Bankový lupič Gino Strabliggi strávil desať rokov vo väzení, mal teda dostatok času na rozmýšľanie. Rozhodol sa žiť čestne. Vychovávateľ Cazaneuve mu veril, prihovoril sa teda, aby Gina podmienečne prepustili. Na toho však vonku čaká nielen jeho manželka, ale aj bývalí kumpáni. Gino je však pevne rozhodnutý neskĺznuť do starých koľají a kontakt s podsvetím odmieta. Pracuje v tlačiarni a stále sa stretáva s múdrym Cazaneuvem. Jedného dňa však zasiahne krutý osud - Gino stráca milovanú ženu. Najviac sa o neho zaujíma policajný inšpektor, ktorý ho kedysi dostal za mreže - je totiž presvedčený, že ľudia sa nemôžu od základu zmeniť a preto špehuje Gina na každom kroku. (STV)

Scott67

Co dodat? Herecký koncert. Samozřejmě. Ale abych objektivně přiznal, i záporné role je potřeba dobře zahrát. Michel Bouquet ovšem naprosto výtečně. Nikdo ho zde nevzpomenul, ale on "udělal" svými záporáky nejen tento, ale i fůru dalších francouzských filmů. Je tak odporně slizský, že by mě opravdu zajímalo, jaký byl v soukromém životě. Jeden z mála filmů, u kterých se neusíná. ()

Mac._

Nebudu zbytečně opakovat, jak dobrý tenhle film je, jen řeknu, že závěr filmu je jeden z nejpůsobivějších a nejemočnějších v historii kinematografie. Už jako dítěti se mi ta scéna vryla do paměti. ()

gggggg

Skvelý film, toto je presne ten žáner ktorý potrebujem ako vodu. Jean Gabin podal neskutočný výkon, hudobný podmaz bol skvelý, podčiarknutý vynikajúcim slovenským dabingom. Záver mi prišiel jemne nedotiahnutý, ale krutý a reálny. ()

to08.net

Co zmůže jedna posedlá úřednická mrdka, která pracuje bez odporu i bez nadšení? Zničit život člověku, který vyšel po správné cestě, i když se mu jiný úředník snaží pomoci? Je establišment peklo? Lze uniknout, když vás někdo "chce dostat"? ()

horskejvlk

Herecký koncert dvou Francouzských bardů to ano, ale dramaturgicky… píše se rok 1973 a toto rozvláčné a nekonečně dlouhé až patetické drama vzniklo v době po kterém dnes spousta pravicových Francouzů včetně Alaina Delona tak volá, kdy svět byl ještě v poŕádku. Tento námět lze lehce manipulativně otočit a výsledek ? Francie a Paříž dnešních dnů kdy i francouzská policie se neodvažuje do jistých čtvrtí. Zkrátka scénář je skvěle napsaný ale každý film je poplatný době vzniku tak jak americký Brubaker.  Co by za to dneska Francouzi dali aby byla Francie mravně přesně taková jako v roce 1973…byť šikanující šéf inspektor který při zásahu odpráskne do srdce lumpa by skončil na Gipsce, takhle jen “tlačil na pilu” a dojel na to- byl uškrcen. V dnešní době platí jen jedna spravedlnost a to je : Karma je zdarma… ()

Baerdeller

Posledních 15 minut film diváka emočně drtí, dokud nepřijde závěrečná scéna, která je opravdu výjimečně povedená a krutě z ní mrazí. Gabin podává excelentní výkon, Michel Bouquet mu zdatně sekunduje s jeho ztvárněním slizké lidské malosti a Delon taky není špatný. K výborným hereckým výkonům přidejte téma nedokonalého justičního systému, které je nadčasové a aktuální i v dnešní době... Tak proč nehodnotím za pět hvězdiček? Já mám totiž trochu problém s Delonovo postavou Strabliggiho. Herecky to bylo v pořádku, spíš mi jde o scénáristickou část a vývoj té postavy. Ano, na obecné úrovni jsem s ním lidsky soucítil, ale zároveň jsem si k jeho postavě nevybudoval hlubší vztah. Ten prostor pro větší souznění s postavou a divákem by tam přitom ve střední části filmu byl... ()

ezop1012

Stačí v živote urobiť blbú chybu a už sa to s vami ťahá, no a, keď ma človek ešte väčšiu smolu a príde o milovanú osobu a potom sa to už sype a sype. Osobne si nemyslím, že by sa dobrovoľne vzdal policajtom, asi by ho najskôr by bol zastrelený na úteku, ale aj tam mal smolu, že nejakým spôsobom nechcel byt zlý. Výborní herci, réžia, hudba i kamera, to boli ešte zlate časy kvalitných filmov z európskej produkcie. ()