022. Asi bych tady mohl zbytečně tlachat o tom, jak je to super, ale po přečtení vyčerpávajícího komentáře od Slunečnice jen přikládám >ODKAZ< k povinnému přečtení. Takže jo, těším se na další sérii a neuvěřitelně mě štve, že si ji nemůžu dát hned. ()

kenkaku

Horník z Černobylu a nějakej Indián vyšetřují vraždy. Vlastně ne, šáhlá matkadivné dítě. Vlastně ne! Je to o divným dědkovi, co… to vlastně nejde. Seriál je mix několika témat dohromady (asi pěti), kdy ve finále smysl dá tak 80% všeho (zbytek jsou jen trapné berličky jak navodit strašidelnou atmosféru). Př. “duchové”. Naprosto zbytečný aspekt, který rozptyluje od “jádra pudla”. Naštěstí s poslední epizodou nastává vysvětlovací maraton a děj moc volných konců nenechá. Dost blbě jsem sice nesl to pamatování si nějakých 60 let událostí, ale budiž. Takhle se točí seriál na několik řad. Více u jednotlivých epizod. ()

WugWugs

5 dielov topornej snahy o nejaký dej, aby nám to všetko v šiestom vytmavili - a to komplet polopatisticky, aby aj tí najmenej chápaví mali pocit, že videli niečo strašne chytré. Pritom stačilo normálne skromných 90 minút. Ani P.K.Dick nepísal svoje poviedky 5x dlhšie ako sa patrí, aj keď by pri tom zjedol všetkých prítomných scenáristov. Ale vraj to tu funguje, tak ok:D ()

Anderton

Nebyť trochu nezaujímavého vizuálu, išlo by zrejme o jednu z najdôležitejších udalostí seriálovej sezóny. Tým ale Diablova hodina nakoniec aj je, ale predsa ju len nesprevádza taký hype, aký by si zaslúžila a aký by mala, ak by ju nakrútil/produkoval niekto slávny. Najväčšou devízou celého projektu je fakt, že sa všetko dokonale vysvetlí, snáď len povaha synátora a jeho chovanie je stále trochu neuchopiteľné. Ale možno si to treba celé zopakovať už so znalosťou pointy. Som rád, že som spoznal sympaťáčku Jessicu Raine a kvôli nej by som si pozrel aj ďalšiu sériu, i keď si neviem predstaviť, aký príbeh by v nej tvorcovia rozprávali. Je chvályhodné, že tvorcovia vymysleli aj štruktúru života popisujúci v podstate ich svetonázor. ()